реабилитации слуха

Група американських вчених протягом багатьох років збирала цікаві відомості, проводячи унікальні дослідження, що мають на меті зробити відповідні висновки щодо приглухуватих дітей. Наприкінці процесу до уваги громадськості була представлена наступна інформація:

  1. При будь-якому ступені приглухуватості неминуче відбувається затримка в мовному і психоемоційному розвитку, яка може бути як не дуже суттєвою, так і досить значною. Ігноруючи підтримку медиків, батьки ризикують зіткнутися з плачевними наслідками.
  2. Слуховий апарат буде максимально корисним, якщо підбирати та налаштувати його з урахуванням індивідуальних особливостей кожної конкретно взятої дитини. При налаштуваннях повинна використовуватися дитяча формула, крім того, необхідно брати до уваги реальні можливості звукосприйняття на всіх частотах, що дозволить розрізняти звуки в повному частотному діапазоні. Завдяки своєчасному втручанню компетентного лікаря гарантується нормальний психічний розвиток дитини та її подальша адаптація в суспільстві.
  3. При відсутності оптимальних налаштувань в дитячому слуховому апараті шанси на успішну реабілітацію помітно знижуються. Навіть при невеликих відхиленнях від коректних налаштувань дитині буде складно не відставати в розвитку від своїх однолітків. Більш того, при неправильно виставлених налаштуваннях, як показали дослідження, велика ймовірність того, що слух буде деградувати через деструктивні процеси, яким піддасться середнє вухо. Висновок, зроблений вченими, не підлягає сумніву: кожна дитина, що страждає приглухуватістю, повинна регулярно проходити тестування, а слуховий апарат, яким вона користується, необхідно верифікувати.
  4. Раннє встановлення слухового пристрою має таке ж важливе значення, як і його оптимальні налаштування. Згідно зі спостереженнями, діти, які отримали слуховий апарат на початку другого року життя, розвивалися, не відстаючи від графіка, тоді як діти, які користувалися апаратами з неправильними налаштуваннями, істотно їм програвали у розвитку і мали не таку добре поставлену мову. При цьому, коли дитина починала носити пристрій з півтора року, загальний та мовленнєвий розвиток залишали бажати кращого, і це наочно демонструє, що згаяний час нагнати дуже складно.
  5. Не слід запізнюватися з придбанням слухового апарату, тому що чим важчий ступінь приглухуватості, тим швидше потрібно вживати належні кроки. Носити апарат фахівці наполегливо рекомендують кожен день, а не за настроєм. Саме регулярне використання слухового пристрою принесе гарні плоди. Безумовно, зовсім маленьким дітям не надто комфортно носити апарати, навіть враховуючи той факт, що вони відрізняються мініатюрними розмірами, однак після досягнення дворічного віку забезпечити постійне носіння досить легко. Допомогти батькам усвідомити важливість щоденного носіння слухових апаратів — завдання кваліфікованих медиків.
  6. Від якості спілкування дитини з найближчим оточенням безпосередньо залежить подальший розвиток її мовленнєвих навичок. Батькам належить при будь-якому зручному випадку розмовляти з дитиною, причому не в односторонньому порядку, а у формі діалогу.
  7. Без оптимально налаштованих функцій слухового апарату дитина не зможе розуміти співрозмовника. Грамотна настройка має на меті забезпечення нормальної якості звучання мови як в тиші, так і в умовах шумових завад. У тому випадку, коли дитина не в змозі розбірливо чути, її лексикон не зможе поповнюватися, що буде помітно при вступі до школи.
  8. Мова дитини, що слабко чує, насичена морфологічними помилками, тоді як лексичних спостерігається значно менше. Цьому є просте пояснення: у дитини просто не було можливості засвоїти важливі лінгвістичні мовні правила.
  9. Для об’єктивного оцінювання якості мовлення дитини порівняння її мовленнєвих навичок з нормативними даними, як показав час, виявляється недостатнім. Необхідний аналіз отриманих результатів з виявленням впливу близького оточення. Крім цього, враховується соціальне середовище й умови виховання.
  10. Ґрунтуючись на результатах досліджень, можна з повною впевненістю підтвердити припущення про позитивний вплив ранньої слухової реабілітації. Підсумки наочно свідчать, що існують три основних фактори, від яких залежить розвиток дитини: періодичність носіння слухового пристрою, оптимізація параметрів з урахуванням індивідуальних дитячих потреб і час на вербальне спілкування, яке витрачають батьки. При недотриманні цих умов лінгвістичні сигнали будуть надходити до мозку дитини несвоєчасно, звужуючи її розмовні навички та не дозволяючи реабілітації йти своєю чергою.

Вищеперелічені висновки допомагають зрозуміти важливу роль раннього слухопротезування. Разом з адекватними реабілітаційними методами цей захід позитивно вплине на мовленнєвий розвиток дитини, яка має проблеми зі слуховою системою. Грамотні дії лікарів і батьків не дозволять приглухуватості стати перешкодою для успішного закінчення школи та придбання гарної професії.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *