Зміст сторінки:

Страждаєте від часто повторюваних ангін, фарингітів і інших захворювань горла? Не поспішайте з операцією – існує цілком безболісний але дуже ефективний метод фізіотерапії. Наші досвідчені фахівці неодмінно вам допоможуть.

Ключова інформація:

 1. Лакуни гланд промивають для того, щоб позбутися від гною в них.
 2. Тонзиліт часто є хронічним захворюванням.
 3. Хвороба лікується досить складно і більшість хворих просто не помічають ті ознаки, які вказують на загострення.
 4. Промивання надає можливість позбутися від виниклих скупчень, запобігти або видалити вогнище інфекції.
 5. Домогтися повного очищення можливо за кілька процедур. Їх кількість встановлюється ЛОРом.

Промивання лакун мигдаликів

До використання цієї процедури вдаються в разі, коли з’являється необхідність видалення гною, який в них скупчився.

Операція проводиться за допомогою спеціального шприца і зігнутої трубки. Для видалення гнійних скупчень застосовують антисептичні розчини. Це можуть бути: імуностимулятори, озон, фурацилін, антибіотики, а також хлоргексидин. У момент проведення пацієнт повинен перебувати в положенні сидячи, а його обличчя звернене до лікаря. При цьому його рот повинен бути відкритим, язик висунутий, а голова нахилена вперед. Трубка, яка з’єднана зі шприцом, підводиться до гортані і рідиною під напором з її лакун вимивається патологічний вміст. У цей момент хворому слід затримати дихання на 10 сек. Це необхідно для того щоб розчин благополучно вилився з рота в посудину і не був проковтнут.

Маніпуляція може призначатися при хронічному тонзиліті. Тривалість курсу терапії складається з 5-10 сеансів.

Для чого і за яких обставин здійснюється полоскання дітям?

Піднебінні мигдалини мають специфічну будову. Вони заповнені безліччю ходів і пустотами і не мають в своїй структурі щільних тканин. У медицині ці освіти прийнято називати лакунами. Коли в тканини проникають мікроорганізми, відбувається швидке поширення інфекції і починаються запальні процеси. Якщо вони тривають протягом довгого часу, то це служить початком для накопичення мертвих лейкоцитів, мікроорганізмів, а також епітеліальних частинок. У порожнинах з’являються якісь пробки, які містять величезну кількість шкідливих мікроорганізмів. При тривалому протіканні хвороби інфекційного характеру відбувається закупорювання лакун, і загальний стан організму помітно погіршується.

Варто відзначити, що шкідливий вміст не може вийти самостійно. Саме тому промивання – справжній порятунок в такій ситуації. Воно виводить всі скупчення і дозволяє попередити і навіть позбутися від вогнища інфекції. Домогтися повного очищення лакун можливо після проведення певної кількості маніпуляцій. Їх обсяг і частоту вказує ЛОР-лікар.

Особливості та методи проведення

Коли і як здійснюється спринцювання?

Найчастіше, запалення в мигдалинах виявляються у вигляді хронічного захворювання. Вони досить складно лікуються, а більшість пацієнтів просто не помічають симптоми, які вказують на загострення. Треба зауважити, що препарати антибактеріальної групи, які прописують при загостреннях, в якийсь момент перестають надавати належний ефект від їх прийому. Саме після цього фахівці призначають промивання.

Навіщо роблять промивання лакун?

Коли в тканинах гланд відбувається накопичення шкідливих мікроорганізмів і лейкоцитів, відбувається закупорювання всіх ходів. Прийом найдієвіших медикаментозних засобів не приносить потрібного результату. Тоді ЛОР рекомендує провести оперативне втручання з метою їх видалення.

Очищення дозволяє уникнути цього. Звичайно, повного одужання процедура не гарантує. Однак після проходження повного курсу вдається перевести хронічну форму в тривалу ремісію.

Процедуру призначають при:

 • болях в області лімфовузлів і горлі;
 • досить частому загостренні тонзиліту;
 • постійному почутті слабкості.
Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Засоби

Хоча ця процедура вважається простою у виконанні, все ж не потрібно проводити її самостійно. При порушенні певного алгоритму дій можливі такі неприємні наслідки, як пошкодження піднебіння і мигдалин. Крім того, можна занести патологію ще далі в тканини. В такому разі не зможе допомогти навіть найдосвідченіший фахівець. Єдиним виходом стане операція з видалення.

У ЛОР-практиці використовують кілька способів проведення промивання:

 • За допомогою шприца. Цей варіант застосовується тільки в умовах поліклініки. Пацієнт сідає і закидає голову. Йому потрібно якомога ширше відкрити рот, щоб лікар міг дістатися до хворої ділянки. До шприцу прикріплюють голку (канюлю). Після цього проводиться їх очищення. При цьому мигдалини зрошують різними медикаментозними розчинами, які надають протизапальну дію.

Для того щоб зменшити больові відчуття від процедури, перед її початком лікар зрошує розчином лідокаїну порожнину рота і самі гланди.

 • Із застосуванням спеціального пристрою. Для такої операції використовують апарат Тонзіллор. В цьому випадку відбувається очищення за допомогою ультразвуку. Також цей пристрій дозволяє знизити рівень розвитку запальних процесів.

Варто відзначити, що апарат Тонзіллор має деякі недоліки: такий вид очищення не можна застосовувати для вагітних жінок.

Протипоказання

Перед початком розглянутої маніпуляції, хворого чекає проходження різних обстежень. Це потрібно для того щоб своєчасно виявити наявність або відсутність будь-яких протипоказань. Здійснення процедури будь-яким з перерахованих способів заборонено, якщо пацієнт:

 • має захворювання інфекційного типу, при яких у нього підвищена температура тіла;
 • хворий на туберкульоз;
 • має підвищену температуру тіла з невідомої причини.

Крім того, не можна проводити процедуру при виявленні у хворого злоякісних пухлин.

Також, протипоказанням умовного характеру може бути підвищений блювотний рефлекс. Однак його можна знизити з допомогою зрошення глотки. Для цього використовується Лідокаїн і пацієнти помічають деякі поліпшення вже через кілька сеансів.

Промивання лакун вважається найбільш результативним способом. Звичайно, з його допомогою можна домогтися повноцінного одужання, але воно дозволяє поліпшити стан хворого, а також ввести патологію в ремісію на тривалий період часу.

Супутні послуги: консультація ЛОРа

Для лікування хвороб системи вухо-горло-ніс застосовують різні методики консервативного типу, а також спеціальне обладнання та фізіологічні розчини. Процедура є абсолютно безпечною і не завдає шкоди здоров’ю пацієнта. Варто зауважити, що при своєчасному зверненні до фахівця з такою проблемою, можна повністю обійтися без оперативного втручання. В такому випадку буде цілком достатньо зазначеної процедури. Вона успішно справляється з ангіною, фарингітом, ларингітом і тонзилітом.

Слід зазначити, що мигдалини – це важливий елемент органів, які відповідають за імунітет, а також захищають організм від різного роду інфекцій. Однак деякі захворювання, незважаючи на такий захист, все ж проникають і осідають в клітинах. Досить часто на них можна спостерігати наліт білого кольору, який виникає після інфікування. Він являє собою основний показник того, що почався запальний процес, утворення гнійних скупчень і закупорювання лакун. Гній з’являється, якщо відбувається порушення природного дренажу слизу і рідини. У цих скупченнях починають стрімко розвиватися мікроорганізми, і інфекція чинить руйнівну дію на тканини, оболонки клітин. Це призводить до їх відмирання. Гнійні скупчення – це і є результат такого відмирання, результат вірусної інфекції або грибка. Очищення лакун дає можливість запобігти розвитку вогнища інфекції, а також її переходу в інші органи.

Промивання мигдалин рекомендується, якщо у хворого виявлені основні симптоми фарингіту, ларингіту або ангіни. Перед початком очищення проводяться заходи щодо зниження підвищеної температури, а також видалення передумов запалення. Необхідно зауважити, що його не проводять в період загострення хронічного захворювання. Також його не здійснюють, якщо у пацієнта виявлені проблеми зі згортанням крові, новоутворення, хвороби легенів, атеросклероз судин, гіпертонічні порушення і неполадки з вегетативною системою.

Симптоми отоларінгологічних захворювань, які вказують на закупорку лакун:

 • почервоніння і біль в горлі;
 • слабкість;
 • хрипи;
 • мігрені;
 • зміна дихального ритму;
 • наліт на гландах;
 • нежить.

Промивання мигдалин і консультації отоларинголога в 2020 році

Процедура здійснюється в амбулаторному режимі. Є кілька способів її проведення. Найбільш поширеними з них прийнято вважати полоскання за допомогою шприца і спеціального апарату. Найчастіше лікарі призначають перший варіант виконання. Після завершення курсу пацієнтові призначають відновлювальне лікування.

Іноді такого простого методу може не вистачити. Тоді фахівці вдаються до застосування апаратного очищення. Цей прилад є вакуумним і принцип його роботи схожий з вакуумним насосом. Так, з закупорених пустот висмоктується весь вміст і здійснюється вливання медикаментозного засобу. До головних достоїнств такого способу очищення слід віднести можливість промивання важкодоступних ділянок. Варто зазначити, що така маніпуляція – це лише певний етап в цілому комплексі консервативної терапії.

Після проходження повного курсу необхідно суворе дотримання гігієни рота. Це дозволить запобігти виникненню інфекції і запалень. Не можна байдуже ставитися до скупчень гною або наявності запалення в горлі. Таке нехтування призводить до небажаних наслідків і провокує серйозні захворювання нирок, суглобів і серця. Тому рекомендується своєчасно звертатися до фахівця при перших ознаках початку хвороби.

Консультація отоларинголога в Києві проводиться щодня.

Ціни на послуги:

 Промивання лакун мигдаликів (Інструментально)

400

 Обколювання мигдалин (без вартості препаратів) 1 процедура

600

 Вливання в гортань лікарських препаратів (без вартостi препаратiв)

50

 Введення турунд з лікарською речовиною в слуховий прохід (без вартості препаратів)

150

 Введення лікарських препаратів в носові раковини (без вартості препаратів)

150

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом