Зміст сторінки:

Слух відіграє ключову роль у розвитку кожної дитини і саме тому на будь-які наявні патології потрібно звертати пильну увагу. При підозрі на туговухість слід якомога швидше виконати комплекс перевірок, так як це дозволить вчасно поставити діагноз і почати лікування або підбір слухового апарату.
У нашому центрі ви зможете пройти достовірні і сучасні дослідження слуху у дітей різного віку, включаючи новонароджених.

Які дослідження призначають молодшій віковій групі в 2020 році?

Перевірка дітей ускладнюється особливостями їх поведінки, особливо якщо потрібно обстежити немовлят. Для малюків використовуються такі методи:

  • Аудіометрія поведінкового типу, в ході якої фахівець спостерігає за реакціями малюка при відтворенні різних звуків. Для визначення патологій використовується безумовно-рефлекторна методика, в ході якої фіксуються безумовні рефлекси на сигнали. Також застосовується умовно-рефлекторний спосіб, в ході якого на відтворювані сигнали виробляються певні умовні рефлекси, наприклад, рухові.
  • Фізіологічний (об’єктивне) тестування, під час якого вимірюються фізичні показники або відповідь слухового аналізатора на відтворювані сигнали. Даний спосіб не вимагає безпосередньої участі пацієнта і при необхідності може бути проведено під час сну, гіпнозу або після введення наркозу.
    Оптимальний спосіб підбирається в залежності від віку маленкого пацієнта.

Особливості безумовно-рефлекторної методики

Дана діагностика в більшості випадків призначається дітям у віці до семи місяців. Однак, при необхідності може бути проведена і більш старшій групі, наприклад, якщо інші дослідження виконати неможливо. Безумовно-рефлекторний тест проводиться з використанням спеціальних генераторів звукових сигналів, брязкалець, аудіометрів педіатричного типу.

Після звукової стимуляції фахівець фіксує такі рефлекси:

Шуригіна (ауропупілярний) – фіксується збільшення зіниці;
Кохлеопальпебральний – при зімкнутих очах повіки сильно стискаються, а при відкритих – моментально замикаються;
Бехтерева (ауропальпебральний) – повіки активно тремтять і блимають;
Дихальний – після глибокого вдоху спостерігається припинення дихання на 5-10 секунд, а потім воно стабілізується;
Моро – рух кінцівками, малюк випрямляє їх, а потім знову притискає до торсу.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Важливо пам’ятати, що результати даного виду дослідження є орієнтовними, так як на них впливає поточний стан дитини. Його реакція може значно відрізнятися в тому випадку, якщо він голодний, хоче спати, надмірно активний та інше. До того ж, більшість дітей сильно реагують на гучні шуми, що не дозволяє виявити ступінь втрати слуху.

Безумовні рефлекси практично повністю зникають після досягнення малюком трьох-п’яти місячного віку. На зміну їм починають активізуватися орієнтовні реакції, на які звертають увагу при проведенні тесту. Після стимуляції звуком лікарі фіксують такі зміни в поведінці як рухи головою, очима, кінцівками, припинення або посилене смоктання. Також до уваги береться зміна міміки і дихальної функції.

Ціни на послуги:

 КСВП+ASSR (коротколатентні слухові визвані потенціали+комплексна комп’ютерна об’єктивна аудиометрія)

1 000

 Реєстрація КСВП+ОАЕ+імпедансметрія

2 000

 Аудіологічне обстеження (консультація + імпедансометрія)

700

 Аудіометрія ігрова (до 3-х років)

300

 Аудіометрія мовленнєва

250

 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення)

400

 Діагностика методом отоакустичної емісіі

650

 Імпедансометрія

300

 Консультація лікаря-сурдолога

500

 Консультація ЛОР-лікаря

500

 Консультація фахівця по слуховим рішенням

350

 Консультація фахівця (повторна)

300

Детальну інформацію можливо отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом