Ларингит ,лечение симптомы фото

В горлі раптово почало дерти? Це може бути ознакою ларингіту – серйозного захворювання гортані. Дізнайтеся, чим воно небезпечне, особливо для дітей, і як його вилікувати.

Ларингіт – це запальне захворювання, при якому вражається слизова оболонка гортані і голосових зв’язок. Може протікати як у гострій, так і в хронічній формі. Найбільшу небезпеку становить для дітей, оскільки у них найвища ймовірність розвитку помилкового крупу – задухи через сильний набряк гортані. Ларингіт у дорослих теж може викликати серйозні ускладнення. Тому захворювання вимагає професійної консультації лікаря.

Навігація по сторінці:

Причини і види ларингіту

Захворювання розвивається на тлі інфекційних запалень і може протікати в гострій або хронічній формі.

Причини

Зазвичай етіологія ларингіту пов’язана з впливом інфекції на слизову оболонку гортані. Ці ризики посилюються, якщо людина:

 • переохолоджує шию або все тіло;
 • хворіє простудним захворюванням;
 • перенесла вірусні інфекції – грип, кір, скарлатину і т д;
 • перенапружує голосові зв’язки гучним або тривалим співом, криком, розмовою;
 • вдихає занадто пильне або забруднене повітря, їдкі пари;
 • багато курить;
 • зловживає алкоголем;
 • страждає шлунково-стравохідним рефлюксом.

Види

Розрізняють гостру і хронічну форму хвороби. Гостра розвивається відразу після інфікування і відрізняється яскравою клінічною картиною. Якщо її не лікувати, хвороба переходить у хронічну форму, викликаючи структурні зміни в тканинах слизової оболонки гортані – вузлики, гіперплазію, атрофію.

Симптоми хвороби

При гострій формі хвороби патофізіологія проявляється раптово. Коли розвивається ларингіт, симптоми такі:

 • першіння, сухість і дряпання в горлі;
 • біль при ковтанні;
 • сухий непродуктивний кашель – з характерним “гавкаючим” звуком;
 • кашель;
 • осиплість голосу;
 • нездужання і підвищення температури.

Якщо вчасно не звернути увагу на ці ознаки, захворювання переходить у хронічну форму. У цьому випадку симптоми будуть менш виражені, але більш стійкі і періодично можуть загострюватися.

Ларингіт у дітей

Найважче цю патологію переносять діти. Ларингіт у дитини нерідко супроводжується сильним набряком гортані. Через це дихальний просвіт стає дуже вузьким і може стати повністю заблокованим. Ось чому ларингіт у дитини може призвести до помилкового крупу – стану задухи. У цьому випадку без своєчасної медичної допомоги малюк може задихнутися. Краще не доводити хворобу до таких важких ускладнень. При діагнозі ларингіт лікування у дітей має бути своєчасним, і займатися ним повинен досвідчений ЛОР-лікар. Особливо гостро цей стан проявляється вночі – і тоді батьки впадають у паніку, не знаючи, що робити. Тому важливо вчасно почати правильне лікування.

Діагностика

При підозрі на це захворювання потрібно прийти на консультацію до отоларинголога. Він проведе опитування і підбере оптимальний метод обстеження. Найчастіше діагностика проводиться шляхом ларингоскопії. Це ендоскопічне обстеження дозволяє уважно оглянути слизову оболонку, побачити набряклість, почервоніння, потовщення, шматочки мокротиння, вузлові утворення, скоринки і т д. Є ще більш сучасний інформативний метод – відеоендоскопія гортані. Лікар отримує зображення хорошої якості, яке можна зберегти і відстежувати динаміку. Також іноді при ларингіті беруть мазок на мікрофлору – якщо хвороба триває довго і погано піддається лікуванню. На підставі отриманої інформації ЛОР-лікарі підбирають схему лікування і ставлять прогноз.

Як лікувати ларингіт

При ларингіті лікування залежить від його форми і ступеня ураження тканин. Пацієнту рекомендують дотримуватися голосового спокою і призначають протизапальні препарати, рясне тепле пиття. Також при ларингіті проводиться вливання лікарських препаратів у гортань – безпосередньо на голосові зв’язки. Цю процедуру робить лікар, оскільки потрібен огляд гортані. Також допомагають інгаляції і фізіотерапевтичні процедури. Лікувати ларингіт хронічної форми доводиться довше і складніше, ніж гострий. Вузлики і гіпертрофовані ділянки потрібно видаляти. На щастя, сьогодні можна зробити це без зайвих травм за допомогою щадного методу кріотерапії.

Суть методики в тому, що на уражені ділянки направляється струмінь охолодженого рідкого азоту, в результаті змінені тканини заморожуються, а здорові починають активно відновлюватися. При цьому пацієнт не відчуває болю, не втрачає крові і може повернутися до звичних справ у той же день. Цю процедуру можна пройти в нашому ЛОР-центрі. Тут працюють досвідчені лікарі, які знають, як лікувати ларингіт.

Отек гортани ЛОР фото

Профілактика

До заходів профілактики відносять своєчасне лікування застудних захворювань, захист органів дихання респіраторами, регулярні огляди у ЛОРа. Також рекомендується вести здоровий спосіб життя, відмовившись від куріння і алкоголю. Людям, які часто перенапружують голос на роботі, потрібно робити перерви і освоїти техніку правильного дихання.

Ускладнення

Якщо вчасно не лікувати ларингіт, можливі серйозні наслідки. Запалення вражає спочатку слизову оболонку, потім підслизовий шар і м’язові тканини. У запущених випадках воно може дійти до глибоких шарів м’язів, хрящів і кісткової тканини. Іноді в ході запалення розвиваються гнійні процеси – абсцес гортані. Також до поширених ускладнень відносять помилковий круп – коли гортань сильно набрякає, і хворий починає задихатися. Це може призвести до сильної гіпоксії, коми або навіть смерті.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+380986368979

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *