исследование слуха для ребенка

Якщо ваша дитина потребує комплексного обстеження, не варто нервувати з приводу того, як вона відреагує на діагностичні заходи, тому що компетентні медики нашого ЛОР-центру користуються виключно інноваційним обладнанням, застосування якого практично виключає дискомфортні відчуття.

Завдяки сучасним технологіям стало можливим проводити дослідження дитячої слухової системи вже з першого дня життя. Двадцятирічний досвід, по крупицях відібраний провідними фахівцями, вніс у цю галузь медицини найцінніші пізнання щодо діагностики проблем зі слуховими якостями. В останні роки населення дізналося про програму скринінгу немовлят, крім того, проводиться протезування дітей, які не досягли однорічного віку з вродженими патологіями.

Діагностика у дітей такого юного віку пов’язана з певними труднощами. Отримати достовірні відомості та зробити наступну реабілітацію максимально ефективною можна, дотримуючись систематичності та доскональності.

Досвідчений фахівець буде чітко триматися апробованих методик, щоб зібрати та ретельно проаналізувати відомості, необхідні для встановлення діагнозу. Саме результати, отримані в ході досліджень, ляжуть в основу подальшої терапії.

Проведення комплексного і об’єктивного обстеження слуху у дітей в нашому ЛОР-центрі в 2018 році

Близько півстоліття тому американськими аудіологами Д. Джергером і Д. Хаес був впроваджений принцип комплексного дослідження слуху. Сутність принципу зводиться до того, що в педіатричній аудіології недостатньо користуватися даними, заснованими на одноразово проведеному тестуванні. На думку вчених необхідно застосовувати цілий комплекс всіляких методик і, крім того, наказується активно користуватися поведінковою аудіометрією. Сучасна медицина визнає кілька типів дослідження. До цього переліку фахівці включили;

  • імпедансну і об’єктивну аудіометрію;
  • вікову поведінкову аудіометрію;
  • реєстрацію викликаної отоакустичної емісії;
  • реєстрацію коротколатентних слухових викликаних потенціалів.

Необхідно згадати, що отримані в ході цих процедур відомості та дані об’єктивної аудіометрії повинні бути ідентичними. Виходить, що завдяки кожному конкретному тесту можна досліджувати окрему ділянку слухової системи.

Таким чином, при отриманні інформації фрагментарно перед медиком відкривається можливість скласти достовірну картину стану органів слуху. Після чого, згідно з принципом комплексної діагностики, результат слід підтвердити або спростувати за допомогою проведення поведінкової аудіометрії. Залежно від віку маленького пацієнта вибирається той чи інший метод обстеження.

За цим принципом діють фахівці в отоларингологічних центрах для дітей та дорослих. У основу кута тут по праву ставлять комплексний підхід до дослідження і лікування дітей, який застосовують до малюків раннього віку.

Гігантський досвід у діагностиці дітей різного віку, яким обтяжені компетентні лікарі центру, позитивно позначається на кінцевих результатах і допомагає в швидкій адаптації. Система комплексної об’єктивної діагностики створена спеціально для тих, хто приходить в отоларингологічний центр або вперше, або після сумного досвіду, набутого в інших клініках. Обстеження можуть проводитися з немовлятами у віці від одного до дванадцяти місяців, а також з дітьми більш старшими.

При повному обстеженні органів слуху центр отоларингології пропонує почати з наступних дій;

  • вивчення фахівцем медичних карт для виявлення ймовірних причин захворювання;
  • первинний огляд і знайомство з деталями перебігу вагітності та індивідуальними особливостями розвитку плода;
  • бесіда з батьками на предмет виявлення спадкових факторів, які могли б спровокувати наявні відхилення;
  • анкетне тестування, що відбиває поведінкові мотиви у психіці дитини.

Наступним кроком буде скринінг слуху, при якому буде використовуватися реєстрація КСВП. При позитивному результаті призначається КСВП-дослідження, що дозволяє виявити або, навпаки, виключити слухову нейропатію.

Для діагностики поведінкового характеру спосіб проведення повинен підбиратися, виходячи з віку пацієнта. Він може бути дитячим ігровим, ігровим, умовно-рефлекторним або безумовно-рефлекторним.

Далі фахівець робить компетентний висновок, де озвучує висновки та дає оцінку результатам, призначає лікування і розробляє терапію, що веде до реабілітації. При виявленні підстав до носіння протеза, здійснюється підбір слухового апарату.

При комплексному обстеженні відкриваються перспективи для оцінки стану всіх без винятку слухових органів, включаючи слуховий нерв, стволомозкову структуру, волоскові клітини та зовнішнє вухо.

За допомогою аудіометрії поведінкового типу аналізатор розглядається як повноцінна структура з подальшим визначенням його стану.

Завдяки комплексному дослідженню фахівець отримує можливість визначити рівень втрати слуху і визначити його типову приналежність. Грамотна діагностика є фундаментом для встановлення діагнозу і зумовлює подальші заходи щодо відновлення втрачених функцій слуху.

Своєчасне звернення до кваліфікованого лікаря дозволить вилікувати, а іноді й попередити захворювання. Передбачливість і уважне ставлення батьків гарантують дитині відсутність проблем зі здоров’ям і нормальний розвиток.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *