Зміст сторінки:

Можливість повноцінно чути важлива для всіх, але слух має особливе значення для розвитку дітей. Достовірні результати діагностики допоможуть відновити чутність і правильно підібрати слуховий апарат.

Ключова інформація:

  • Умовно-рефлекторне звукове дослідження проводиться за допомогою комп’ютерного комплексу, а для дітей застосовуються ще й ігрові методи.
  • Результати даного тестування у маленьких пацієнтів не так сильно залежать від їх морального стану, ніж показники безумовно-рефлекторного дослідження.
  • Такий метод дозволяє оцінити пороги чутності для обох органів слуху.

У нашому ЛОР-центрі проводиться діагностика як для дітей, так і для дорослих. Тестування здійснюється в звуковому полі з використанням сучасного комп’ютеризованого ігрового поєднання методик ДІАК. Це обладнання містить прилад під назвою аудіометр, пару гучномовців, які з’єднуються із зовнішнім роз’ємом аудіометра, а розташовані вони на спецпідставці з обох боків голови людини, яку обстежують. Також праворуч і ліворуч встановлюються два монітори, де будуть з’являтися спеціальні анімаційні картинки, за допомогою яких у дітей будуть формуватися реакції на акустичні повідомлення. Таким чином, з допомогою умовних реакцій на звук, діти привчаються повертати голову в різні сторони під час появи акустичних сигналів.

Результати даного типу діагностування меншою мірою обумовлені настроєм малюка і його психологічним станом, ніж у разі проведення безумовно-рефлекторної аудіометрії. Описаний у дописі метод допомагає виявити частотно-специфічні пороги чутності для обох органів слуху.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Аудіометрія в ігровій формі для діагностування дітей

Такий варіант обстеження застосовується для дітей від 3 до 7 років. Насамперед дитину необхідно підготувати до медичного огляду, і для цього вона вчиться сприймати звуки та реагувати на них за допомогою виконання певних ігрових дій. Ситуації можуть бути різноманітними, починаючи від перекладання кубиків з одного місця в інше й закінчуючи встановленням колечок на пірамідку. Лікар не почне обстеження доти, поки не переконається, що дитина успішно справляється із завданням і розуміє, що від неї вимагають дорослі. У об’єктивних засобів діагностування є свій фізіологічний зміст і у них є свої переваги. До них можна віднести такі види діагностики.

Імпедансна аудіометрія. Вимірюється звукова провідність внутрішнього та середнього вуха, за допомогою реакції на акустичний сигнал.

Тимпанометрія. Застосовується спосіб створення повітряного тиску в зовнішньому слуховому каналі. Під час тесту використовується спеціальний зонд, який заводять у вухо з допомогою спеціальних вкладишів. Сила тиску може змінюватись в межах від + 200 мм до -400 мм водяного стовпа. Звук, проходячи через слуховий прохід, буде відбиватися від барабанної порожнини й це дозволить обладнанню зареєструвати зміну опцій. Якщо малюк поводитиметься спокійно, результати тесту можна буде отримати через декілька хвилин. Результати тимпанометрії дозволяють оцінити не тільки стан барабанної перетинки й низки слухових кісточок, а також ступінь їх рухливості.

Звукова рефлексометрія. За допомогою акустичних сигналів з підвищеним рівнем гучності викликається скорочення стременного м’яза середнього вуха, завдяки чому можна оцінити слухову прохідність різних структур органу.

Фіксація ОАЕ. Результати амоакустичної емісії фіксуються в момент, коли малюк знаходиться в стані спокою. Застосовується спеціальний зонд, який укладають у вухо ззовні. Дослідження не є болючим, і потребує небагато часу, від 30 до 180 секунд. Показання ОАЕ необхідні для визначення стану зовнішніх волоскових клітин внутрішнього вуха.

Реєстрація КСВП. Виявити функціональність клітин равлика, а також вивчити відповідь мозкового стовбура на акустичні стимули, допомагає фіксація коротколатентних слухових викликаних потенціалів. Підсумки КСВП зазвичай застосовуються для скринінгу слуху у дітей раннього віку. Тест допомагає діагностувати синдром слухової нейропатії, оцінити розбірність частот аудіометричного характеру, проаналізувати порушення центральних і периферичних слухових елементів і багато іншого.

Варіанти тестування слуху у малюків і їх значення

Для дітей наймолодшого віку усі вказані вище методи діагностування є обов’язковими елементами об’єктивної перевірки слуху. Спеціаліст, аналізуючи результати тестування, може виявити характер слухової патології. Результати також потрібні для правильного підбору та налаштування слухових приладів. Деякі тести можуть проводитися окремо, але для цього буде потрібен напрямок до профільного спеціаліста. До таких належать отоларингологи, педіатри, сурдологи та інші. Деякі заходи можуть проводитися з метою встановлення додаткового діагнозу або нагляду за динамікою лікування при різних захворюваннях, наприклад, гострому отиті.

Дорогі батьки! Пам’ятайте, що вчасно перевірений слух у вашої дитини зробить можливим вироблення більш ефективної тактики лікування, що дозволить повернути дитині хороший слух і позбутися дефектів мови. Звертайтеся за консультацією до професійних фахівців і незабаром дитина стане повноправним членом суспільства. Більш детальну інформацію ви можете отримати у наших консультантів, для цього зателефонуйте нам і запишіться на прийом до провідних ЛОР-лікарів.

Ціни на послуги:

 КСВП+ASSR (коротколатентні слухові визвані потенціали+комплексна комп’ютерна об’єктивна аудиометрія)

1 000

 Реєстрація КСВП+ОАЕ+імпедансметрія

2 000

 Аудіологічне обстеження (консультація + імпедансометрія)

700

 Аудіометрія ігрова (до 3-х років)

300

 Аудіометрія мовленнєва

250

 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення)

400

 Діагностика методом отоакустичної емісіі

650

 Імпедансометрія

300

 Консультація лікаря-сурдолога

500

 Консультація ЛОР-лікаря

500

 Консультація фахівця по слуховим рішенням

350

 Консультація фахівця (повторна)

300

Докладну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону: 

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом