Зміст сторінки:

Ключова інформація:

 1. Застосування слухового апарату не тільки відновлює здатність чути, але також зберігає нервову систему і психологічне здоров’я людини.
 2. Природні причини зниження функціональності слухової системи – вікові захворювання. До них належать хвороби судин, остеохондроз і т. п. В результаті погіршується чутність і виникають інші проблеми.
 3. Раз і назавжди розвіємо загальну оману про те, що видимий завушний апарат для корекції слуху – це привід для підвищеної уваги та активного обговорення з боку оточення. Зовсім ні! Насправді саме приглухувата людина притягує до себе погляди гучною розмовою, частим перепитуванням і, звичайно, обуренням тих, хто змушений постійно кричати. Ось чому необхідно подбати про себе, повернути колишню зону комфорту та радість спілкування.

Серед сучасних слухових апаратів вирізняють цілий ряд модифікацій, що відрізняються функціональним і конструктивним виконанням, варіантами колірних і дизайнерських рішень. Однак, яким би не був прилад, його підбір та налаштування завжди індивідуальні.

Одна з найбільш наочних класифікацій слухових апаратів враховує місце розташування його корпусу. Виходячи з цього, розрізняють:

 • ITE (слухові апарати “у вусі”) – “внутрішньовушний”, що виготовляється індивідуально, повторює всі особливості внутрішньої будови вуха і розташовується в його порожнині;
 • BTE (слухові апарати “за вухом”) – “завушний”, корпус якого знаходиться ззовні, за вухом.

Внутрішньовушні слухові апарати (ITE)

Внутрішньовушні (ITE) мають безліч виконань і можуть як повністю розташовуватися в каналі вуха, так і частково візуалізуватися, займаючи вушну раковину. Щоб можна було розміщати мініатюрну конструкцію всередині вуха, для її виготовлення знімають зліпок, який і є прообразом майбутнього слухового апарату. Застосовують такі пристрої при будь-якому ступені глухоти.

Завушні слухові апарати (BTE) – традиційні

Належать до універсального типу технологічних рішень, повертають слух навіть при високому ступені приглухуватості і часто, в силу своїх розмірів, наділені більшою функціональністю. Такий тип приладів характеризується різноманітністю моделей, які, в залежності від потреб користувача, можуть бути мініатюрними (S) або, навпаки, мати відносно великі розміри (SP), відрізнятися опціями та принципом дії.

Так, для підвищення чіткості промови співрозмовника в умовах шумового фону, деякі з них обладнують спеціальною системою спрямованих мікрофонів. Що стосується принципу дії, то тут мають місце закриті або відкриті системи. У першому випадку вкладка, що виготовлена індивідуально, щільно закриває слуховий прохід, тоді як за відкритою схемою цього не відбувається.

Взаємодія вкладки й корпусу, що знаходиться за вухом, здійснюється за допомогою звуковода у вигляді невеликої трубочки. Причому від точності виготовлення вкладки залежить провідність посиленого звукового сигналу, якість герметизації вушного каналу, а також надійність фіксації зовнішньої (завушної) частини приладу. Недостатня герметичність заповнення може призвести до виникнення специфічного свисту, а, отже, й до незручності використання обладнання.

Завушні слухові апарати (BTE) – відкрите протезування

Основна відмінність даного типу приладів полягає у використанні не індивідуально виготовленого, а перфорованого вкладиша. До позитивних моментів такого рішення належить більший комфорт у використанні, відмінна якість звукового сигналу, а також відсутність чинника, що ініціює надмірне зволоження вушного каналу. Показання до застосування – не всі, а тільки певні види приглухуватості.

Receiver-In-Canal (RIC) – Телефон у слуховому проході

Технологія RIC максимально наближена до завушних пристроїв відкритого протезування. Різниця полягає в значно менших розмірах й малій вазі корпусу приладу, завдяки винесенню з його обсягу телефону (динаміка). Крім того, такі моделі не так помітні.

Переваги внутрішньовушних слухових апаратів

 1. Більш естетичний зовнішній вигляд.
 2. Працюють спільно з вушною раковиною, що сприяє більш ефективному посиленню звукового сигналу, а саме високочастотного.
 3. Краща звукова орієнтація.
 4. Компактність і цілісність конструкції.

Переваги внутрішньоканальних слухових апаратів

 • Гарний дизайн, який виділяє прилад серед інших моделей.
 • Ефективне посилення високочастотних звуків.
 • Краще і більш точне визначення джерела звуку, завдяки внутрішньому розміщенню мікрофону.

Переваги внутрішньоканальні вкорочених слухових апаратів

 1. Завдяки внутрішньоканальному розташуванню практично не візуалізуються.
 2. Підвищена герметичність, яка може бути як повною, так і частковою.
 3. Не вимагають обов’язкового припливу повітря, завдяки чому не викликають незручностей при використанні телефону.
 4. Стабільність роботи, чистота передачі сигналу, навіть якщо сильний вітер.
 5. Значне збільшення потужності звуку, що надходить, головним чином в діапазоні високих частот.
 6. Відсутність зворотного зв’язку, відмінна локалізація акустичного сигналу, надійне фіксування пристрою.

Переваги використання завушних слухових апаратів

 1. Тривалий строк експлуатації.
 2. Можливість застосування навіть при важкому ступені приглухуватості, завдяки високій потужності приладу.
 3. Перевершує за зовнішніми даними кишеньковий варіант пристрою.
 4. Більша доступність для контролю й настроювання.
 5. Взаємне розташування мікрофона й приймача, характерна особливість якого полягає в їх просторовому розподілі і, як наслідок, зменшенні непотрібного зворотного зв’язку.
Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Не зважаючи на часткову видність, завушні моделі пристроїв мають істотну перевагу – більш тривалу експлуатацію. Як правило, цей строк обчислюється п’ятьма роками, що стає можливим завдяки особливостям конструктивного виконання. Це посекційне розташування кожного технічного елемента, надійна ізоляція кожного відсіку, яка ефективно перешкоджає зволоженню й впливу перепадів температур. При цьому завушні слухові апарати обов’язково випробовуються, досліджуються на предмет їх оптимізації і тільки після цього надходять на реалізацію до споживача.

Ще одна важлива перевага завушних технологій – безпека їх застосування навіть при наявності захворювань вушного каналу, в тому числі отиту у хронічній формі. У цьому випадку підвищена герметичність приладу відкриває можливість його використання навіть при внутрішньому скупченні рідини. Практично це єдиний варіант, який може добре функціонувати у вологому середовищі.

Серед інших плюсів завушних пропозицій виділяють їх більш доступну, бюджетну вартість. На тлі інших рішень ці моделі відрізняються значно меншою ціною. При цьому функціональність завушного цифрового приладу, а також якість звуку, що оброблюється, не поступаються параметрами аналогічним, але розташованим усередині, пристроям. Крім того, зона застосування пристроїв не має вікових обмежень. Саме поєднання всіх цих якостей пояснює, чому частка завушних моделей в загальному обсязі споживання становить близько 70%.

Переваги використання сучасних цифрових слухових апаратів

Переваги використання слухових апаратів

На сьогодні цифрові технології впроваджені практично в будь-якій галузі господарської діяльності людини. Вже зникли в минулому лампові телевізори, касетні програвачі, плівкові фотоапарати. Новаторські досягнення дійшли й до сфери медичного приладобудування, в тому числі й слухових апаратів.

Принцип дії цифрових технологій полягає в обробці даних та їх переведенні в цифровий код. Так, фото- або відеокамера записує деяке зображення, яке трансформується і в решті решт являє собою певне кодоване значення. В результаті отриману картинку можна легко коригувати, працюючи з кольором, контрастом, яскравістю та іншим. Таким чином покращують якість знімка.

Аналогічним чином відбувається кодування даних і в сучасних моделях слухових апаратів. Спочатку записується звук, а потім, виходячи з потреб користувача, акустичний сигнал видозмінюється. При цьому якість звуку на порядок вище, у порівнянні з аналоговими технологіями. Головним недоліком останніх є неможливість змінювання звуку.

Настроювання слухового апарату. Під час оброблення вхідних даних та їх перетворення в цифровий код відбувається поділ сигналу низьких і високих частот на смуги. Саме завдяки цьому відкривається можливість регулювання гучності в певному діапазоні частот. Таким чином налаштовують прилад під індивідуальні вимоги. Причому по закінченні часу налаштування можна видозмінювати.

Мінімізація шумів. Цифрові технології дозволяють відокремлювати звуки серед загального шумового фону. Це відбувається в процесі кодування, коли в результаті аналізу отриманого коду шум сприймається як небажаний. В цьому випадку відбувається автоматичне зниження його потужності, а звуки інших частот зберігаються. Це дозволяє чути мову співрозмовника навіть при досить великому шумі. Раніше було доступне лише загальне зниження гучності.

Спрямований мікрофон. Наявність спрямованих мікрофонів в конструкції слухового апарату забезпечує зниження шумового фону в заданому напрямку. Спрямовуючи мікрофони певним чином, домагаються кращого посилення звуку, що надходить спереду, й зниження чутності із заду або збоку. Реалізується дана функція по-різному, в одних приладах напрямок мікрофонів завдається вручну за допомогою кнопки, в інших, більш досконалих, це відбувається автоматично. Наявність такої опції дозволяє легко спілкуватися навіть при високому рівні фонового шуму.

Функція придушення зворотного зв’язку. Ймовірність виникнення специфічного «свисту», якщо відсутня опція його придушення, висока тоді, коли є безпосередній контакт з вухом. Це може відбуватися, якщо головний убір щільно прилягає, при обіймах та інших фізичних контактах. Пояснюється це частковим поверненням звукового сигналу в мікрофон. Виключити таке явище дозволяє впровадження опції придушення зворотного зв’язку.

Автоматичний контроль гучності. Функція автоматичного регулювання гучності дає змогу досягти найбільшої зручності при використанні сучасних рішень. При цьому забезпечується добра чутність як тихих звукових сигналів, так і комфортного діапазону гучних звуків. Роль «регулювальника» виконує процесор, здатний за мінімальний проміжок часу обробити безліч сигналів і дати команду на зміну їх гучності. У підсумку користувач не відчуває дискомфорту ні від занадто тихих, ні від занадто гучних звуків.

Безумовно, сучасна слухова реабілітація вийшла на новий, більш високий рівень технологій. Але мало просто придбати інноваційний слуховий апарат – це лише 50% успіху. Інші 50% складає правильне професійне налаштування приладу. І це дійсно так!

Ціни на послуги:

 Консультация специалиста по слуховим рішенням 350
 Консультація фахівця (повторна) 300
 Настройка одного СА комп’ютерна при відсутності маркування від офіц. імпортера в Україні 1 000
 Настройка слухових апаратів (по гарантії) 0
 Настройка слухових апаратів комп’ютерна 250
 Настройка слухових апаратів моноурально (з минулим терміном гарантії) 250
 Підбір слухових апаратів 250
 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) 400
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 150

З кожним питанням, що хвилює, можна звернутися за консультацією, зателефонувавши в колл-центр нашого ЛОР-центру за наступним телефонним номером:

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом

Дізнатися більше