риносинусит у детей и взрослых фото

Навігація по сторінці:

Етмоїдит – це один з різновидів синуситу, при якій запалюється слизова осередків решітчастої кістки. Це одна з носових пазух, розташована в області перенісся, між очницями. Швидкоплинне запалення її слизової оболонки називається гострий етмоїдит. Дана форма хвороби розвивається в перші кілька днів після зараження і відрізняється яскраво вираженою симптоматикою.

Причини розвитку гострого етмоїдиту

Захворювання може мати вірусну або бактеріальну етіологію, також його провокують і інші причини.

Інфекційне зараження

Гострий етмоїдит часто викликають віруси: риновіруси, ГРВІ, грип та інші. Також причиною можуть бути бактерії – коли організм підхоплює стафілококову, стрептококову або іншу інфекцію.

Інші причини

Захворюванню сприяє переохолодження організму, ослаблення імунної системи, подразнення слизової носа їдкими речовинами. Нерідко воно є ускладненням респіраторних захворювань ЛОР-органів – риніту, фарингіту, ангіни, отиту і т д.

Симптоми

При діагнозі гострий етмоїдит симптоми діляться на місцеві і загальні.

Місцеві

  • Закладеність в носі
  • Утруднене носове дихання
  • Виділення з носових ходів слизу
  • часте чхання
  • Біль в області перенісся, що віддає в очі

Загальні

Коли у людини етмоїдит, симптоми гострої інтоксикації проявляються підвищенням температури, слабкістю, запамороченнями і нездужанням. У хворого сльозяться очі, розвивається світлобоязнь.

Гострий етмоїдит у дітей

Якщо є підозра на гострий етмоїдит, дітей потрібно починати негайно лікувати. Головне – не допустити переходу хвороби в хронічну фазу. Справа в тому, що запущений етмоїдит у дітей призводить до незворотних змін кісткової тканини, деформації носа. Лікувати гострий етмоїдит у дітей потрібно вдумливо, підбираючи безпечні препарати в правильному дозуванні. Тільки так можна уникнути побічних ефектів. Для цього варто звернутися до досвідченого дитячого отоларинголога.

Особливості лікування

У нашому ЛОР-центрі успішно лікують гострий етмоїдит у дорослих і дітей, щоб правильно підібрати терапію, наші лікарі проводять ретельне обстеження. Вони оцінюють стан тканин за допомогою риноскопії, виявляють інфекційного збудника шляхом бак.посіву. Встановивши діагноз гострий етмоїдит, доктора прописують індивідуальний курс ліків, розроблений з урахуванням особливостей пацієнта.

Коли у людини етмоїдит, лікування включає прийом антибіотиків, судинозвужуючих крапель, промивання носа і фізіотерапевтичні процедури. Важливо повністю прибрати інфекцію, щоб уникнути рецидиву в подальшому.

Профілактика

Щоб запобігти етмоїдит, рекомендується вчасно лікувати інфекції дихальних шляхів, зміцнювати імунітет, правильно харчуватися і відмовитися від шкідливих звичок. Також потрібно захищати носові ходи від переохолодження та їдких парів.

Можливі ускладнення

Розуміючи, що таке гострий етмоїдит, потрібно постаратися вилікувати його якомога швидше. Якщо цього не зробити, хвороба може перейти в хронічну форму. У цій фазі етмоїдит складніше вилікувати, до того ж він викликає серйозні структурні зміни в носоглотці.

Гострий етмоїдит, особливо гнійної форми, створює загрозу для життя людини. Гній може дійти до лобових пазух і очниць, викликавши абсцеси, флегмони, емпієми. У запущених випадках він провокує запалення мозкової оболонки (менінгіт), яке має високий відсоток смертності серед пацієнтів. Щоб цього не допустити, зверніться за допомогою в наш ЛОР-центр. Ми пропонуємо ефективне і сучасне лікування.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

  38067 260 57 34

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *