протезирование на два уха фото

Можливість чути обома вухами дали нам не випадково. Але часто втрата слуху є двобічною, тобто людина однаково погано чує і правим, і лівим вухом. І в цьому випадку носіння одного слухового апарату допомагає мало – складно фокусуватися тільки на одному джерелі звучання, наприклад, голосі співрозмовника. Пацієнту з таким захворюванням варто скористатися можливістю двостороннього відновлення слуху за допомогою двох апаратів для корекції слуху. Такий варіант сприяє кращому розпізнаванню та виділенню навколишніх звуків, у тому числі й мови, що суттєво підвищує якість спілкування.

Також людина з двома слуховими апаратами краще орієнтується в просторі та точніше розпізнає відстань до джерела звуку. Дослідженнями доведено, що двобічне протезування є відмінною профілактикою тиннитусу – 50% досліджених стверджують, що після встановлення двох слухових апаратів дзвін у вухах зник. Ну й найголовніше – якість звуку, яку передають два слухових апарати – на порядок вища.

Таким чином, можна виділити кілька переваг, які отримують люди з двобічною глухотою, під час бінаурального протезування:

  • більш чітко сприймаються звуки;
  • знижується навантаження на власне вухо;
  • краще визначаються в просторі, добре розуміють мову співрозмовника і розпізнають дистанцію до джерела звуку;
  • знижується негативне навантаження від навколишнього шуму і простіше брати участь у групових бесідах.

Чому бінауральна слухова реабілітація – це важливо?

Для успішної реабілітації в цьому випадку основним є рівень збереження бінаурального слуху у людини з односторонньою і двобічною глухотою.

Насамперед, носіння двох слухових апаратів показано дітям – для розвитку їм потрібна повна звукова картина світу. Але є й протипоказання: якщо наявні виражені вестибулярні порушення та кохлеарні дисфункції.

 бинауральное протезирование фото

Наскільки ефективне двобічне протезування

Успішність відновлення слуху багато в чому залежить від тривалості втрати слуху до моменту встановлення першого слухового апарату, і від того, скільки часу минуло між встановленням першого і другого приладу для корекції слуху.

Якщо білатеральна або бімодальна стимуляція проводилась регулярно, особливо це стосується раннього протезування дітей, то двосторонній слух формується досить нормальний. Але й для всіх інших істотно важливо вчасно встановлювати другий слуховий апарат.

При тривалому носінні двох апаратів їх ефективність посилюється, особливо якщо в процес лікування включені заняття за корекційною програмою, що розвиває слухо-мовнi навички. Ці заняття проводяться в спеціальних центрах із залученням кваліфікованих фахівців.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *