воздействие музыкальных произведений

Давно відомо, що будь-яка класична музика справляє дивовижний вплив на людський мозок і енергетику. Суперечки про це не вщухають донині, а вчені не залишають спроб науково обґрунтувати це явище. Помічено, що якщо жінка в цікавому положенні постійно слухає класику, то інтелект малюка розвивається особливим чином, і в майбутньому він обов’язково заявить про себе, розкриє незвичайний талант.

Що ж таке ефект Моцарта? Чому власне його музика викликає настільки потужні й нескінченні суперечки? І чи відповідає правді те, що саме вона приводить до гармонії енергетику, мозок і тіло людини?

Вплив на людський мозок

Доведено, що не тільки класична музика дивним чином впливає на мозкові центри людини. Абсолютно будь-яка музична композиція збуджує ту область мозку, яка відповідає за емоційний стан. Спеціальні дослідження, проведені при прослуховуванні музики Амадея Моцарта, показали збудження не тільки окремих сегментів кори головного мозку. Він весь ніби починає світитися зсередини, що говорить про активізацію практично всієї його площі.

Перші докази цього явища були отримані на щурах. Протягом двох місяців їм постійно доводилося слухати одну і ту ж сонату до-мажор Моцарта. До прослуховування й після нього щурам пропонувалося пройти лабіринт. У порівнянні зі звичайними тваринами, ті щури, які «перейнялися» класикою, проходили випробування набагато швидше і правильніше.

У випадку з людьми, щоб відстежити активність мозку, був використаний магнітний резонанс. Досліджуючи отримані результати, вчені прийшли до висновку, що абсолютно будь-яка музична композиція яким-небудь чином впливає на мозкові центри людини. Але тільки твори Моцарта чинили величезний вплив практично на всю кору.

Науковий погляд

В одному з університетів США проводилися дослідження музичних творів різних композиторів, зокрема відстежувалася довжина звукових хвиль. У результаті з’ясувалося, що Моцарт займає верхню сходинку рейтингу, на відміну від композиторів, що створюють сучасні популярні композиції. У його творах, відомих своїм незвичайним звучанням – переходи й переливи звуків створюють хвилі, що тривають приблизно 25-30 секунд, і зустрічаються вони набагато частіше, ніж в будь-якій іншій. Саме з цією частотою функціонує нервова система людини.

Проте існує й інша сторона медалі. Науково доведено, що кора головного мозку приходить у велике збудження від звуків з частотою від 3000 до 8000 Гц. А музичні твори Моцарта пересичені високочастотними звуками.

Музика та її вплив на інтелектуальні здібності людини

Коли наш мозок постійно активний, це дає можливість підвищувати свої інтелектуальні здібності. Вченими було доведено, що якщо слухати музичні твори Моцарта всього лише протягом 10 хвилин, то IQ злітає відразу на 8-10 одиниць. Це доводить науковий експеримент, проведений в університеті штату Каліфорнія. Три контрольні групи мали різне завдання: першу оточувала цілковита тиша, другі слухали аудіозаписи, а треті – музику Вольфганга Амадея Моцарта. Порівнюючи та аналізуючи отримані результати тестування до і після проведеного дослідження, вчені зробили висновок, що студенти підвищили свої показники:

  • перші – на 14%;
  • другі на 11%;
  • треті на 62%.

Висновки вражають і змушують замислитися.

По особливому діє така музика на підростаюче покоління, адже їх мозок пластичний і рухливий, внаслідок чого розвиток інтелектуальних здібностей відбувається в прискореному темпі. Дивують значні зміни, пов’язані з наростанням просторового мислення у дітей, які відвідували музичні заняття протягом 2-х років. Причому інтелект розвивається незалежно від того, як (погано або добре) слухач відноситься до класики. Вже після 5 хвилин прослуховування сонати Моцарта помітна найбільша зосередженість і концентрація у будь-якої людини.

Дивовижний приклад впливу на людину за допомогою музичних творів Амадея Моцарта

Відомо, що високі звуки впливають, насамперед, на м’язи слухового аналізатора, що в свою чергу збільшує можливості людини краще чути і, відповідно, говорити. У зв’язку з цим варто згадати цікавий випадок, що стався з добре відомим нам актером Жераром Депардьє.

У віці 12-15 років майбутній актор страждав заїканням і мав досить слабку пам’ять. Йому пощастило з лікарем, який виявив захворювання середнього вуха. Призначене лікування було досить незвичайним і навіть дивним. Кілька місяців поспіль, щодня, протягом 2-х годин маленький Жерар повинен був слухати твори Амадея Моцарта.

У підсумку заїкання залишило його назавжди, а пам’ять покращилася, що, безсумнівно, сприяло розвитку акторського таланту. Згодом він говорив про незвичайну подію свого дитинства так: «Мені важко було вимовити будь-яке речення, договорити до кінця. Великий Моцарт допоміг мені навчитися аналізувати те, що я кажу, впливав на весь процес мислення і змусив навчитися завершувати свої думки».

Будемо сподіватися, що ця публікація викличе у читача потребу слухати класичну музику, зокрема твори великого Амадея Моцарта. Навіть нетривалі сеанси такої терапії принесуть вам виключно користь і нічого більше.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *