Зміст сторінки:

Ваш малюк погано чує, і ви не знаєте, куди звернутися за допомогою? Тоді звертайтеся до нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей, і наші фахівці підберуть оптимальне слухове рішення для вашої дитини.

Дуже важливо, щоб у малюка з перших днів життя був хороший слух. На це є кілька важливих причин:

 1. Вже до півтора року у діток повністю формуються всі важливі мозкові центри. І повноцінне аудіосприйняття є найважливішою умовою нормального розвитку цих центрів.
 2. П’яту частину інформації про навколишній світ люди отримують за допомогою вух.
 3. Приглухуваті діти позбавлені можливості нормально розвивати свої мовні навички.
 4. Глухота у дитини неминуче тягне за собою затримку психоемоційного розвитку.

І чим раніше буде виявлена вроджена приглухуватість, тим більше шансів, що мозкові центри до 18 місяців життя досягнуть повноцінного розвитку. Тому батьки завжди повинні звертати увагу на те, як їх новонароджені діти реагують на звуки – як на гучні, так і на тихі. І якщо, наприклад, відсутня реакція на тихий голос матері, чи на клацання пальцями, то потрібно терміново звертатися до лікаря. Завдяки успіхам медицини та можливостям слухової реабілітації, малюки, що мають серйозні порушення здатності чути, можуть навчитися нормально говорити й не відставати від однолітків у розвитку. Але для цього їм повинна бути надана своєчасна та адекватна допомога.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Чим можуть допомогти лікарі

Можливо не всі знають, що тримісячні дітки прокидаються навіть від найтихіших шумових ефектів. Самі вони теж постійно видають звуки, коли плачуть чи агукають. Піврічна крихітка вже повинна відгукуватися на власне ім’я. У рік вона емоційно реагує на мову батьків і нарешті вимовляє свої перші слова.

Навіть незначний ступінь глухоти може мати для дитини погані наслідки. Вона буде погано навчатися в школі, не зможе нормально спілкуватися з вчителями та однокласниками. Тому, якщо не можна вилікувати дитячу туговухість за допомогою медикаментів або оперативного втручання, вихід залишається один – усунути проблеми за допомогою апарату, що корегує слух. Реабілітацію слуху у немовлят слід застосовувати у віці від трьох до шести місяців після народження.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Проблему можна вирішити

Допомогти подолати дитячу глухоту може тільки висококваліфікований фахівець. До того ж процес відновлення чутності є непростим і здійснюється в кілька етапів, перший з яких полягає в проведенні діагностичних заходів. Потім, на підставі результатів діагностики, дитині ставиться діагноз і підбирається відповідний слуховий апарат. Спеціаліст консультує батьків, розповідає, як ним користуватися, як його налаштовувати та інше. За малюком, якому встановили такий прилад, повинно здійснюватися професійне диспансерне спостереження.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Налаштування

Турбота про дітей виражається не тільки масовим виробництвом якісних приладів для відновлення здатності чути, але й створенням спеціальних програм для їх налаштування. Аудіолог, що налаштовує такий прилад, враховує багато важливих чинників, починаючи від аудіометричних даних і закінчуючи різноманітними функціональними можливостями. Потім, щоб дізнатися, наскільки успішно налаштований пристрій, застосовуються різні засоби для його перевірки.

Слід зазначити, що існують відмінності між правилами налаштування таких приладів для дорослих і для дітей. І для того, щоб налаштовувати пристрої для дітей до 16 років було легше, було винайдено більш гнучкий метод, що дозволяє змінювати налаштування залежно від віку і потреб малюка.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Рання слухова реабілітація – запорука щасливого майбутнього

Завдяки спеціальним неонатальним програмам було виявлено багато немовлят з порушеною здатністю чути. Можна сказати, що цим діткам пощастило в тому сенсі, що вони вчасно отримали лікарську допомогу, і їх загальний розвиток не постраждав через приглухуватість. Адже якщо не зробити скринінг малюкові, то дуже важко визначити, чи добре він чує. Чим раніше здійснюється слухова реабілітація приглухуватих дітей, тим краще складеться їхнє подальше життя. І ось з яких причин:

 1. Своєчасна реабілітація дозволяє уникнути затримки загального розвитку малюка.
 2. Навіть при глибокому ступені глухоти рання слухова реабілітація дає можливість не допустити появи проблем з промовою в майбутньому.
 3. Дітки швидко звикають до носіння апарату, який корегує слух, і прекрасно адаптуються в колективі однолітків.

Але щоб пристрій для поліпшення здатності чути приніс очікуваний результат, він повинен бути, по-перше, правильно підібраний, а по-друге, добре налаштований досвідченим фахівцем. До речі, на формування мовлення дитини значно впливає його найближче оточення – це повинні враховувати батьки.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Слід мати на увазі, що далеко не всі сучасні пристрої для поліпшення здатності чути підходять малюкам. Дитячий слух вимагає особливого підходу. Якість і методи налаштування повинні повністю відповідати потребам маленького пацієнта. Тому був винайдений спеціальний алгоритм для налаштування дитячих приладів. Основне завдання цього алгоритму полягає в забезпеченні гарної чутності при будь-яких обставинах – як в повній тиші, так і в ситуації підвищеного шуму.

Гнучкі методи налаштувань, що застосовуються в нашому ЛОР-центрі, розробляються не тільки з урахуванням розмірів вушка малюка. Враховуються також вік та індивідуальні психологічні особливості.

До розбірливості та чіткості відтворення мови ми також ставимо підвищені вимоги. Потрібно враховувати той факт, що дітки, на відміну від дорослих, не знають, як правильно вимовляється більшість слів і фраз, а тому навчитися говорити при повній або частковій глухоті їм значно важче.

До сучасних слухових апаратів для дітей ставляться такі вимоги:

 1. Програми налаштовані за дитячим методом.
 2. Відсік для батарейок повинен зачинятися.
 3. Регулятор гучності є, але є можливість його відключити.
 4. Можна підключати до стримера, виносного мікрофона, а також FM-системи.

У всіх приладах, випущених фірмою Starkey Hearing Technologies є дитячий алгоритм функціональних параметрів. Назвемо найбільш популярні з них.

Starkey Muse iQ – група пристроїв преміум-класу, створених на платформі Synergy, мають виключно широкий діапазон базових функцій і налаштувань. Найвимогливіші наші пацієнти залишаються задоволені можливостями цих приладів. Апарат Muse iQ поєднує в собі надійну конструкцію і передові аудіологічні функції, розроблені американськими фахівцями. Такий прилад виявиться ефективним при будь-якому ступені приглухуватості. Найбільший плюс полягає в високій якості передачі звуку. Дитина отримує можливість добре розрізняти мову інших людей навіть в умовах підвищеного рівня шуму.

Детальніше про Starkey Muse iQ

Starkey Halo iQ – надмініатюрні апарати з цієї серії підходять як дітям, так і дорослим, що мають ступінь втрати слуху від слабкого до глибокого. Для цих пристроїв преміум-класу, випущених на платформі Synergy, характерні ідеальні технологічні рішення, що дозволяють вирішувати проблеми різного ступеня складності. Нова процесорна платформа працює на основі так званого штучного інтелекту, що не тільки значно розширює можливості приладів з цієї серії, але й робить їх попросту унікальними. Завдяки приладу з серії Halo iQ ваша дитина зможе забути про те, що в неї є приглухуватість.

Детальніше про Starkey Halo iQ

Starkey Z Series – легко підлаштовуються під будь-які індивідуальні запити та підходять для пацієнтів з різним ступенем приглухуватості – від малого до сильного. Нова процесорна платформа, створена на основі штучного інтелекту, робить пристрої Z Series унікальними за властивостями й за функціями. З таким приладом ваша дитина зможе добре чути не тільки вдома в повній тиші, але й в різних ситуаціях, пов’язаних з шумом, в тому числі й на вулиці.

Детальніше про Starkey Z Series

Більш детальну інформацію про слухові апарати та про роботу нашого ЛОР-центру для дітей і дорослих ви зможете отримати, зателефонувавши за номером телефону:

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом