Діагностика слуху у дітей

Зміст сторінки:

Слух – це найважливіший аспект життя, що дозволяє сприймати навколишній світ яскравіше, вчитися, розвиватися й розмовляти. Тому, якщо визначаються хоча б найменші відхилення у дитини, слід якомога швидше звернутися за професійною діагностикою та консультацією отоларинголога.

Записатися на прийом до кращих фахівців можна в нашому центрі, де ви зможете провести аудіометрію декількох типів

Безумовно-рефлекторна

Для перевірки слуху у маленьких пацієнтів – дітей до 7 місяців – застосовується поведінкова чи безумовно-рефлекторна аудіометрія. З її допомогою виявляється наявність безумовних рефлексів на звукові сигнали, що надходять. В процесі перевірки фахівці вимірюють фізичні параметри, відзначають наявність або відсутність фізіологічних реакцій на звуки.

Після семимісячного віку при цьому виді тестування також враховуються зміни в їх поведінці після включення певних сигналів.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Дізнатися більше

Умовно-рефлекторна

Цей вид перевірки призначається для однорічних малят та дітей старшого віку. Її суть полягає в подаванні дітям світлових і звукових сигналів, завдяки яким у них продукується умовний рефлекс. Далі з тесту виключається світлова складова і залишається один звук. При цьому фіксується наявність або відсутність реакції у малюка.

Для проведення такого діагностування застосовується інноваційне комп’ютерне ігрове обладнання, завдяки якому діти діагностуються з великим задоволенням. Але при цьому варто зауважити, що результати аудіометрії цього виду не дуже залежать від настрою дитини.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Дізнатися більше

Дитяча аудіометрія ігрового типу

Дитяча аудіометрія ігрового типу – важливий елемент діагностичних заходів, що дозволяє встановити наявність залишкового слуху у дітей молодшого дошкільного віку. Але важливо пам’ятати, що її результати значною мірою залежать від настрою малюка та його бажання виконувати ті або інші дії.

Батькам потрібно розуміти, що діагностика дозволить точніше підібрати й налаштувати слуховий апарат. А це, у свою чергу, позитивно позначиться на загальному розвитку. Щоб з’ясувати поріг чутності у малюків у віці до 1,5 року, можна використовувати КСВП.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Дізнатися більше

Дослідження слухових можливостей мовою

Призначається для дітей старшої вікової групи й потрібна, щоб підтвердити слушність раніше проведених обстежень. Його метою є виявлення вміння відрізняти та розуміти просту розмовну мову у звичайних акустичних умовах.

У ході процедури пацієнт стає одним вухом до лікаря, що знаходиться спочатку на відстані 5-6 метрів від нього. Доктор починає вимовляти слова і поступово наближатися до пацієнта на ту відстань, коли він зможе повторити всі почуті слова. Під час тестування застосовується звичайна і шепітна мова, а якщо ж приглухуватість значна, то – гучна мова й навіть крик.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Дізнатися більше

Тональна порогова й надпорогова аудіометрія

Це достовірне дослідження, що дозволяє встановити причини приглухуватості, виявити наявні захворювання. Вона є трьох видів:

  • тональна порогова;
  • надпорогова;
  • мовна.

Діагностика проводиться в шумоізольованій кімнаті з використанням спеціального апарату. Паціент одягає навушники, куди йому будуть подаватися звуки різної частоти й гучності. Після того, як клієнт розрізняє сигнал, він натискає кнопку, а лікар фіксує показники.

Для встановлення точного діагнозу ця процедура має виконуватися в комплексі з іншими заходами.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Дізнатися більше

Мовна аудіометрія

Процедура є обов’язковою складовою комплексного дослідження, без якої неможливо здійснити вибір і налаштування слухових аппаратів. З її допомогою виявляється соціальний та клінічний стан слуху пацієнта.

В процесі перевірки клієнту пред’являється цифровий запис промови у вигляді окремих слів, які він повинен розібрати й повторити. Підсумки тестування служать для розрахунку параметрів слухових апаратів для досягнення високої розбірливості мови.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Дізнатися більше

Об’єктивна імпедансометрія

Усі розуміють, що під час звичайного відвідування кабінету отоларинголога він зможе візуально оцінити стан зовнішнього проходу вуха й барабанної перетинки. Тест використовується з метою виявлення патологій за нею, в середньому вусі. Імпедансометрія визначає стан слизової, слухових кісточок, наявність вмісту в пазусі та інші патології або особливості.

За допомогою цієї діагностики можна виявити:

  • отосклероз;
  • гнійні й негнійні ураження хронічного типу;
  • патології носоглотки;
  • акустичну невриному (пухлина нерва);

У нашому центрі послуга виконується як для дітей, так і для дорослих і допомагає об’єктивно оцінити стан слуху.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Дізнатися більше

Об’єктивна аудіометрія за амоакустичною емісією

Послуга являє собою об’єктивну методику, за допомогою якої визначається стан зовнішнього каналу і середнього вуха. Її призначають для визначення рефлексу стапедіального м’яза. Варто зауважити, що результативність методики не залежить від довільних відповідей клієнта, а тільки від рівня його неспання.

Для амоакустичної емісії використовується спеціальний високочутливий мікрофон, який розташовують в зовнішньому вусі. З його допомогою фіксується звуковий сигнал, який є відповіддю на відтворений звуковий імпульс.

Слід підкреслити, що різні перевірки краще проводити в комплексі, це дозволить встановити вірний діагноз набагато швидше.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Дізнатися більше

Комп’ютерна діагностика за слуховими викликаними потенціалами

Призначається при потребі встановлення стану слухового аналізатора від равлика й до кори ГМ. Найчастіше призначається для наймолодшої вікової групи, а також виконуючи топічне дослідження. Ефективна для виявлення порогів чутності.

У ході процедури клієнту подаються звукові сигнали і одночасно проводиться електроенцефалограма. Результати підлягають спеціальному комп’ютерному обробленню, за допомогою якого визначаються відповіді на шляху звуку, оцінюється їх функція.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Дізнатися більше

Комплексне дослідження

Для того, щоб дитина нормально розвивалася, вона має добре чути цей світ. Виявити можливі проблеми, а також знайти можливість їх вирішення дозволяють різноманітні діагностичні заходи. Можливості сучасної медицини дозволяють докладно та ефективно тестувати слухові можливості дітей різного віку, включаючи новонароджених.

В нашій клініці надається можливість пройти комплексне обстеження, що включає до себе кілька достовірних методик, в тому числі й поведінкову аудіометрію. Це дозволить вчасно виявити наявні проблеми, а також призначити коректне лікування.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Дізнатися більше

Виявлення синдрому слухової нейропатії

Слухова нейропатія – це відносно новий термін, який з’явився після появи таких методик діагностики, як ОАЕ і КСВП. Патологія найчастіше виявляється у дітей, реєструється приблизно у 1-3 новонароджених з тисячі. Під терміном маються на увазі різні стани, коли є нормальна отоакустична емісія та не реєструються коротколатентні потенціали.

Для нейропатії цього класу характерні різні ступені розрізнення звуків – від нормальних показників до серйозної приглухуватості. Характерною ознакою є незначна розбірливість мови, при якій може зберігатися гарна гострота слуху.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Дізнатися більше

Докладну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11