Аудиометрия в ЛОРцентре фото

У ЛОР центрі для дітей та дорослих можна не тільки придбати апарат для корекції слуху, але й провести якісну діагностику слуху за допомогою новітнього обладнання та сучасних технологій. Після, на основі знятих даних, набагато простіше вибрати найбільш підходящий варіант слухового апарату, з допомогою якого назавжди вирішуються соціальні проблеми, які провокують збої в роботі слухового аналізатора.

Навігація по сторінці:

Що таке аудіометрія

Це абсолютно безболісний процес встановлення порогу чутності. За рахунок того, що цей метод діагностики практично не має слабких місць, він широко застосовується в усьому світі.

Його основні плюси:

  • серед усіх методів визначення рівня втрати слуху та її характеристик аудіометрія – найбільш швидкий;
  • сучасне обладнання останнього покоління, яке використовується для діагностики, дозволяє з високою точністю і на самому ранньому етапі виявляти найменші порушення;
  • ніяких побічних ефектів і протипоказань, тому аудіометрію використовують навіть для діагностування дітей раннього віку.

Класифікація аудіометрії

На сьогодні налічують три фундаментальних види аудіометричної перевірки:

  • мовна;
  • тональна;
  • in situ

Розглянемо їх окремо, тому що кожен спосіб має свої характерні риси.

Мовна аудіометрія

Цей тип діагностики розробляли для повного виключення похибок, які виникають внаслідок відбиття звуків від поверхонь приміщення, і недоліків, які типові для звичайної розмовної мови та шепоту. Для цього були створені спеціальні артикуляційні таблиці, слова з яких записуються високоякісною апаратурою. Ці записи транслюються пацієнтові через навушники, а апаратура фіксує поріг їх чутності. У процесі спостереження лікар коригує частоту і потужність слів, що транслюються, забезпечуючи безперервну подачу матеріалу.

Тональна аудіометрія

У процесі цієї процедури досліджується функціональна звукопровідність середнього і внутрішнього вуха за допомогою обладнання, яке видає чистий тон різної частоти та сили. Проводиться для кожного вуха окремо. Також цим способом діагностують й кісткову провідність. Діагностування проводиться за допомогою кісткового вібратора, що проводить сигнали прямо у внутрішнє вухо, минаючи зовнішнє й середнє. За рахунок цього виявлення патологій вимагає мінімальних часових витрат.

In situ діагностика

Цей метод допомагає провести тональну аудіометрію власними силами, без фахівця. Таку функцію сьогодні мають багато слухових апаратів, щоб їх користувач міг самостійно налаштувати прилад під власні особливості, які виявила діагностика. Апарат легко адаптувати до звукових хвиль різної довжини, що дуже зручно.

запись на аудиометрию фото

Коли призначається аудіометрія

Діагностика потрібна в наступних випадках:

  • раптове або хронічне зниження слуху;
  • для перевірки дієвості призначеної терапії;
  • втрата слуху у дітей без очевидних причин;
  • отит середнього вуха.

Порядок діагностування

Пацієнт одягає навушники, через які подається сигнал певної сили й частоти. Якщо він почутий – потрібно натиснути кнопку для підтвердження. Дані, отримані в процесі дослідження, вносяться в спеціальний графік, де кожне вухо позначено окремими кривими. Розшифровуючи цей графік, лікар робить висновок про ступінь втрати слуху, її особливості та фіксує, на яких частотах чутність втрачена.

Зробити якісну діагностику можна в Центрі Слуху «Беттертон»

Така перевірка – обов’язкова умова для підбору правильного слухового апарату. Вона абсолютно безболісна і проводиться висококваліфікованими фахівцями з урахуванням персональних запитів і вимог кожного пацієнта. Записатися на проведення діагностики до фахівця або проконсультуватися щодо асортименту послуг можна за контактними номерами телефонів, вказаними на сайті.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38(067) 239-69-18

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *