Підбір слухових апаратів для дорослих

Вам потрібне корегування слуху? Не знаєте, де підібрати якісний слуховий апарат? Наш ЛОР-центр для дітей і дорослих запрошує вас на огляд до досвідчених фахівців. Ми зробимо ваше життя повноцінним!

Одна з головних умов щасливого вирішення проблеми – індивідуальний підхід до вибору та подальшого налаштування приладу. При цьому беруться до уваги відмінності форми вуха, нюанси перебігу хвороби, ступінь глухоти, спосіб життя.

Підбір слухових апаратів для дітей

Ви зіткнулися з порушенням слуху у дитини? Проблема досить серйозна, оскільки, якщо вчасно не звернутися до фахівця, надалі можуть з’явитися небажані ускладнення, пов’язані з поганою чутністю й незрозумілою мовою.

Для того, щоб подолати проблеми зі слухом, потрібні спільні дії лікарів, батьків, близьких та самої дитини. Тільки так можна досягти швидкого одужання. А нагородою стане відновлення сприйняття малюка, його подальший повноцінний розвиток, повернення до нормальної мови, дорослішання разом з однолітками, коли він нічим не буде від них відрізнятися, і не буде відчувати себе скривдженим.

Основні правила придбання слухових апаратів

Підбір слухових апаратівЛікар-сурдолог, як фахівець, визначає тип та технічні характеристики відповідних приладів. Після цього пацієнт робить свій вибір, виходячи з власних колірних і вартісних переваг.

Послідовність кроків під час придбання пристрою наступна::

  • первинна консультація, яка включає діагностику;
  • настроювання слухового апарату;
  • пристосування до підібраного пристрою;
  • тимчасове носіння приладу для оцінювання його практичності;
  • придбання моделі, що припала до вподоби.

В результаті правильно підібраний варіант рішення для виправлення слуху поверне втрачену чутність, а, значить, дозволить вести активний спосіб життя, подарує відчуття впевненості й емоційного комфорту.

Обстеження у сурдолога

Лікар-сурдолог – це саме той фахівець, що допоможе у вирішенні проблеми. Тому якщо вона постає, перше, що треба зробити – записатися на консультацію.

На огляді лікар з допомогою аудіометра досліджує чутливість органів слуху, визначає його порогові значення. На підставі отриманої аудіограми спеціаліст робить висновок про ступінь приглухуватості. Крім того, консультація професіонала завжди буде пізнавальною й цікавою для кожного пацієнта. Він дізнається про:

  • дійсний рівень власного слуху;
  • що являє собою вухо, його внутрішня й зовнішня анатомія;
  • найбільш інноваційні й функціональні моделі на сьогодні;
  • що стане найоптимальнішим варіантом для збереження колишньої активності й відмінності способу життя.

Якщо є індивідуальні побажання або обмеження у коштах, про це слід повідомити сурдолога. Ця інформація допоможе лікарю вибрати найбільш відповідне рішення.

Примірювання й тестування слухових апаратів

За результатами опитування пацієнта та діагностування приглухуватості лікар вибирає ряд моделей, відповідних за виконанням та технічними параметрами.

Для більшої впевненості що вибір правильний, виконуються оцінні тести, за якими визначають:

  • ступінь втрати слуху;
  • виразність звуків, що надходять, як через слуховий пристрій, так і без нього;
  • сфера застосування апарату, тобто його функціональність в шумовому фоні різної інтенсивності (наприклад, це може бути шум на вулиці, прослуховування музичних мелодій, використання телефону та інше).

Щоб оцінити різницю в роботі того чи іншого приладу, необхідно якийсь час поносити кожен з них. Це дозволить зупинити свій вибір на найбільш придатному варіанті, який влаштує не тільки технічними даними й функціональністю, але й зручністю носіння.

Вчимося користуватися слуховими апаратами

По тому як прилад підібраний та придбаний, по-перше до нього доведеться звикати. Проходження адаптації – неминучий процес, протягом якого користувач набуває практичні навички використання приладу, настроювання й догляду за ним.

Процес звикання поділяють на такі етапи:

  • адаптація до різноманітності звуків; досить довга приглушеність шумового фону призводить до того, що людині знову доводиться звикати до постійного звукового оточення й не відчувати при цьому дискомфорту;
  • звикання до людської мови; починати спілкуватися найкраще в домашніх умовах; саме тут психологічно легше, а, значить, результативніше буде просуватися процес; спочатку не все може бути зрозумілим, доведеться перепитувати, але поступово розуміння налагодиться й спілкування стане комфортним;
  • спілкування одночасно з декількома співрозмовниками; на цьому етапі людина вчиться підтримувати розмову з групою людей; звикання відбувається поступово і позитивний результат буде помітний тільки через певний час;
  • перегляд телевізора, прослуховування мелодій; тут також слід запастися терпінням, щоб почати розуміти телевізійну або пісенну мову;
  • придбання навичок виділення мовлення серед загального шумового фону; завдання досить складне, але вирішуване; користувачу треба навчитися розпізнавати слова, що вимовляються в умовах шуму, причому не тільки перебуваючи поруч, але й на певній відстані.

Щоб краще контролювати процес адаптації, слід вести регулярні записи, на підставі яких можна скласти загальну картину адаптації. При цьому необхідно фіксувати всі проблеми, що виникають на стадії звикання. Повторне звернення до сурдолога обов’язкове, якщо зберігаються неприємні відчуття й почуття дискомфорту під час носіння апарату.

Навіщо пробне носіння слухових апаратів

Підбір слухових апаратівНа сьогодні ринок медичного обладнання, в тому числі й слухових рішень, представлений у великому розмаїтті. Прилади відрізняються за конструктивним виконанням, сферою застосування, кількістю та видами опцій. Тому купити слуховий апарат в Києві серед ряду, що пропонує фахівець, досить легко. Але щоб остаточно зупинитися на якій-небудь моделі, потрібен деякий час. Протягом декількох днів людина носить прилад, спостерігає за своїми відчуттями, оцінює зручність його використання як у домашніх, так і в робочих умовах. Пробне носіння дозволяє зробити висновок про придатність приладу для подальшої експлуатації. У разі виникнення проблем, модель змінюють.

 

Що слід враховувати при купівлі слухових апаратів?

Придбання приладу для відновлення слуху має бути усвідомленим, тому слід розуміти, що:

  • зовнішня привабливість людини при носінні пристрою ані скільки не постраждає; завдяки інноваційним технологіям стало можливим робити мініатюрні прилади, які легко розміщуються всередині вушного каналу і зовні не візуалізуються;
  • навіть завушні варіанти не такі помітні, оскільки корпус, що встановлений за вухом, має однаковий зі шкірою колір;
  • вибираючи тип приладу слід врахувати, що чим менший він за розмірами, тим складнішим буде замінювання елементів живлення; загалом це стосується пацієнтів літнього віку, а також людей з проблемами моторики рук;
  • наявність запалення всередині вуха є протипоказанням для використання внутрішньовушних пристроїв;
  • один з факторів формування вартості апарату – його функціональність; саме тому від дешевих моделей не варто чекати високої якості звучання й широкого набору опцій; розбірливість мови забезпечується тільки відсутністю сторонніх шумів.

Індивідуальне настроювання слухових апаратів

Кожна проблема має свої особливості: відмінності форми вуха, індивідуальні прояви приглухуватості, різний спосіб життя. Тому для кращої інтеграції приладу та слухової системи людини в обов’язковому порядку проводиться індивідуальне настроювання слухового апарату. Це дозволяє досягти розуміння мови й виділення інших звуків навіть у найважчих акустичних умовах. Налаштування виконує спеціаліст, який залежно від обраної моделі робить це вручну або за допомогою комп’ютерних програм.

Послуга настроювання приладу надається відразу після того, як його придбали. Носіння пристрою без проведення цієї процедури призведе до того, що пацієнт не отримає належного функціоналу, буде відчувати дискомфорт і в решті-решт відмовиться від апарату. Однак не варто намагатися зробити це самостійно, оскільки якісне налаштування потребує певних знань й досвіду. Саме тому воно має виконуватися в спеціальних центрах. При цьому підстроювання приладу виконується, як правило, два рази: уперше після покупки і вдруге через місяць.

Які існують способи налаштування слухових апаратів?

Безумовно, правильно підібрати та настроїти прилад без попереднього дослідження та складання аудіограми неможливо.

Тільки таким чином можна врахувати всі особливості приглухуватості у пацієнта. Залежно від типу пристрою налаштування виконують:

  • для програмування слухових апаратів за допомогою комп’ютерних програм, які за даними аудіограми регулюють та встановлюють необхідні параметри чутливості приладу;
  • для слухових апаратів, що не програмуються, налаштування виконують за допомогою тримерів.

Не зважаючи на високу технологічність й багатофункціональність сучасних рішень, для можливості їх використання повною мірою, налаштування апарату має здійснювати професіонал. Тільки так можна оцінити весь комплекс переваг інноваційних пристроїв: непомітність і зручність у використанні, високу якість і комфортну подачу звуку, довговічність й простоту доглядання.

Звичайно, досягнення необхідного результату багато в чому залежить від професіоналізму і досвідченості фахівця. Також позитивне вирішення не може відбутися без застосування спеціалізованого високотехнологічного обладнання.

Все це пропонує наш ЛОР-центр. До послуг наших пацієнтів:

  • лікарі високої кваліфікації з багаторічним досвідом роботи;
  • новітнє вузькоспеціалізоване медичне обладнання;
  • сучасне комп’ютерне забезпечення, що дозволяє поставити точний діагноз, правильно підібрати і точно відрегулювати слуховий апарат.

Професіоналізм наших лікарів у поєднанні з досягненнями сучасних технічних пристроїв дозволяють гарантувати позитивний результат навіть при важкому ступені приглухуватості. Людина знову зануриться в простір звуків, розширить коло спілкування, дістане упевненості, стане більш активною та емоційно щасливою.

Саме це пропонує наш ЛОР-центр! Довірте нам свою проблему, запишіться на прийом до лікаря й переконайтеся, що прийняли правильне рішення. Професіоналізм, уважність і чемність докторів, передові технології в області слухової реабілітації, позитивні емоції гарантуються кожному відвідувачу, незалежно від його віку та ступеня втрати слуху.

Супровід пацієнта здійснюється на всіх етапах протезування, в тому числі:

  • на стадії комплексного обстеження органів слуху, складання аудіограми;
  • при підборі відповідних слухових рішень і допомоги у виборі серед запропонованих варіантів;
  • при налаштуванні слухового апарату;
  • на етапі ознайомлення з правилами використання та догляду.

В нас ви маєте можливість широкого вибору сучасних слухових приладів будь-якої цінової категорії, в тому числі завушних і внутрішньоканальних конструкцій, оснащених як необхідними, так і додатковими опціями. Звертайтеся до нашого ЛОР центру вже зараз і насолоджуйтеся оточенням дивно красивих і неповторних звуків.

Консультування батьків і проведення для них навчальних заходів

Підбір слухових апаратів для дітейПісля проведення діагностичного огляду і встановлення слухового апарату, фахівці ЛОР-центру (тут лікуються не тільки діти, але й дорослі) забезпечують ретельне консультування батьків. Роблять це для того, щоб пояснити їм усі нюанси проведеної роботи, показати, що є на даний момент і визначити план подальшого відновлення здатності малюка чути.

Зокрема, фахівець-сурдолог забезпечує батьків наступною інформацією:

  • докладно і зрозуміло розповідає про те, що було зроблено за період роботи;
  • призначає рекомендації, як малюк повинен звикати до встановленого апарату;
  • проводить інструктаж, як користуватися приладом та доглядати за ним;
  • інформує про те, як, коли і які заходи потрібні щоб запобігти погіршенню чутності;
  • пропонує й погоджує з батьками план оглядання малюка у ЛОР-центрі.

Рекомендації сурдопедагога:

Фахівець даного профілю:

  • навчає батьків, як розвивати слухомовний апарат дитини вдома без допомоги профільного лікаря;
  • визначає план розвитку малюка у ЛОР-центрі й погоджує його з батьками.

Відстеження стану пацієнта, оцінювання ефективності обраного способу лікування, внесення необхідних коригувань

Після того, як був встановлений слуховий апарат, слід періодично проводити професійний огляд дитини у диспансерних умовах. Це необхідно робити для того, щоб:

  • вчасно вловити відхилення, що можуть з’явитися, а також уточнити поріг чутності та інші параметри. Це має особливо важливе значення, якщо дитина перенесла інфекційне захворювання, здатне негативно позначитися на можливості чути;
  • вносити необхідні зміни в налаштування (змінювання параметрів, виходячи з процесу відновлення слуху);
  • перевіряти стан вушних вкладишів та вчасно їх замінювати;
  • відслідковувати процес розвитку слуху та мовлення в динаміці;
  • замінювати, якщо в цьому є потреба, модель та відповідним чином вносити виправлення в програму відновлення;
  • вчасно фіксувати симптоми захворювань у зоні вухо-горло-ніс і призначати відповідне лікування.

Слід зазначити, що моніторинг проведеної терапії, оцінювання того, як відновлюється слух, наявний прогрес і можливості підвищення ефективності застосовуваного курсу у нас виконуються згідно з клінічними рекомендаціями, що підготовлені одним з найавторитетніших центрів з наукових досліджень в області аудіометрії (спеціалізується на питаннях діагностики і подальшого відновлення чутності у дітей різного віку).

Всі діти проходять оглядання й лікування на основі програми, яка була погоджена й складена з урахуванням їх характеристик.

Приблизний типовий план

Він включає проходження огляду:

  • щокварталу (протягом перших 12 місяців після того, як був встановлений слуховий апарат);
  • раз на півроку (на другий рік після його встановлення);
  • раз на рік (у тому числі при наявності наступних обставин):
  • останній візит відбувся рік тому;
  • на день народження малюка;
  • до початку навчального року.
  • відразу ж, якщо дитина перенесла інфекційне захворювання, внаслідок чого відбулося погіршення чутності.

Плановий огляд передбачає:

  • консультування фахівців в галузі сурдології;
  • контроль аудіологічних здібностей шляхом застосування способів суб’єктивної аудіометрії (якщо потрібно, проводяться додаткові обстеження);
  • контроль придатності пристроїв, включаючи їх ремонт, налагодження та настроювання параметрів (здійснюється техніком-протезистом);
  • докладне опитування батьків (у тому числі заповнюючи анкети) на предмет того, як ефективно проходить лікування.
  • рекомендації сурдопедагога.

Ціни на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Консультація специаліста по слуховим рішенням 400
 Консультація фахівця (повторна) 350
 Налаштування одного СА комп’ютерна при відсутності маркування від офіц. імпортера в Україні 1 000
 Настройка слухових апаратів (по гарантії) 0
 Налаштування слухових апаратів комп’ютерна 1 апарат 400 
 Настройка слухових апаратів моноурально (з минулим терміном гарантії) 400
 Підбір слухових апаратів 300
 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) 450
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 200

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном:
+38 (097) 720-87-11

 

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю