Услуги по проведению для детей

Метою проведення дослідження слуху у дітей шляхом застосування методики КСВП є:

  • скринінг слухових органів у щойно народжених малюків, а також дітей у малолітньому віці;
  • виявлення порога чутності в найбільш важливому частотному діапазоні;
  • визначення ситуацій, при яких потрібне застосування імплантації або слухових рішень;
  • виявлення у дітей різного роду патологій, в тому числі слухової нейропатії;
  • визначення параметрів слухового апарату з метою подальшого протезування.

Деякі нюанси проведення обстеження у дорослих пацієнтів

До таких належать:

  • визначення невральних захворювань (наприклад, акустичної невриноми);
  • виявлення відхилень аналізатора слуху, які мають ретрокохлеарний характер;
  • у випадку, коли причиною порушення чутності стає підвищений рівень шуму на робочому місці, необхідна експертиза трудового лікаря;
  • пороги чутності визначаються шляхом застосування об’єктивного методу;
  • опрацювання ситуації, коли деякі несумлінні пацієнти бажають отримати ті чи інші пільгові умови з причини втрати слуху (у даному випадку не виключена поява симулянтів, які все чудово чують, а також людей, що надмірно перебільшують втрату чутності).

Реєстрація КСВП здійснюється прямо з поверхні шкіри, в більшості випадків з використанням двох активних електродів, які встановлюються в лобовій частині лиця (зверху) і на пипці вуха. Крім того, на лобі фіксують нейтральний електрод, при тому, що його розташування не має вирішального значення.

Крім іншого, необхідно сказати, що правильність перевірки залежить від того, наскільки кваліфікований фахівець, який її проводить. Слід зазначити й необхідність наявності якісного обладнання, а також дотримання всіх правил, встановлених для дослідження даного типу.

Що необхідно зробити до проведення КСВП

Для того, щоб тест був проведений успішно, необхідно належним чином підготувати до нього пацієнта. Насамперед, слід максимально мінімізувати електричний опір, який чиниться поверхнею шкіри. Тому місця, на які будуть встановлені електроди, ретельно протирають спиртом або особливою пастою.

Потім електроди обробляють спеціальною липучою сумішшю (щоб вони краще контактували) і прикладають їх до поверхні шкіри. Сигнали з них надходять на попередній підсилювач аналізатора КСВП. При цьому використовуються аудіометричні вкладиші, виготовлені з поролону, які з’єднуються з телефонами ER3-A (спеціально розробленими для використання в ході даної методики).

Необхідно брати до уваги, що в період обстеження отримати коректні дані може перешкодити шум, який видають м’язи. У зв’язку з цим доцільно проводити діагностику, коли людина спить (це особливо актуально для малюків).

Використання методу комп’ютерної аудіометрії за КСВП для визначення слухових проблем у новонароджених і дітей раннього віку

Діагностування малюків, які на момент перевірки ще не вміють розмовляти, як правило, дає досить непогані результати. В принципі, це єдиний спосіб, який дає можливість встановити, як реагують всі органи, відповідальні за слух (відділи вуха, слуховий нерв, стволомозкова ділянка звукового аналізатора).

Як свідчать дані досліджень, проведених в США, Великобританії та інших країнах Заходу, в яких повсюдно використовуються передові високі технології, близько 10 відсотків вроджених захворювань слуху мають невральний характер. Що характерно, цей показник набагато вищий у тих новонароджених, які більш ніж п’ять днів провели у відділенні інтенсивної терапії. До переліку процедур, що проводяться при скринінгу, входить стимуляція клацанням на рівні 35 дБ. У разі, коли реєструється V пік КСВП, заведено вважати, що дитина успішно пройшла обстеження.

Яким чином можуть бути використані результати, отримані при обстеженні слуху у дітей шляхом застосування методики, що включає комп’ютерну аудіометрію

Коли вперше пробують підібрати оптимальний слуховий апарат, використовують дані, отримані в низько – і високочастотних діапазонах.

Ці дані потім вносять до програми встановленого в лабораторії комп’ютера, який використовується спеціально для налаштування слухових апаратів.

Зазначена програма дозволяє перетворити зафіксовані пороги КСВП на ті пороги чутності, які фахівець вважає доцільними. Беруться до уваги й частотно-специфічні чинники коригування. Згідно з отриманими даними, програма сама визначить найбільш доцільні параметри електроакустики, які потрібно зафіксувати для слухового апарату, рекомендованого для використання дитиною. Сюди відносяться характеристики частот, тиск звуку і межа посилення.

Фахівці нашого ЛОР-центру завжди готові надати послуги з діагностики слуху, в тому числі з використанням комп’ютерної аудіометрії. У нас використовується виключно високоякісна техніка від провідних виробників медичного обладнання. Надаємо гарантію достовірності отриманих результатів діагностування як дітей, так і дорослих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *