Зміст сторінки:

Цей метод поєднує в собі ефективність, доступність і простоту. Турунда – це просочений спеціальним лікарським складом валик, що вставляється безпосередньо в вухо або в носовий отвір. Дана процедура за дією подібна до крапель, але є більш дієвою, тому що забезпечує тривале зіткнення ліків з запаленим вогнищем. Турунди бувають тільки одноразовими, а для їх виготовлення беруть простерилізовані, екологічно нешкідливі матеріали.

Показання для застосування

У нашому ЛОР-центрі для дорослих і дітей цей спосіб застосовується з метою нормалізації стану пацієнтів при наступних захворюваннях:

 • запальному процесі в зовнішній частині вух;
 • середньому отиті;
 • хронічному нежиті;
 • гострому або хронічному запаленні навколоносових пазух;
 • менінгіті;
 • деяких хворобах, які порушують функцію барабанної перетинки.

Перш ніж почати лікувати хворого турундами, наш лікар оглядає його відеоендоскопом, щоб уточнити діагноз.

Цей спосіб ефективний при різних захворюваннях, коли є необхідність в тривалому контакті препарату з хворим органом. Тампон може стикатися з великою ділянкою шкіри або слизової оболонки рівно стільки, скільки потрібно для того, щоб купірувати патологічний процес.

Звичайна турунда являє собою невеликий тампон, для виготовлення якого використовуються вата, ватяні диски або марля – вони обов’язково повинні бути стерильними. Стерильність – важлива умова, що допомагає уникнути проникнення хвороботворних бактерій в хворий орган.

Правильно вводити примочку в носову порожнину або в вушний канал можна навчитися тільки під керівництвом досвідченого лікаря. Так як необережне виконання цієї процедури може загрожувати  розривом барабанної перетинки або пошкодженням хряща в носі.

При хворобах зовнішньої частини вуха, а також у випадках середнього отиту, синуситу, риніту і багатьох інших захворюваннях органів слуху та носа, застосування турунд є одним з основних методів, що використовуються в комплексній лікувальній терапії. Крім цього, тампони часто виявляються потрібні для чисто гігієнічних цілей, наприклад, для очищення вух від накопиченої сірки.

Medical Problems

Записатися на Прийом

Як зробити самостійно

Турунди бувають двох видів: з стерильної вати або дисків, або з медичного бинта.

Процес створення тампонів з вати включає в себе два етапи:

 1. Береться невеликий шматочок підготовленого матеріалу і закручується по спіралі, поки не утвориться щільний джгут, довжина якого не перевищує шість-сім сантиметрів.
 2. Джгут складають навпіл, кінці його з’єднують і скручують. У діаметрі виріб повинен бути не більше шести міліметрів.

Є ще один спосіб, за допомогою якого можна змайструвати турунду. Береться звичайна зубочистка і на неї накручується шматок вати. Потім ватка знімається з зубочистки і скручується з метою ущільнення – все, тампон готовий.

З дисків теж виходять хороші турунди. Вони більш щільні, тому менше ризик, що відірветься шматочок матеріалу та залишиться в носовому отворі або в вусі.

Техніка створення марлевих тампонів

Для створення такого виробу береться медичний бинт або марля, що володіє гігроскопічними властивостями (добре вбирає вологу). Саме виготовлення відбувається в кілька етапів:

 1. Спочатку бинт розрізається на смужки, ширина яких становить близько восьми сантиметрів.
 2. Краї по всій довжині слід загнути на один сантиметр, а потім з’єднати разом уздовж середньої лінії два рази поспіль.
 3. Потім все це скручують в щільний валик, діаметр якого – від п’яти до семи міліметрів, а довжина – шість сантиметрів як мінімум.

Як правильно вводити турунду

Практикувати таке лікування можна тільки за рекомендацією отоларинголога і під його контролем. В іншому випадку є ризик виникнення алергічних реакцій і загострення наявних запальних явищ. До того ж, при застосуванні ватної або марлевої  примочки необхідно дотримуватися таких правил:

 • Перед процедурою бажано очистити вушний канал від сірки і грязьових скупчень невеликою турундою, змоченою в 3% розчині перекису водню. При цьому бажано, щоб розчин був не холодніше 27 градусів за Цельсієм. А інакше судини звузяться, і від цього знизиться лікувальний ефект.
 • Тампон, що вводиться в вухо або в ніс, не повинен бути надмірно мокрим, щоб волога не затекла дуже глибоко.
 • Не можна користуватися спиртовими розчинами, якщо в вухах є ранки або тріщинки.
 • Примочку не слід робити занадто щільно, а рухи при її введенні повинні бути акуратними, обережними, обертальними.
 • Щоб волокнисте речовина не залишилася в вушному проході, валик з вати слід зверху обгорнути марлею.
 • Не рекомендується засовувати турунду занадто глибоко, щоб не пошкодити барабанну перетинку.
 • Як мінімум один сантиметр тампона треба залишити зовні, щоб за нього можна було потягнути і витягнути весь виріб.
 • Якщо тампон марлевий, то спершу потрібно ввести його сухим в вушний прохід, а вже потім нанести лікарський засіб.

Потрібно також мати на увазі, що існують обмеження щодо того, як часто і як довго можна використовувати цей метод лікування. Вводити валик рекомендується не частіше трьох разів на день. Замінювати один просочений ліками виріб іншим потрібно не раніше, ніж через чотири години. В цілому, бажаний період знаходження тампону в вухах або в носовому каналі не перевищує вісім годин на добу.

Лікування хвороб вуха або носа за допомогою турунди не призначається малюкам молодше чотирьох років. У цьому віці велика небезпека непередбачених ускладнень. Ватні турунди можна використовувати хіба що для чистки вух малюкам. Діткам молодше дванадцяти років, щоб уникнути алергічних реакцій, не рекомендується вводити примочки з місцево-дратівливими засобами.

 

Ціни на послуги:

 Відео-ендоскопічний огляд носа

300

 Введення турунд з лікарською речовиною в слуховий прохід (без вартості препаратів)

150

 Введення лікарських препаратів в носові раковини (без вартості препаратів)

150

Якщо ви захочете дізнатися всю важливу інформацію про наш ЛОР-центр для дорослих і дітей, зателефонуйте на номери:

+38097 720 87 11 , – ми відповімо на всі ваші запитання і запишемо на консультацію до досвідченого фахівця.

Medical Problems

Записатися на Прийом