Возможности протезирования

Ця стаття присвячена подробицям щодо слухопротезування пацієнтів з III та IV ступенем приглухуватості.

Ми вже відзначали в попередніх статтях, що завдяки рівню, якого сьогодні досягли медицина і техніка, фахівці отримали можливість допомагати переважній більшості хворих, які мають порушення слуху, зокрема, підтримку надають людям з високим ступенем втрати звукосприйняття.

Помиляються ті, хто вважає, що лише слабочуючі люди можуть користуватися слуховими апаратами, тоді як тим, хто має тяжку втрату слуху, вже ніщо не в змозі допомогти. Пацієнтам з високим ступенем глухоти властиво висловлювати невдоволення при носінні слухових пристроїв. Вони висловлюють впевненість у тому, що відчувають сильний дискомфорт.

Давайте подивимося, чи дійсно це так. Якщо б не було слухових апаратів, то якби людина з будь-яким ступенем втрати слуху могла орієнтуватися в просторі та спілкуватися з іншими людьми? Яким чином вона могла б дізнатися про небезпеку, яка їй загрожує? Отримати гарну освіту і знайти гідну роботу без слухового апарату неможливо. Тільки після слухопротезування людині з ослабленим слухом стає доступною соціальна реабілітація та інтеграція.

Безумовно, з найбільшими труднощами слухопротезисти стикаються, коли потрібно надати підтримку людині з тяжкими порушеннями слухової системи. Суть проблеми зводиться до того, що майже повністю глухі люди можуть сприймати лише посилені звуки. Для людей, що добре чують такі звуки стали б джерелом занепокоєння, тому що могли впритул наблизити їх до больового порогу. Але пацієнти з тяжкими ураженнями слуху теж зберігають больовий поріг. Діапазон, при якому вони здатні сприймати звуки та не відчувати біль, неймовірно вузький і становить проміжок від 10 до 20 децибелів. Люди з таким слухом здатні чути дуже гучні звуки, тоді як для мови та тихих звуків потрібне підсилення. Щоб справитися з цим непростим завданням сучасні виробники оснащують свої слухові апарати компресією, іншими словами, автоматичним регулюванням гучності. Слухопротезист займається налаштуванням апарату, вибирає посилення, при якому пацієнт зможе розібрати мову. Коли поблизу починають лунати гучні звуки, завдяки наявності компресії гучність на автоматичному рівні зменшується. У пацієнта, таким чином, не виникає необхідності постійно контролювати гучність — то зменшуючи її, то збільшуючи. Автоматичне перемикання налаштувань відповідно до ситуації відбувається з великою швидкодією. Такий підхід до вирішення завдання усуває загрозу підійти до больового порогу і одночасно дає необхідне посилення.

Сьогодні виробники пропонують клієнтам надзвичайно широкий спектр моделей Поряд з традиційними аналоговими апаратами можна зустріти ультрасучасні цифрові пристрої. Якщо грамотно вибрати апарат і коректно, згідно з індивідуальними запитами пацієнта, встановити налаштування, а крім того – займатися в адаптаційний період спеціально розробленими вправами, то можна навчитися заново сприймати мову, музику та інші звуки. Це правило бездоганно працює для людей з найвищим ступенем тяжкості втрати слуху.

Зверніть увагу на моделі середньої та великої потужності від компанії Starkey. Вони призначені саме для реабілітації пацієнтів зі значною втратою слуху.

Довірити вибір моделі можна виключно фахівцю-слухопротезисту. Тільки він може, ґрунтуючись на наявних результатах обстеження, підібрати потрібну модель.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *