острый отит

Не так багато сьогодні щасливчиків, хто жодного разу за все своє життя так і не дізнався, що таке біль у вухах і які вона має наслідки. Хто знає про неї не з чуток, той навряд чи б ще раз хотів випробувати подібне. І якщо так вже сталося, що отит вас не минув, пам’ятайте, затягувати зі зверненням до кваліфікованих фахівців і діагностикою не варто. Будь-яке запізнення може обернутися серйозними ускладненнями. Особливо уважними потрібно бути до маленьких дітей при появі у них первинної симптоматики. Дитячий організм найбільш схильний до розвитку інфекційних захворювань і їх наслідків.

Гострий отит

Отит – що це таке? І що необхідно зробити під час респіраторно-вірусного захворювання, щоб не спровокувати його?

Гострий отит – це запальний процес, що агресивно протікає у всіх відділах середнього вуха. Гострий середній отит буває катаральним, ексудативним і гнійним. Це залежить від тривалості та характеру перебігу запального захворювання. Осібно стоїть некротичний зовнішній отит – небезпечне захворювання, що викликається синьогнійною паличкою. Більше всіх до некротичного зовнішнього отита схильні хворі на цукровий діабет.

Симптоми гострого отиту

Запалення слухового проходу можна розділити на первинне і вторинне. Первинний відбувається через інфікування зовнішнього слухового каналу, появі вторинного отиту сприяють інфіковані сусідні органи. Найчастіше до захворювання схильні діти. Причина криється в анатомії дитячих ЛОР-органів. Вони взаємопов’язані, тому інфекції простіше поширюватися.

Збудники гострого отиту

Серед поширених збудників отиту виділяють стафілококів, протей, кишкових і синегнійних паличок, клебсиєл.

Запалення середнього вуха рідко виникає самостійно. У більшості випадків причиною є хронічні запальні захворювання ЛОР-органів. Головне – почати своєчасне лікування, інакше ця хвороба поповнить скарбничку хронічних.

Дуже важливо вміти оцінити здатність організму до реакції на дію зовнішніх подразників. Адже наскільки добре чи погано він здатний реагувати на дії зовні (зміна клімату, харчування, присутність інших захворювань в стадіях ремісії чи загострення, інфекції), настільки і буде залежати перебіг хвороби. Джерело інфекції, найчастіше при запаленні середнього вуха, – це носова порожнина, особливо під час грипу або загострення хронічних запалень. Запалитися область слухового проходу може і після різних операцій, проведених у межах порожнини носа. Інфекція до барабанної перетинки добирається за слуховою трубою. Гематогенний спосіб розвитку хвороби говорить сам за себе. Тут інфекція потрапляє через кров.

Як протікає захворювання

Симптоматика практично однакова при всіх формах захворювання, може залежати лише від тривалості запального процесу в середньому вусі. Завжди захворювання супроводжується сильними болями, шумами, часте явище – зниження слуху. Болі при отиті постійні (пульсуючі або ниючі), бувають зосереджені тільки в ураженій області, а можуть віддавати і в сусідні (скроню, нижню щелепу). Будь-який рух викликає дискомфорт (сякання, ковтання, кашель). Діагностування вказує на розширення судин барабанної перетинки, далі вона набрякає і стає важко помітною. Продовження запального процесу веде до набухання барабанної перетинки та випирання її з слухового проходу. Потім рідина, що виділяється при запаленні, нагноюється, барабанна перетинка не витримує, розривається, і гній витікає вже в зовнішні органи вуха. При подібному перебігу захворювання симптоми посилюються: з’являються головні болі, температура тіла підвищується, спостерігається слабкість, нездужання. Після закінчення гною хворому стає легше, симптоми слабшають. Барабанна перетинка з часом заростає, при цьому слух може залишитися незмінним, без будь-яких змін.

Лікування гострого середнього отиту

Лікувальні процедури проводять, виходячи із загальної картини перебігу хвороби і наявності супутніх патологій. Перша стадія передбачає очищення порожнини шляхом промивання носа сольовими розчинами, застосування медикаментів, спрямованих на зняття набряку слизової, протиалергічних препаратів. Під час сильних болів показані анальгетики. У саме вухо також закапують препарати для зняття болю і запалення. Для того, щоб хвороба не брала затяжний характер, її лікування необхідно починати своєчасно. При появі перших симптомів варто звернути увагу на фізпроцедури. Вже за тиждень комплексне лікування дасть позитивну динаміку. Процедури, які дають полегшення перебігу хвороби: промивання носа на апараті КАВИТАР, вплив лазера червоного спектра та інфрачервоного лазера.

Найголовніше в період лікування – запобігти ускладненням. Адже гній може піти не тільки назовні, але й всередину. Нагноєння внутрішньочерепної порожнини тягне за собою негативні наслідки, аж до летального результату.

ЛОР-послуги для лікування гострого отиту в «ЛОР-центрі» для дітей і дорослих

«ЛОР-центр» для маленьких і дорослих пацієнтів готовий надати послуги сучасного обстеження функціонування середнього вуха. Діагностику проводять на ендоскопії, тимпанометріі, аудіометричні обстеження призначають пацієнтам з такими ускладненнями, як зниження слуху. Додаткове дослідження дає можливість персоналізації лікування. Фахівець пропонує програму відновлення індивідуально, виходячи з результатів діагностування, і дасть рекомендації по вибору найкращого способу лікування хронічних захворювань та попередження середнього отиту в майбутньому.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *