пользоваться слуховыми аппаратами

Адаптаційний період настає відразу ж після того, як людина розпочала носіння слухового апарату. Термін адаптації залежить від індивідуальних особливостей пацієнта, але в будь-якому разі в процесі звикання доведеться відчути деякий дискомфорт, крім того, потрібно оптимізувати налаштування. Згідно з думкою провідних сурдологів, адаптаційний період можна умовно поділити на п’ять етапів:

  • Створення звички до звуків, який перетворює ваш слуховий апарат. Пацієнту доведеться пристосовуватися до нових відчуттів заново: пізнавати чарівний світ звуків і спокійно реагувати на шуми у всіляких акустичних умовах.
  • Адаптація до розмовної мови. Спочатку варто попрактикуватися з близькими людьми, які в курсі вашої проблеми. Якщо неможливо миттєво розібрати якесь слово або словосполучення, завжди можна попросити повторити сказане. Коли з рідними та друзями спілкування стає приємним, цікавим і простим, можна переходити до другого етапу — починати спілкуватися з іншими людьми, наприклад, сусідами, колегами по роботі.
  • Участь у бесідах з кількома людьми. Не рекомендується відразу приступати до складних розмов, де беруть участь кілька осіб. Мозок повинен спочатку звикнути до найпростіших звуків, щоб у новій ситуації ви не відчули себе розгубленим. Число співрозмовників збільшуйте поступово.
  • Перегляд і прослуховування телевізійних і музичних передач в слуховому пристрої. Відео- та аудіотехніка передає звуки інакше, ніж людина. Має пройти якийсь час, перш ніж ви звикнете чітко розпізнавати, про що говорять по телевізору або радіо.
  • Адаптація до складних звукових умов. Людина, що успішно пройшла чотири попередні етапи, з легкістю зможе сприймати не тільки окремі звуки, але й упевнено відчувати себе, коли їх передає будь-яка акустична установка.

Протягом всього періоду адаптації рекомендується заносити до спеціального журналу все, що пов’язано з носінням апарату: свої емоції, відчуття, досягнення і невдачі. Таким чином пацієнту буде легше стежити за тим, як швидко ситуація змінюється на краще, а в разі відсутності прогресу можна буде звернутися за підтримкою до фахівця, щоб він зробив корекцію налаштувань.

Для чого потрібно пробне носіння

Серед великого асортименту моделей складно миттєво визначитися, тому абсолютно необхідний ретельний підбір з урахуванням всіх індивідуальних особливостей. Перед придбанням апарату для корекції слуху в Києві, слід його апробувати. Річ у тому, що у кожної моделі свої технічні характеристики, свій функціонал, до того ж вони відрізняються за зовнішнім виглядом і вартістю. Перед остаточним вибором варто зупинитися на декількох моделях і проаналізувати їх параметри. Безумовно, спеціаліст, ґрунтуючись на результатах діагностики, буде вам підказувати та радити, але все ж остаточне слово залишається за пацієнтом.

Пробне носіння допоможе оцінити, як добре слуховий апарат справляється з покладеними на нього завданнями в умовах реального світу — на роботі та вдома. Декількох днів вам вистачить, щоб винести свій вердикт і прийняти правильне рішення: купувати дану модель або зайнятися тестуванням інших.

Які нюанси враховувати при покупці?

Підбираючи та купуючи слуховий пристрій, слід пам’ятати такі важливі деталі:

  • побоювання щодо того, що прилад буде помітний навколишнім, можна повністю виключити. У сучасних слухових пристроїв конструкція відрізняється мініатюрністю — поки ви не розкриєте свій секрет, ніхто його знайти не зможе. Найкомпактнішими моделями є внутрішньоканальні слухові апарати, виготовлені за технологіями нового покоління;
  • якщо вам підходять виключно моделі завушного типу, що кріпляться ззовні, переживати теж не доведеться, тому що вони можуть маскуватися під колір волосся або шкіри;
  • до моделей внутрішньовушного типу обов’язково потрібні спеціальні батареї;
  • заборонено застосовувати внутрішньоканальні слухові апарати тим пацієнтам, які мають хронічні отити або страждають запальними процесами в органах слуху;
  • пацієнтам в зрілому віці не завжди показано носіння внутрішньоканальних приладів з огляду на те, що у них буває порушена моторика рук. Вам доведеться часто замінювати в крихкому приладі батарейки, і щоб випадково не зламати його, від покупки внутрішньоканального апарату варто утриматися.

Значна частина сучасних слухових пристроїв має стандартні опції та невелику вартість. Однак є й істотний мінус: такі моделі допомагають чіткому сприйняттю лише в умовах тихої акустичної обстановки. Щоб безперешкодно спілкуватися за будь-яких обставин, варто розглянути моделі, які входять до середньої цінової категорії та мають розширений функціонал.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *