Почему слуховые аппараты помогают общаться в жизни

За статистикою дослідників апарати для корекції слуху не тільки покращують чутність. Завдяки їм мозок запам’ятовує звуки, які неможливо зрозуміти без додаткової допомоги.

У даній статті мова піде про вплив глухоти на діяльність мозку.

Процес погіршення слуху

Глухота часто проявляється не відразу. В один з днів ви розумієте, що не чуєте пташиний щебет, звук побутової техніки. Зазвичай люди на зниження слуху не реагують відразу. Вони сподіваються, що це тимчасове явище, і роками не приймають заходів, сподіваючись, що складності пройдуть самі собою. Однак нормальне сприйняття звуку зазвичай не повертається.

Чи існує зв’язок між слухом і діяльністю мозку?

Поява глухоти впливає на сприйняття головним мозком побутових звуків. Через недостатність використання слухового аналізатора погіршується якість життя.

У слухового нерва погіршується і пропадає здатність передачі аудіосигналів до головного мозку. Не отримуючи сигнали, мозок забуває їх, перестав розпізнавати та розуміти.

Звуки, які вміє розпізнавати наш мозок, зберігаються в його слуховій зоні протягом трьох років. Через сім років ця здатність мозку слабшає і він перестав впізнавати знайомі звуки.

Рекомендації щодо запобігання “забування”

Регулярна перевірка слуху необхідна для запобігання «забування» звуків мозком. Вже на ранніх стадіях глухоти необхідно використовувати апарат для поліпшення слуху. Прилад сприяє поліпшенню сприйняття і оброблення звукових сигналів слуховими нервами та мозком.

Якщо з моменту погіршення слуху пройшло достатньо часу, а людина відмовляється його компенсувати, то надалі навіть слуховий апарат не зможе допомогти сприймати й трансформувати аудіоінформацію в зрозумілу мозку. Він перестане пізнавати та перетворювати навіть такі повсякденні звуки як гудіння побутової техніки. Доведеться вчитися чути практично з нуля.

Якщо ви помітили проблеми зі слухом у себе або близьких, вкрай необхідно звернутися до фахівця і зробити діагностику.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *