Зміст сторінки:

Щось потрапило в носоглотку або вухо вам або дитині? Чи вважаєте, що обійдетеся без звернення до фахівця? Значить, інформація наведена нижче, саме для вас.

Ключова інформація:

  1. У разі побоювання з приводу проникнення чогось стороннього в вухо, горло, носову порожнину, гортань потрібне термінове відвідування лікаря для отримання невідкладної допомоги.
  2. Видалення сторонніх тіл ЛОР-органів у дітей. При найменшому натяку на присутність якогось предмета не прагнете самі дістати його, краще в найкоротші терміни відвідати лікаря.
  3. Видалення сторонніх тіл ЛОР-органів у дорослих. Якщо вам здається, ніби щось заважає в носоглотці, вухах не намагайтеся прибрати це своїми силами. Подібні спроби дають прямо протилежний ефект: річ може провалитися глибше, а своїми маніпуляціями ви найімовірніше, зашкодите внутрішні органи, можуть бути причиною виникнення ускладнень, інфекційних захворювань.
  4. У ЛОР-центрі для дорослих і дітей в таких ситуаціях пропонують обов’язковий огляд за допомогою відеоендоскопа

Сторонні тіла ЛОР-органів – поширена патологія, багаторазово зустрічається в практиці будь-якого ЛОР-лікаря. З огляду на анатомію і фізіологію будови ЛОР-органів, зв’язок з іншими найважливішими системами організму (легкими, великим кровоносними судинами голови), проникнення сторонньої деталі може стати причиною важких наслідків. Якщо ви запідозрили присутність чужорідної речі в вушному каналі, носоглотці, гортані – не зволікайте з візитом до лікаря для огляду і отримання термінового лікарського втручання.

Видалення сторонніх тіл ЛОР-органів у дітей

Найбільш поширеним явищем залишається потрапляння різних предметів в ніс, вуха, горло маленьких дітей. Особливості дитячого віку такі, що малюки проходять у своєму розвитку оральну стадію пізнання світу: вони готові все тягнути в рот. Дрібні деталі з легкістю можуть провалитися в горло, застрягти в носику або вушках. Реагувати потрібно негайно, тому що з’являється загроза життю малюка.

Граючи, діти здатні спеціально засунути в ніздрю або вухо насіння, намистинку, гвинтик і ін. Батьки не завжди готові проконтролювати ігрову діяльність і запобігти небезпеці. З цієї причини, навіть якщо вам здається, але немає впевненості в тому, що у дитини щось застрягло, не пробуйте розгледіти або дістати це самостійно. Зверніться в клініку, пройдіть огляд з використанням призначеного для цього обладнання і приладів, довірте цю роботу професіоналу. Це врятує дитину від запалення і позбавить від збільшення стану.

Видалення чужорідних тіл ЛОР-органів у дорослих

Чужорідні тіла, локалізовані в ЛОР-органах, нерідко спостерігаються і у дорослих людей. Буває таке при порушенні основ безпеки при використанні деталей маленького розміру (гвоздики, кнопки, шматочки вати і т.д.), в ході здійснення гігієнічних процедур ватяними паличками або іншими непридатними для цих цілей інструментами, в результаті поспішного проковтування їжі, зокрема річкової риби , буває в вушному проході застряють деталі мікронавушників і т.п. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, викликаний впливом неясної природи в носоглотці або вусі – не панікуйте і не робіть спроб впоратися з проблемою особисто або із залученням близьких. Дії некомпетентних людей здатні привести до плачевних результатів, аж до смертельного результату.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Клінічна картина стороннього тіла має залежність від його місця розташування.

Чужорідне тіло в вусі

Чужорідна деталь в вушному каналі провокує відчуття закупореняя, погіршення здатності чути, наявністю шуму в області пошкодження, болем. Поява крові може бути ознакою пошкодження барабанної перетинки або бути викликана механічними подряпинами шкіри у вусі.

Іноді відбувається потрапляння у внутрішнє вухо, тоді з’являються симптоми подразнення лабіринту:

  • паморочиться голова;
  • нудить;
  • порушується координація рухів.

У такому випадку потрібна невідкладна медична допомога, можливо, навіть хірургічне втручання, госпіталізація.

Сірчана пробка – один з видів сторонніх утворень, викликаний внутрішніми процесами, не пов’язаними зовнішніми факторами. Їх зростання і закупорювання слухового каналу йде не швидко і не вимагає негайного лікування. Звільнення від них можна зробити в звичайній поліклініці при плановому зверненні.

Чужорідне тіло в носі

Ознакою знаходження чужорідного тіла в носі є односторонній нежить, стає важко дихати носом, виникають больові відчуття в ділянці ураження, велика кількість слизових виділень, іноді з гноєм, неприємним запахом.

Чужорідне тіло в глотці

При цьому діагнозі починається сильне виділення слини, колють хворобливі відчуття в районі прикріплення чужорідного тіла, піднебінної мигдалини, кишень гортаноглотки. З вдихом підвищується ймовірність подальшого просування вглиб, що супроводжується нападами гавкаючого кашлю, дихати стає важче, починається задишка при відсутності фізичного навантаження. Описаний стан здатен спровокувати мимовільне скорочення голосових зв’язок і блокування дихання. Екстрене медичне втручання тут має бути реалізовано дуже швидко.

Діагностика сторонніх тіл ЛОР-локалізації

Визначити місце розташування чужорідного предмету можна спираючись на дані попереднього огляду, збору відомостей про історію хвороби, докладному оповіданні потерпілого про своє самопочуття.

Будь який подібний випадок в обов’язковому порядку повинен розглядатися тільки в медустанові, зволікання та самолікування тут неприпустимо.

Видалення сторонніх тіл з вуха, горла чи носа

Після надходження хворого в медичний центр роблять промивання носових пазух, призначають полоскання горла з антисептичними засобами, рекомендують спеціальний режим харчування і проводять бесіду з питань наслідків і запобігання подібних ситуацій. У деяких варіантах паціенту надають негайну допомогу, госпіталізують при наявності показань, спостерігають або призначають хірургічне втручання.

ЛОР-центр для дорослих і дітей обладнаний новітньою апаратурою для діагностики, за допомогою якої можна провести ендоскопію, здійснити заходи по виявленню та вилученню потрапивших деталей. ЛОР-комбайн забезпечений спеціальними пристосуваннями для вимивання сірчаних пробок, витягування округлих сторонніх предметів з вух. Всі маніпуляції здійснюються за допомогою ендоскопічної апаратури. Це дає можливість побачити точне місцезнаходження предмета, що робить процедуру максимально ефективною.

Після проведених процедур пацієнтам пропонується короткостроковий курс відновлення, який включає в себе фізіотерапевтичне лікування для загоєння тканин пошкоджених органів, наприклад, сеанси на приладі КАВІТАР, лазеротерапія або фотохромотерапія слизових носа і горла, травмованих шкірних покривів вуха. Після дій по звільненню гортані від чужорідного предмету в цілях відновлення повноцінної дихальної функції і проведення лікувально-профілактичних заходів з оздоровлення слизової оболонки рекомендуються сеанси галотерапії в соляній печері.

Не забувайте, будь-яке зволікання може спровокувати ускладнення і початок важко переносних хвороб. Не намагайтеся займатися лікуванням вдома, зверніться до лікарів, заощаджуйте дорогоцінний час. Піклуйтеся про себе, своїх дітей і рідних!

Відвідування лікаря – запорука збереження вашого здоров’я і життя.

Звертайтеся до професіоналів, почніть лікування вже зараз.

Ціни на послуги:

 Консультація ЛОР-лікаря

500

 Консультація ЛОР-лікаря (повторна, протягом 10-ти днів)

450

 Видалення сторонніх тіл з носоглотки, ротоглотки, гортані

350

 Видалення сторонніх тіл з слухових проходів

350

 Відеоотоскопія

200

 Відеоотоскопія (демонстрацiя без видачі результатів на руки пацієнту)

100

 Відео-ендоскопічний огляд носа

350

 Відео-ендоскопічний огляд вуха

350

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11  (щодня c 9:00 до 21:00)

Medical Problems

Записатися на Прийом