Лор-центр-для-взрослых

МРТ-діагностику по праву відносять до найбільш сучасних методів дослідження. Завдяки високим технологіям, що застосовуються в процесі обстеження, стає можливим діагностування захворювань всіх без винятку систем і органів організму людини. Таким чином фахівці можуть зупинити патологічний процес вже на ранніх стадіях розвитку.

У результаті час одужання пацієнта істотно скорочується, а використання необхідних для лікування медикаментів зводиться до мінімуму, що теж досить важливо, адже ціни на ліки сьогодні дуже високі.

Переваги МРТ як методу діагностування

В процесі томографічного дослідження — до яких відноситься і МРТ пазух носа — пацієнт не відчуває ніяких болісних відчуттів. Ця діагностична процедура відноситься до розряду абсолютно безпечних, тому що під час її проведення не використовується рентгенівське випромінювання. Завдяки відсутності променевого навантаження на організм людини дослідження можна проводити неодноразово на відміну від, скажімо, рентгенологічної діагностики.

Висока роздільна здатність, властива магнітно-резонансному томографу, дозволяє домагатися пошарового зображення тканин і з великою точністю диференціювати неушкоджені тканини від тих, де почалися патологічні зміни.

Навіть найнезначніші, ледве помітні зміни в порожнинах носа можуть бути потенційно небезпечними. МРТ навколоносових пазух відмінно справляється з візуалізацією змін слизової оболонки. Рентгенографія, розрахована більше на виявлення порушень у кісткових тканинах, на це не здатна. Крім того, за допомогою магнітно-резонансного сканування фахівець отримує вичерпну інформацію про стан клиноподібної та гратчастої пазух.

Важливість останнього пункту полягає в тому, що клиноподібна та гратчаста пазухи розташовуються в глибині черепної коробки та недоступні при традиційних методах дослідження. Якщо інші діагностичні методики виявляються не інформативними, лікар може приймати рішення про проведення МРТ приносових пазух.

В яких випадках необхідно проходження МРТ

Можна назвати кілька основних симптомів, при наявності яких призначають томографію носових пазух. Серед найпоширеніших;

  • шум у вухах;
  • неприємні відчуття при ковтанні;
  • аномальні анатомічні особливості пазух;
  • поліпи, що локалізуються в навколоносових пазухах;
  • підозра на злоякісні новоутворення і наявні кістозні утворення;
  • головний біль, причину якої не вдається виявити за допомогою звичайних досліджень.

Зазвичай, жодні додаткові медичні препарати при проведенні МРТ придаткових пазух носа не застосовуються. Виняток становлять випадки, коли йдеться про підозри на онкологію носових пазух. Тоді перед фахівцем стоїть мета підвищити точність діагностичного заходу, у зв’язку з чим допускається використання контрастних речовин.

Томографія з використанням контрасту вимагає попередньої підготовки. Перед застосуванням контрастів в обов’язковому порядку виявляють можливість виникнення у пацієнта алергічної реакції, тому томографія з участю контрастних речовин вважається більш складним заходом, ніж просто МРТ носа. Якщо попередня підготовка не показала наявність негативної реакції, препарат вводять внутрішньовенно. Введення речовини триває протягом усього дослідження і займає близько половини години.

Протипоказань до проведення МРТ не багато. З обережністю слід проводити при наявності в організмі хворого будь-яких металевих предметів. Кардіостимулятори, скалки, протези, інсулінові помпи, металеві швові матеріали, коронки та зубні брекети є явним протипоказанням до проведення процедури. Пацієнти, в тілі яких присутні перераховані предмети, будуть перебувати під особливим наглядом спеціаліста, який приймає остаточне рішення про метод подальшого дослідження.

Чи можна призначати МРТ придаткових пазух носа дітям?

Батьки можуть не хвилюватися про те, чи безпечно дослідження для дітей. Томографія не завдасть жодної шкоди, при цьому вік дитини не грає ролі.

Процедура нешкідлива, а невеликі незручності відчують, мабуть, лише медики у зв’язку з тим, що маленькі пацієнти не здатні тривалий час зберігати повну нерухомість і не завжди спокійно поводяться біля апарату, що їх лякає одним своїм виглядом.

Відмінностей між проведенням МРТ пазух носа у дорослих та дітей не існує. Процедура проводиться точно так само: пацієнт лягає на стіл томографа, а головка апарату сканує потрібну ділянку тіла.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *