Диджеи, защитите слух

З усіх органів чуття, які потрібні нам для взаємодії з зовнішнім світом, слух відіграє особливу роль. Здатність чути допомагає нам реагувати на джерело небезпеки раніше, ніж ми його побачимо. Чуючи, людина вчиться правильно говорити й може розуміти те, про що говорять інші. Поступове зниження слухових здібностей при старінні негативно позначається на радощі спілкування і обмежує повноцінне прослуховування музики, перегляд кіно і насолоду театральною виставою. Люди стають замкнутими. Найгірше доводиться журналістам, акторам і керівникам, адже з втратою слуху, вони сильно втрачають у своїх професійних якостях.

Важливість слуху для діджея незаперечна. Зверніть увагу на наступні важливі моменти:

  • Тривалий вплив гучного шуму на людське вухо протягом двох-трьох годин може завдати значної шкоди!
  • Слуховий канал людини вкрай чутливий до спектра частот в 3-4 кГц. Цей діапазон може викликати непоправні внутрішні зміни й навіть повну втрату слуху.
  • Вухо втрачає свою природну чутливість від приголомшливої музики у клубі: його буквально «закладає» від неї. Людина втрачає здатність адекватно оцінювати гучність звуків, а діджей, виставляючи гучність на максимум, тільки погіршує ситуацію.

Вуха повинні відпочивати!

Вухо здатне витримати малі періоди гучних звуків від 10 хвилин до півгодини, залежно від рівня децибелів), але краще такі моменти попередити.

  1. Після входу в клуб скористайтеся спеціальними берушами перед початком сету. У перші 30-60 хвилин перебування в залі вони допоможуть знизити вплив гучного шуму, і вухо буде чути адекватно.
  2. Під час виступу слід відключати екрани при зведенні сетів. Це проста дія дуже корисна, тому що перерва на 2-3 хвилини дасть вухам відпочити від галасу. При включенні моніторів знов вухо сприймає їх шум як нормальний звук.
  3. Після того, як був відіграний сет, слід вийти на вулицю і відпочити в тихому місці. Це допоможе вухам відновити правильне звукосприйняття. При сильному гудінні у вухах краще перенести виступи, заплановані на найближчий час. Вухо здатне самостійно відновлюватися після незначних ушкоджень. Якщо вухо регулярно піддається сильному шумовому впливу, то це може привести до глухоти та виникнення патологічного дзвону.

Покладайтеся на еквалайзер і майстер гучності!

Вуха, як і весь організм людини, чутливі до впливу високих частот. З плином часу їх сприйняття звуків погіршується. Через якийсь час ми починаємо обурюватися: «Боже мій, що за гидка музика? Чому так тихо? Де гучні баси?» З такими питаннями багато діджеїв заходяться викручувати високі й середні частоти на 3 або 4 години! Стоп, це буде зайвим! Сучасні програми для створення клубної музики вже мають потрібні налаштування.

Типова ситуація відбувається і з майстром гучності. При саунд-чеку збільшення у 2 дБ зазвучить по-справжньому голосно. Але ця дія буде не актуально в 2 години ночі, коли всі звуки будуть вже звучати приглушено.

Як вирішити проблему? Легко! Зверніть увагу на рівень гучності, що відображається на пульті мікшера. При саунд-чеку виставте необхідну гучність і більше її не чіпайте! Попросіть вашого МС проконтролювати рівень шуму на танцполі. Як тільки він наповниться людьми, додайте гучності.

Знижувати рівень гучності при будь-якій можливості!

Головним мінусом професії діджея є постійне перебування в шумному приміщенні. Тим не менш, якщо дотримуватися декількох порад, вони допоможуть впоратися з незручностями, що виникають.

Постарайтеся налаштувати звуковий рівень навколо себе так, що б це не зіпсувало настрій публіки. У хід піде все: і екрани, й навушники. Завжди стежте за гучністю, щоб уникнути акустичних травм.

  1. Як було вже сказано, приглушайте звук від моніторів при зведенні. Краще всього одягнути навушники та контролювати весь процес безпосередньо в них.
  2. Для зниження впливу шуму, одягайте беруші. Вони допоможуть зорієнтуватися в істинному звучанні музики.

Професійні беруші для музикантів – відмінне рішення. Зрозуміло, вони коштують чимало. До речі, через невеликий розмір їх можна швидко втратити.

Оптимальним варіантом стануть шумозаглушувальні беруші на мотузочку, які можна одягнути й носити на шиї.

  1. Не нехтуйте поперемінно одягати навушники та беруші для захисту від занадто гучних звуків. Ця хитрість допоможе підтримувати здоровий слух і прослуховувати саунд без шумового спотворення.
  2. Не пийте при відігріванні композицій! Алкоголь притупляє слухове сприйняття людини, а звуки, що вона сприймає – спотворюються. Випивайте поза робочого часу. Під час виступу при постійному зростанні децибелів багато діджеїв нехтують своєю безпекою. Потужні баси шкодять вухам. У майбутньому це може звернутися порушенням слуху!

Не чекайте, поки втратите слух! Почніть діяти!

Уявіть, що повертаючись додому з клубу, ви нарешті не чуєте дзвін у вухах (або він зовсім незначний). Наведені в статті поради допоможуть втілити цю мрію в реальність. Неважливо, молодий ви діджей чи досвідчений професіонал, дійте вже зараз! Бережіть свій слух здоровим!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *