Мы все оглохнем

За допомогою вух сучасна людина отримує велику кількість інформації. Але все частіше зустрічаються випадки втрати слуху.

Жертви прогресу

Звичайно ж, до старості всі ми втрачаємо можливість добре розпізнавати звуки. Такі захворювання як гіпертонія, цукровий діабет, отит, атеросклероз згубно впливають на слухову систему. Технічні пристосування теж вносять свій внесок у процес втрати слухової активності. Від прослуховування гучної музики на аудіопристроях гинуть слухові рецептори внутрішнього вуха. Майже 90 децибелів становить гул машин, який не замовкає цілодобово. А побувати на рок-концерті – значить взагалі завдати своїм вухам удару у 120 децибелів. А навушники аудіоплеєрів чого варті…

Американські медики стверджують, що регулярне використання аксесуарів «хендс-фрі» веде до глухоти. Мабуть, електромагнітне випромінювання від гарнітури телефонів якось з цим пов’язано. У США влада планує прийняти закон про те, що навушники повинні бути захищені фільтрами, які не завдають шкоди слуховому апарату.

Зволікання небезпечно

А якщо вже зниження слуху досягло того ступеня, коли отоларинголог, а за ним і сурдолог наполягають на слухопротезуванні? На жаль, дуже часто фахівці стикаються з дивною незговірливістю пацієнтів – багато хто готовий змиритися з дискомфортом у спілкуванні, але не погоджується одягти слуховий апарат.

Багато хто переконаний, що якщо слух втрачений не остаточно, не варто поспішати зі слуховим апаратом, тому що слух постраждає ще більше. Але річ у тому, що від приладу це ніяк не залежить – процес відбувається самостійним чином. Навпаки, коригувати слух, особливо в літньому віці, потрібно обов’язково, і якомога швидше. Інакше ваш аудіо аналізатор, розташований в корі мозку, втратить свої функції розпізнавання звуків. І якщо приглухуватий скористається слуховим апаратом, ці звуки будуть вже незвичними, будуть викликати дискомфорт, виникнуть складності з розпізнаванням мови серед шуму, процес звикання до апарату буде більш складним.

Розумний пристрій

Фахівців таке ставлення до слухових апаратів вкрай засмучує. Сучасні моделі далеко пішли від тих, перших, громіздких і важких апаратів. Вони мініатюрні, невидимі оточуючим, які й не здогадаються, що їх співрозмовник має проблеми зі слухом. Апарати можна носити як всередині вуха, так і розміщуючи за ним.

А виняткові можливості цифрових технологій? Швидкість обробки звуку можна порівняти з швидкодією комп’ютерних процесорів, тільки тут вони розміром 3*3 мм! Деякі моделі навіть досконаліші, ніж людське вухо – апарати вміють приглушувати різкі та посилювати тихі звуки, визначають мову саме тієї людини, з ким ви розмовляєте. Причому всі настройки виконуються автоматично – вашої участі для цього не потрібно.

Але, тим не менше, люди ще соромляться користуватися приладами для корекції слуху. Хоча фахівці в цій сфері переконані – ще кілька років, і ситуація докорінно зміниться, і подібні забобони будуть викликати лише посмішку. Адже сьогодні вже ніхто не соромиться поганого зору. У деяких країнах навіть пройшли акції, в яких взяли участь публічні персони, які зізнавалися, що користуються слуховими апаратами, і це їх не бентежить.

Цікаво: досягаючи віку 45 років, кожна людина втрачає слух на 5 дБ. І чим далі – тим більше. Сьогодні у всьому світі людей з різним ступенем приглухуватості – понад півмільярда. А фахівці прогнозують, що їх число буде збільшуватися.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *