Зміст сторінки:

Коли необхідно ретельно оглянути ніс, горло або вуха, найкращим способом для цього є ендоскопія. Цей неінвазивний метод сьогодні застосовується не тільки в ЛОР-практиці, але і для обстеження інших органів. Він отримав свою поширеність через простоту, відсутність дискомфорту пацієнта і травматизму тканин, а також високої точності.

Що таке ендоскопія?

Ендоскопія – це вид обстеження органів, при якому всередину порожнини вводиться зонд, оснащений камерою і освітленням. Завдяки цьому в ході процедури вдається отримати максимально докладну інформацію про стан тканин і слизових оболонок, наявності запальних процесів, новоутворень, сторонніх тіл.

Популярність ендоскопії в ЛОР-практиці обумовлена тим, що вона є безболісною процедурою і дозволяє оглядати порожнини з максимальною деталізацією. Вона дозволяє провести докладне і достовірне дослідження ЛОР-органів.

Види ендоскопії ЛОР-органів

Сучасна ЛОР-діагностика включає в себе наступні процедури:

 

 • Риноскопія
 • Фарингоскопия
 • Ларингоскопія
 • Отоскопія

 

Кожна з них відповідає за певний орган і має свої особливості.

Риноскопія

Саме так в медицині називається ендоскопія носа – обстеження за допомогою тонкої гнучкої трубки з вбудованою відеокамерою, підключеною до спеціального приладу. Зазвичай діаметр ендоскопа не перевищує 3 мм, що дозволяє ретельно оглянути порожнини без дискомфорту для пацієнта.

Діагностична ендоскопія порожнини носа необхідна тим, хто скаржиться на частий нежить і закладеність, носові кровотечі, втрату або зниження нюху. Обстеження дає інформацію про стан внутрішньої порожнини носових раковин, слизової оболонки, соустій пазух, носової перегородки. При підозрі на гайморит лише ендоскопія гайморової пазухи здатна підтвердити або виключити діагноз.

Важливо, щоб процедура проводилася якомога акуратніше – тут чималу роль відіграє професіоналізм лікаря. Тому якщо вас цікавить діагностична ендоскопія носа (Київ), краще звернутися в наш ЛОР-центр для дітей та дорослих. Наші отоларингологи виконають всі маніпуляції з ювелірною обережністю.

Фарингоскопия

Дана процедура спрямована на дослідження різних відділів глотки: носоглотки, ротоглотки та гортаноглотки. Саме тому вона часто проводиться в комплексі з рино- і ларингоскопією. Ендоскопія носа і носоглотки дозволяє виявити запалення слизових оболонок рота і горла, патології розвитку глотки, новоутворення і сторонні предмети в ній. Також вона дає розгорнуту інформацію про стан піднебінних мигдалин – вмісту їх лакун, патологіях.

Дане ендоскопічне обстеження безпомилково виявляє різні патологічні процеси: гнійні і слизові скупчення, пошкодження, абсцеси і стенози. Тому його досить часто використовують в ЛОР-практиці.

ендоскопия

Ларингоскопія

Так в медицині називається ЛОР-ендоскопія, спрямована на огляд гортані і гортаноглотки. Її призначають, коли пацієнт скаржиться на різні зміни в голосі. Це може бути захриплість, Афонія, осиплість, а також повна втрата голосової функції. Також показаннями для даної процедури є порушення ковтання, що супроводжуються хворобливістю в горлі, сильний кашель з харкотинням крові і мокроти, травми шиї.

Залежно від техніки проведення розрізняють пряму і непряму ларингоскопію. У першому випадку використовується спеціальний прилад з відеокамерою і підсвічуванням, який вводиться в гортань. Це найбільш точний і інформативний спосіб діагностики. Що стосується непрямої ларингоскопії, то її проводять шляхом введення в горло невеликого дзеркальця.

За допомогою даної методики можна отримати інформацію про те, в якому стані знаходяться тканини гортані, голосові зв’язки і інші структури, а також слизова оболонка. Вона виявляє запальні процеси, скупчення гною, патології голосових зв’язок, стеноз гортані, заглоткові абсцеси, чужорідні тіла. Також за рахунок високої інформативності дане обстеження дозволяє розглянути новоутворення на ранніх стадіях. Тому чим раніше проведена ларингоскопія при раку гортані, тим вищі шанси на одужання.

Отоскопія

Це обстеження вуха, яке проводиться при скаргах на вушну біль, відчуття закладеності, шуму на тлі зниження слуху. За допомогою цієї діагностики можна діагностувати зовнішні і середні отити, травми барабанної перетинки, сторонні тіла та інші патології органів слуху. Процедура не вимагає підготовки і абсолютно безболісна для пацієнта. Вона може бути проведена прямо під час огляду у ЛОРа.

Medical Problems

Записатися на Прийом

Ендоскопічне обстеження ЛОР-органів

За допомогою даної методики можна легко виявляти захворювання ЛОР-органів і призначати правильне їх лікування. Для кожного виду процедури існують свої особливості і показання. Також вони відрізняються по техніці проведення.

Показання до проведення

Ендоскопія носоглотки і гортані призначається при наступних симптомах:

 • Зниження або втрата нюху
 • Утруднене дихання
 • Біль в носі або горлі
 • Мігрені
 • Рясні слизові або гнійні виділення з носа
 • Кашель з виділенням мокроти або крові
 • Носові кровотечі
 • Хропіння
 • Порушення акту ковтання
 • Відчуття стороннього тіла в носі або гортані

Ендоскопія вуха проводиться при болях і закладеності у вухах, шуму у них, відчутті чужорідного тіла. Після того, як пацієнт озвучує свої скарги, лікар вирішує, яка саме ендоскопія ЛОР-органів йому необхідна.

Протипоказання

Процедура практично не має обмежень, крім вікових. Її не можна проводити дітям до 3 років. Також вона не рекомендована тим, хто страждає від слабкого згортання крові і приймає коагулянти. Також її не бажано проводити при гіперчутливості слизових оболонок і занадто сильних носових кровотечах – це може завдати пацієнтові травми, заподіяти багато дискомфорту. Не рекомендована ендоскопія і тим, хто має алергічні реакції на місцеву анестезію, слабкі судини і нервові розлади.

Як проводиться процедура

Напередодні обстеження найголовніше питання для пацієнта – як підготуватися до ендоскопії. Все залежить від того, який з органів обстежуватимуть. Для огляду носа підготовки не потрібно, крім гігієнічних процедур. І вже безпосередньо перед оглядом лікар може окропити порожнини судинозвужувальним засобом або анестетиком.

Коли проводиться ендоскопічне обстеження гортані та глотки, підготовка теж досить проста. Потрібно за 3-4 години не їсти, а перед процедурою доктор обробляє язик і горло спреєм-анальгетиком, щоб виключити блювотний рефлекс. Перед ендоскопією потрібно почистити вуха, якщо ж цього недостатньо, доктор зробить промивання.

У тому, як роблять ендоскопію різних органів, є і подібності, і відмінності. Коли проводиться ендоскопія носа і носоглотки, пацієнта просять закинути голову назад. Потім в ніс або в горло вводять прилад, оснащений камерою і ліхтариком. Якщо ж обстежується вухо, людина нахиляє голову набік, і лікар оглядає вільне вухо за допомогою отоскопа.

Результат

За допомогою ЛОР-ендоскопії можна виявити такі патології:

 • Синусит
 • Риніт
 • Ангіна
 • Гайморит
 • Фарингіт
 • Фронтит
 • Отит
 • Запалення решітчастого лабіринту
 • Викривлення носової перегородки
 • Євстахіїт
 • Алергія

Діагностична ендоскопія одонтогенного гаймориту є найбільш достовірним методом виявлення даного захворювання. Це досягається шляхом обстеження гайморових пазух і їх вмісту. За результатами процедури призначаються необхідні заходи терапії.

За допомогою ендоскопічних методів можна успішно виявляти різні новоутворення ЛОР-органів. Це дозволяє вчасно помітити процес і зупинити розвиток патології. Найбільш часто з цією метою застосовується ендоскопія аденоїдів у дітей. За допомогою даного обстеження можна легко виявити наявність цих утворень, їх точну локалізацію, ступінь розростання.

Також ендоскопія допомагає виявити різні поліпи в носі, глотці. З її допомогою можна також виявити ракову пухлину, причому починаючи з найлегших стадій розвитку. А ще процедура допомагає успішно виявити будь-які сторонні предмети в горлі, вусі або носі.

В ході обстеження лікар ставить діагноз, виходячи зі стану тканин і слизової оболонки. Він може побачити розростання або дистрофію тканини, вміст пазух і лакун, характер патологічних виділень – гною, слизу. Завдяки високій інформативності поставити правильний діагноз не складає труднощів. У нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих пропонується точна і безболісна ендоскопія ЛОР-органів (Київ)!

Переваги ендоскопічного обстеження в центрі

Ми пропонуємо своїм пацієнтам:

 • Зручну форму запису на прийом у відповідний час
 • Доброзичливе ставлення
 • Консультації досвідчених отоларингологів високої кваліфікації
 • Діагностику на сучасному високоточному обладнанні
 • Комфорт під час обстеження
 • Лікарські рекомендації за результатами діагностики

Фахівці центру дотримуються індивідуального підходу до пацієнта. Тому вони перед призначенням процедури завжди виключають протипоказання. Якщо вони виявилися, підбирається альтернативний вид діагностики.

Під час обстеження лікарі центру діють дуже дбайливо. Тому після ендоскопії у пацієнта не залишається дискомфортних відчуттів – болю, нудоти, свербіння, набряклості. Він може відразу ж повернутися до звичних справ!

І нарешті, ще один плюс звернення до нашого центру – доступний прайс на послуги. Якщо вам потрібна діагностична ендоскопія порожнини носа, ціна приємно вас здивує, як і вартість обстеження горла або вуха. Щоб точно її дізнатися, зв’яжіться з нашими консультантами або запишіться на прийом через онлайн форму!

Medical Problems

Записатися на Прийом