Зміст сторінки:

Продіагностувати малюків, які ще не можуть чітко пояснити свої відчуття, тепер можливо! Якщо малюк має потребу в слуховому апараті, йому необхідне комплексне обстеження, яке можна провести в нашому ЛОР-центрі.

Ключова інформація

 • Дитячий слуховий апарат дуже тендітний, в перші роки життя за ним дуже важливо ретельно стежити – будь-яке зниження й відхилення від норми може стати причиною відхилення в розвитку.
 • Методика КСВП дозволяє отримати чітку картину того, як на поточний момент функціонує слуховий нерв до самого стовбура ГМ.
 • Детальна отоакустична емісія дозволяє лікарю зрозуміти, в якому стані перебуває функціональність зовнішніх волоскових клітин, розташованих у внутрішньому вусі.
 • Імпендансометрія допомагає перевірити й виключити приглухуватість, а також підтвердити адекватний функціональний стан Євстахієвої труби й барабанної порожнини.
 • Обстеження завжди є комплексним заходом, бо проведення кожного допомагає висвітлити лише один з боків призначеного завдання. Список призначень лікаря допоможе на підставі всіх результатів скласти загальну картину проблеми й оцінити поточний стан слуху у дитини.

Перевірка слуху належить до важливих медпроцедур. Оскільки орган слуху складно влаштований, його нормальне функціонування залежить від злагодженої та гармонійної роботи всіх складових.

Діагностика є комплексним обстеженням, що складається з оглядів і тестів, за результатами яких лікар складає аудіограму. Точність даних і своєчасність проведення впливають на вибір фахівцем засобів та методики лікування, що спрямовані на відновлення слуху.

Комп’ютерна аудіометрія за слуховими викликаними потенціалами (КСВП)

Метод дозволяє лікарям за допомогою інноваційних комп’ютерних алгоритмів відстежити поточний стан структур того, зветься слуховим аналізатором. Процедура фіксує зміни прямо від равлика і аж до слухової кори головного мозку.

Як це відбувається: до органів слуху надходять звукові збуджувальні імпульси, паралельно знімається енцефалограма. Комп’ютерне оброблення отриманих результатів дозволяє виявити реакції певних слухових структур і оцінити їх функціональність.

КСВП застосовується тоді, коли необхідно об’єктивно визначити поріг слуху у маленьких дітей в перші роки життя й зробити топічну діагностику слухового аналізатора, тобто визначити локалізацію ураження.

Детальніше про комп’ютерну аудіометрію за слуховими викликаними потенціалами можна дізнатися нижче.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Аудіометрія за слуховими викликаними потенціалами мозку

Вищеназваний різновид діагностики застосовується до наступних категорій:

 • недоношені діти;
 • малюки 0-3-х років;
 • з ЦНС-патологіями.

Ця методика може називатися як просто аудіометрією за слуховими викликаними потенціалами мозку, так і мати приставку “комп’ютерна” – суть від цього не змінюється.

КСВП допомагає точно визначити, наскільки зниження слуху відходить від норми, і відстежити поводження звукових збуджувальних сигналів аж до слухових центрів головного мозку. Спеціальні прилади дозволяють зафіксувати результати й відобразити їх на аудіограмі.

Одним з приладів, що застосовуються під час обстеження, є аудіометр для КСВП. Характерною відзнакою його використання є те, що найменший рух загрожує спотвореннями в результатах, тому діти під час процедури сплять природним або медикаментозним сном. Для того, щоб сигнали фіксувалися апаратурою для подальшого вивчення, на лоб й за вухами дитині прикріплюють електроди, на голову вдягають спеціальні навушники з телефонами. Через них до мозку подаються різні звукові сигнали, реакції на які – ті самі звукові потенціали мозку – реєструються електродами. Аналіз здійснюється спеціальною апаратурою. Вся процедура займає приблизно 30-50 хвилин.

Що ще корисно знати?

 • Мозкова діяльність нерозривно взаємопов’язана з електросигналами, які такі слабкі, що реакцію на звуки відокремити нереально.
 • Дослідження слухового органу здійснюється в рамках спеціальної методики, основна суть якої полягає у вимірюванні слухових викликаних потенціалів – що створюються мозком у відповідь на звукові тестові подразники електросигналом.
 • Для реєстрації сигналів пацієнту на голову наклеюють електроди, від яких до вимірювального обладнання піде інформація.
 • Для аналізу сигнали спочатку необхідно відокремити від загального потоку, їх відбирають у загальній для них полярності. Інші сигнали хаотичні, відрізняються полярністю та виділяються, як перешкоди. Апаратура оброблює результати за розробленими алгоритмами та відокремлює необхідні.
 • Від кількості перешкод і відділу, що досліджують, залежить час дослідження і збирання статистичних даних. З цієї причини процедура може тривати від 30 хвилин до 1,5 години.

Ціни на послуги:

 Діагностика методом отоакустичної емісіі

650

 КСВП+ASSR (коротколатентні слухові визвані потенціали+комплексна комп’ютерна об’єктивна аудиометрія)

1 000

 Реєстрація КСВП+ОАЕ+імпедансметрія

2 000

 Консультація фахівця по слуховим рішенням

350

 Консультація фахівця (повторна)

300

Докладну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом