Отоакустичної емісія (ОАЕ)У світі приблизно 0,2% немовлят народжуються з вадами слуху. На щастя сьогодні є можливість виявляти ці патології вже з перших днів життя. У цьому допомагає метод діагностики під назвою отоакустична емісія. Він заснований на здатності клітин внутрішнього вуха давати реакцію на звукову стимуляцію. За допомогою цього обстеження можна визначити, є у дитини вроджена нейросенсорна приглухуватість чи ні.

Якщо у вашій родині недавно сталося поповнення, пройти скринінг можна в нашому ЛОР-центрі. Тут проводиться точна отоакустична емісія новонароджених на сучасному апараті.

Показання до проведення

Лікарі рекомендують проводити аудіологічний скринінг новонароджених, щоб виявити у них можливі порушення слуху. Це необхідно для того, щоб вчасно вжити заходів і почати корекцію. Адже якщо немовля погано чує, воно не може нормально розвиватися і вчитися говорити. Особливо важливо зробити тест, якщо у немовляти є фактори ризику по розвитку приглухуватості

  • у батьків або найближчих родичів є порушення слуху;
  • вагітність протікала несприятливо – була загроза зриву, кисневе голодування плода, інфекційні хвороби у матері і т д;
  • дитина народилася недоношеною, з недобором ваги;
  • під час пологів були травми, гіпоксія та інші проблеми.

Протипоказань для цього обстеження немає, а проводити його можна вже з 3-го дня життя.

Перевірка слуху у дітей раннього віку

Отоакустичної емісія у новонародженихЗа стандартами сучасної медицини рекомендується робити ОАЕ тест для новонароджених у віці до 1 місяця. Також немовлятам бажано зробити контрольні тести в 3 і 6 місяців. Якщо виявлені проблеми зі слухом, то до того, як малюку виповниться 6 місяців, потрібно встигнути підібрати слуховий апарат. Це важливо для правильного формування мови.

Надалі важливо регулярно проводити аудіологічний скринінг дітей раннього віку для профілактики. Дитячий слух може різко погіршитися після інфекційної хвороби, трави, від впливу гучних звуків та інших чинників. Тому важливо постійно стежити за станом слухової системи і швидко вживати заходів при необхідності. Від цього залежить те, як швидко дитина навчиться говорить, як вона буде спілкуватися з однолітками, вчитися і т д.

Як проходить дослідження

Основна перевага ОАЕ в тому, що цей тест не вимагає відгуку від випробуваного. Його потрібно проводити уві сні – і для немовлят це оптимальний варіант. Діагностика проходить за такою схемою:

  1. Малюку к вухо вставляють чутливий зонд, підключений до апарата.
  2. Прилад генерує акустичні подразники.
  3. Одночасно з цим реєструється відгук слухових рецепторів на стимуляцію.
  4. По закінченню тестування прилад видає результат, і лікар проводить його розшифрування.

Отоакустичної емісія (ОАЕ) дозволяє оцінити роботу звуковосприймаючого апарату. Завдяки цьому наш лікар може виявити у малюка сенсоневральну приглухуватість.

Де пройти скринінг

У нашому ЛОР-центрі надають допомогу в діагностиці та реабілітації слуху дітям і дорослим. Ми проводимо скринінг малюкам з 3-го дня життя і відразу ж підбираємо необхідних заходів корекції. У нас є слухові апарати для наймаленьких, які налаштовуються індивідуально під особливості слуху новонародженого. Якщо вас цікавить отоакустична емісія, ціну можна дізнатися у наших консультантів. Зв’яжіться з ними прямо зараз!

Ціна на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) в Києві 450
 Аудіометрія мовленнєва 300
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія) 700
 Діагностика методом отоакустичної емісії 750
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 200

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю