Зміст сторінки:

Ключова інформація:

 1. Отоакустична емісія являє собою сигнал, який фіксується за допомогою мікрофона з високим показником чутливості. Він розташовується в зовнішньому слуховому проході і реагує на отриманий акустичний стимул.
 2. Даний спосіб є об’єктивним і незалежним від відповідей пацієнта.
 3. Тривалість і ефективність діагностики знаходяться в прямій залежності від самопочуття хворого, а також типу тестування.
 4. Дослідження в ранньому віці.
 5. Призначається для діагностування слуху для всіх вікових категорій.
 6. Надає повну картину про зовнішні волоскові клітини у внутрішньому вусі. Саме вони піддаються негативному впливу різних руйнуючих факторів: захворювання інфекційного характеру, прийом антибіотиків, перебування у постійному шумі і багато іншого.
 7. Має підвищену чутливість до рівня погіршення слуху.
 8. Чи не забирає багато часу і не потребує додаткової підготовки.

Отоакустична емісія являє собою слабко виражені звуки, які беруть початок в равлику внутрішнього вуха і проявляються в зовнішньому проході. Ця побічна дія функціонування клітин волосових типу. Вона проводиться при підвищенні коливань базилярної равликової мембрани.

Основні переваги діагностики за допомогою ОАЕ

 1. Об’єктивність.
 2. З її допомогою можна проводити обстеження в будь-якому віці.
 3. Показує, в якому стані перебувають зовнішні волоскові клітини.
 4. Має підвищену чутливість.
 5. Не займає багато часу.

Отоакустична емісія – це своєрідний сигнал, отриманий через мікрофон, який знаходиться в проході, у відповідь на що надходить імпульс. Відмітка про те, що з’явився звуковий стимул з’являється моментально. Найімовірніше, ОАЕ є певною відповіддю структурі равлику, який реєструється як акустична енергія.

Отоакустичну емісію використовують в таких ситуаціях:

 1. Коли є підтвердження неонатального скринінгу про нейросенсорну втрату слуху.
 2. Обстеження дитини, що входить в категорію ризику по генетичній або придбаній приглухуватості.
 3. Кількісне і частотно-специфічне оцінювання втрати слуху середнього і легкого ступеня у дітей.
 4. Топичне дослідження.
 5. Експрес-тест для дошкільнят і школярів.
 6. Своєчасне виявлення і стеження за станом волоскових клітин, які постраждали від впливу шуму, а також медикаментозних препаратів ототоксичної групи.
 7. Для встановлення діагнозу, що свідчить про приглухуватість.
 8. Визначення симуляції.
Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Реєстрація ОАЕ володіє високим порогом чутливості до стану слухових органів і часто не виконує свого основного призначення, коли туговухість носить сенсоневральной або кондуктивний характер.

У такому випадку можуть бути такі винятки:

 • слухова нейропатія;
 • акустична невринома.

Діагностування в 2018 році в умовах поліклініки

 1. Скринінг захворювань у пацієнтів різних вікових груп. Раніше цей метод був популярний для виявлення вроджених вад у новонароджених. Однак було прийнято рішення помітити його через коротколатентні слухові викликані потенціали (КСВП). Придбана ж втрата часто носить сенсоневральной характер. Тому отоакустичну емісію застосовують для діагностування дорослих і дітей.
 2. Моніторинг в процесі прийому лікарських засобів ототоксичними групами, променевої і хіміотерапії, роботі на виробництві з підвищеним рівнем шуму, після грипу, а також інфекційних хвороб.
 3. Комплексне обстеження.
 4. Оцінювання при агравації і симуляції.
 5. Акустична нейропатія, а також порушень кохлеарного і ретрокохлеарних типу.

Дослідження методом реєстрації в отоларингологічному центрі

Всі ЛОР-процедури в отоларингологічному центрі проводяться висококваліфікованими лікарями. Оцінку отриманих результатів, а також діагноз встановлює отоларинголог або сурдолог. Діагностування здійснюється на новітньому технологічному обладнанні зарубіжних виробників, яке призначене для реєстрації отоакустичної емісії.

Пристрій здійснює роботу за таким принципом. Акустичний процесор проводить генерацію первинних тонів або серію широкосмугових клацань. Вони, в свою чергу, надходять на телефонний, якій встановлений на зонді пристосування. Міні-телефонні апарати починають видавати певні акустичні імпульси. На зонд одягнений вкладиш для вуха, який вставляють в слуховий прохід. Він повністю його закриває. Далі з зонда подаються сигнали, які переходять в слуховий прохід. В зонді також встановлено мікрофон з підвищеною чутливістю, який приймає сигнал, перетворює його і посилає в АЦП (аналого-цифровий перетворювач). Він, відповідно, здійснює перетворення аналогового імпульсу в цифровий, який потім направляється в процесор. Після цього відбувається аналіз отриманих сигналів та виявлення ОАЕ. Результати демонструються на дисплеї пристрою, зберігаються і роздруковуються.

Слух дитини вимагає ретельного уваги, особливо в ранньому віці. Оскільки будь-які патології, пов’язані з ним, впливають на нормальний розвиток. Визначити їх присутність навіть у немовляти не складає особливих труднощів для сучасної медицини. Перші дослідження подібного роду проводяться ще в пологовому відділенні. Однак при виявленні порушень обов’язково необхідно задатися вирішенням питання про протезування. У цьому випадку буде потрібно виконання аудіограми, за допомогою якої складається графік втрати слуху на різних частотних діапазонах. Саме вона є головною підмогою при підборі слухового рішення.

У момент обстеження дорослих пацієнтів для отримання аудіограми застосовують тональну аудіометрію. У вухо хворому подаються різні за частотою сигнали, про чутності яких він повинен повідомити лікаря. Варто зауважити, що дошкільнятам такий метод не підходить. Однак існує маса інших способів, за допомогою яких можна оцінити слух в будь-якому віці.

Попередня діагностика для здійснення ОАЕ

Перед початком вимірювання слухових потенціалів, фахівець зобов’язаний переконатися, що звуковий сигнал надходить в мозок без будь-яких перешкод. З цією метою проводяться певні дослідження, які не вимагають попередньої підготовки.

Отоскопія. За допомогою отоскопа лікар проводить огляд слухового каналу і барабанної перетинки.

Акустична імпедансометрія. Являє собою експрес-тест, що не заподіює абсолютно ніяких больових відчуттів, який здатний продемонструвати, в якому стані знаходиться середнє вухо. В даному випадку відбувається проходження звуку через середнє до внутрішнього вуха. Якщо в момент такого тестування виявилися проблеми зі звукопроходімостью, то реєстрація відкладається до завершення терапії і отримання хороших результатів тімпанометрії.

Вимірювання викликаної ОАЕ. Дана процедура проводиться швидко і не передбачає додаткової підготовки. Тому його досить часто застосовують для скринінгу з перших днів життя.

Варто пам’ятати! Відсутність ОАЕ є свідченням про ймовірну сенсоневральну приглухуватость. При цьому її наявність не забезпечує повного виключення будь-яких порушень. Наприклад, аудиторна нейропатія. При її наявності здійснюється реєстрація, але не надходить реакція КСВП і ASSR.

Реєстрація викликаних слухових потенціалів

Найчастіше для діагностики дітей застосовують реєстрацію КСВП, а також ASSR. Слід зауважити, що перший варіант надає дані по слуховому нерву до мозкового стовбура, а другий – перевіряє реагування слуховий області кори мозку.

Здійснення діагностики

Для проведення такого тестування спеціальні датчики розташовуються на голові, а у вуха поміщаються телефон з вкладишами, призначеними для проведення тестових імпульсів. До кріплення датчика слід обробити шкіру за допомогою шліфувальної пасти. Вона дозволить очистити шкіру від відмерлого шару. Після цього проводиться знежирення шкірних покривів спиртом. Далі кріпляться електроди. Ці умови необхідні для того, щоб в процесі обстеження був невеликий електричний опір. Це дозволяє уникнути перекручування результатів перевірки. Зазвичай такий тест проводиться від півгодини до двох годин. Отримані дані дозволяють визначити наявність слухових патологій, а також їх частотний діапазон.

Тривалість і результат діагностики мають пряму залежність від типу тестування, а також рівня неспання хворого. Слухова відповідь стовбура мозку – КСВП – менш залежна від інших фізіологічних відповідей, тому цей вид тесту можна застосовувати для пацієнтів, які перебувають в спокої.

Варто зауважити, що слухові потенціали представлені з найменшою частотністю відповіді в порівнянні із зоровими, м’язовими і іншими типами. Саме з цієї причини тест ASSR для дитини здійснюється в момент його сну. Природний сон дає можливість зареєструвати відповідь виключно зі стимульованої області. При стані до слухових потенціалів будуть додаватися сторонні шуми, які вплинуть на результативність тестування.

У нашому отоларингологічному центрі проводиться будь-який вид дослідження.

Висновки

УВАГА! Будь який вищевказаний метод дає уявлення про роботу певної частини системи слуху. Тому встановити діагноз, отримавши результати тільки одного тестування, не вийде.

Таким чином, тімпанометрія надає можливість виключення кондуктивного становлення втрати слуху і стверджує про правильну роботу слухової труби і стані барабанної перетинки.

Викликана ОАЕ складає картину про роботу клітин волосового типу.

КСВП формує дані по слуховому нерву до мозкового стовбура.

Саме тому, зробивши тільки одне обстеження, не вдається отримати вірні результати.

Ціни на послуги:

 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) 400
 Аудіометрія мовленнєва 250
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія) 700
 Діагностика методом отоакустичної емісії 650
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 150
 КСВП+ASSR (коротколатентні слухові визвані потенціали+комплексна комп’ютерна об’єктивна аудиометрія) 1000
 Реєстрація КСВП+ОАЕ+імпедансметрія 2000

Тільки комплекс діагностичних заходів здатний надати достовірні показники.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом