ухо человека

Люди дуже трепетно та уважно ставляться до своїх вух. Їх прикрашають, а недоліки прикривають волоссям. На них роблять пластичні операції та проколюють найрізноманітнішим чином. Хочете дізнатися цікаві факти про вуха і можливості слуху? Пропонуємо гарячу десятку.

  1. Вушна раковина людини постійно зростає протягом усього життя. 0,22 см на рік – з такою швидкістю ростуть вуха дорослої людини.
  2. 72% людей краще чують правим вухом, і повертаються до співрозмовника саме цим боком.
  3. Деякі люди мають цікаву властивість – вміють «чути» колір і «бачити» звуки. Такою здатністю володіли письменник Набоков і художник Кандинський.
  4. Жінки краще розпізнають голоси, особливо високі частоти, а чоловіки здатні правильно визначити напрям звуку і віддалення до нього.
  5. Вестибулярний апарат розташований безпосередньо у вусі, тому будь-яке запалення вуха або інфекція може супроводжуватися втратою орієнтації.
  6. Якщо людина перебуває в повністю звукоізольованому приміщенні, то спочатку вона почує биття свого серця і звуки руху крові судинами, а пізніше можливі слухові галюцинації.
  7. Прикладаючи до вуха морську раковину, ми чуємо не шум моря, як нас запевняли в дитинстві, а звуки руху крові судинами та навколишні звуки.
  8. Населення холодних регіонів має маленькі вушні раковини. Це пов’язано з тим, що організм намагається максимально зберігати тепло.
  9. Найчутливіший слух – у дітей. Вони здатні розпізнавати звуки в діапазоні від 20 до 20000 Гц. Шкода, що з віком ця здатність втрачається.
  10. Іноді люди вміють ворушити вухами, але тільки третина від їх числа можуть рухати кожним вухом окремо.

Якщо хочете, щоб вас чули – прислухайтеся до тих, хто вас оточує.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *