Ключова інформація:

  1. Самостійні заходи щодо звільнення вуха від забруднень, що здатні пошкодити барабанну перетинку, призводять до деградації слуху.
  2. Причиною кисневого голодування мозку є затруднене носове дихання, внаслідок хвороби або з інших чинників.
  3. Процедура безболісна й легко виконується, добре допомагає при запаленні носових пазух.
  4. Обов’язковий огляд пацієнта за допомогою відеоотоскопа.

Туалет вуха

Перед оглядом зовнішнього слухового проходу і барабанної перетинки необхідно очистити вухо від сірки, що зібралася, лусочок шкіри, гною та інших виділень. З цією метою проводять гігієнічні заходи, з використанням вологого або сухого способу.

При вологому методі застосовується водний розчин антисептика, якщо присутнє запалення. При сухому – беруть спеціальний стерильний зонд з навивкою.

На кінчик цієї особливої палички намотайте трохи медичної вати. Її треба намотувати так, щоб щільно закрити кінець зонда. Це дозволить уникнути перфорації перетинки під час чищення. Виготовленим інструментом користуйтеся акуратно, якщо можна – вдягніть лобовий рефлектор. Зонд повільно заводять усередину вушного проходу не далі, ніж на 2-2,5 см.

Промокувальними рухами прибирають виділення, потім змінюють брудну вату на чисту і повторюють процедуру доти, поки вата на інструменті після вилучення не буде повністю сухою та чистою.

Такий зонд прибере всі виділення, що назбиралися. Після цього треба обробити зовнішній слуховий прохід спиртовим розчином борної кислоти або іншими краплями на основі спирту. Усі ці дії здаються не складними. Однак, іноді випадково можна пошкодити перетинку, що призведе до зниження слуху. Для того щоб не зіткнутися з сумними наслідками простих гігієнічних маніпуляцій, звертайтеся до ЛОР-лікаря для отримання професійної та безпечної допомоги.

Туалет носової порожнини

Досить часто гострі респіраторні захворювання або загострення хронічних ЛОР-патологій супроводжуються набряком слизових. Це провокує підвищене відділення слизу, що блокує природні співотвори навколоносових пазух, що істотно затруднює дихання. Такий стан нездужання насилу переносить будь-яка людина.

Діти, в середньому років до 3 не розуміють, як треба сякатися. У такому віці закладеність носа може згубно позначитися на роботі всього організму в цілому. Неможливість дихати носом перешкоджає нормальному харчуванню малюка, в головний мозок надходить недостатня кількість кисню. Наше завдання – відновити здатність дитини нормально дихати. Для цього важливо видалити застояний слиз і зняти набряк. Оскільки сам малюк допомогти в цьому процесі не в змозі, то ця важлива процедура проводиться за допомогою електричного відсмоктувача. Ніяких неприємних відчуттів хворий не відчує, робиться все швидко й безпечно. Маніпуляції з відсмоктування шмарклів повторюйте регулярно до одужання, щоб запобігти негативним наслідкам. Самопочуття дитини та її фізична активність безпосередньо пов’язані зі здоровим носовим диханням без перешкод.

Гігієна вуха у дітей

Маленьким дітям не можна чистити вушка звичайною ватною паличкою. Її м’яким кінцем можна лише протерти вушну раковину ззовні. Що робити в такому випадку? Це питання вирішується досить банально: скрутіть джгутик з вати, зволожте його будь-яким антисептиком і введіть до вушка. Здійсніть кілька обертальних рухів. За зовнішнім виглядом ватки ви зрозумієте, слід повторити процедуру ще раз чи ні. При цьому необов’язково кожен раз користуватися антисептиком. Його можна чергувати з простою кип’яченою водою.

Якщо сірчані скупчення вже застарілі та їх не можна відразу прибрати, існують особливі медичні препарати для розм’якшування пробки. Наприклад, перекис водню. Перед застосуванням зігрійте ліки до кімнатної температури.

Правила обробленн

туалет ушейЩоб зробити пробку з вушного секрету, що нагрудився, м’якою, для подальшого безболісного видалення, декількох крапель ліків буде недостатньо. Дозування препарату для будь-якого віку різна. Закопують вуха по черзі. Закиньте голову догори вухом, введіть ліки та деякий час, близько 10-15 хвилин, не повертайтеся, дочекайтеся, поки розчин не проникне всередину. Потім повторіть цю ж маніпуляцію, повернувшись іншим боком. Немовлятам зручніше закопувати вушка під час сну, щоб дитина не крутилася та не пручалася. Діти можуть скаржитися на дискомфорт після введення препарату, погіршення слуху, болісні відчуття.

Це нормальне явище, викликане тим, що під впливом ліків секрет розпухає. Після очищення слухового проходу ватним джгутиком непевні відчуття ущухають. Якщо ж хворий і після видалення сірки продовжує скаржитися на біль – це привід звернутися до отоларинголога. У разі підозри на порушення цілісності барабанної перетинки видаляти пробку самостійно не варто, утримайтеся також від закапування всіляких препаратів. Обов’язково зверніться до лікаря.

Достатньо прочищати вуха не частіше, ніж один раз на тиждень. Це гарна профілактика утворення сірчаної пробки. Найкраще робити це відразу після душу – в цей час в’язкий секрет розм’якшується природним шляхом під впливом води.

Після купання у відкритих водоймах: морі, річці, озері не беріть для чищення спеціальні палички. Зачекайте, поки зайва вода вийде з вух, залишки її висохнуть і тільки потім видаліть бруд джгутиками.

Пам’ятайте! Одна з функцій сірки – захисна. Вона запобігає проникненню до внутрішнього вуха бактерій та пилу. Тому не потрібно прагнути позбутися від неї повністю. Це не є необхідністю.

Ціни на рослуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Туалет порожнини носа (одна сторона) 300
 Туалет слухового ходу 300
 Промивання зовнішніх слухових проходів (2 вуха) 600
 Промивання зовнішнього слухового проходу (1 вухо) 300
 Промивання сірчаних пробок 1 вухо 300 
2 вуха 600 

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю