Зачем проверяют слух

Перевірка слуху з допомогою аудіометричного тестування є одним з етапів діагностування органів слуху. Під час тестування перевіряється рівень звукосприйняття мозку. Аудіохвилі мають різну довжину і частоту. Від розміру хвилі залежить гучність звуку, а від частоти – його висота. Орган слуху, приймаючи зовнішню звукову хвилю, перетворює її на нервовий імпульс, який і приймає головний мозок. Високоточна діагностика слуху методом аудіометрії в клініці «Беттертон» виконується на новітньому обладнанні та з використанням інноваційних технологій.

Вихідні умови та підготовка до проведення аудіометрії

Діагностика слухових органів проводиться з кількох причин:

  • новонароджені перевіряються для виявлення різних патологій. Складності зі слухосприйняттям не дозволяють дитині нормально розвиватися, тому рання діагностика має вирішальне значення;
  • пошук причин раптового погіршення слуху у пацієнтів, які звернулися з подібною проблемою;
  • визначення типу слухового порушення – нейросенсорний, кондуктивний або змішаний.

Перед проведенням тестування пацієнт повинен проінформувати спеціаліста про наступне:

  • чи піддавався він в недавньому впливу звуків високої потужності, які могли викликати дзвін у вухах. (Сильний звуковий вплив незадовго перед тестуванням може вплинути на достовірність даних перевірки).
  • чи вживав медикаменти ототоксичного ряду;
  • чи є складнощі зі сприйняттям звичайної розмовної мови;
  • якщо незадовго до перевірки слуху лікувався від застуди або отиту.

Перед тестуванням отоларинголог обов’язково проводить огляд органів слуху і видаляє сірчані пробки, які можуть перешкодити перевірці. Також слід прибрати окуляри та інші аксесуари, які можуть завадити правильно надіти навушники. Якщо пацієнт користується слуховим апаратом, його теж доведеться зняти.

Методи, які використовуються при перевірці

Перевірка слуху пошепки є найбільш простою і поширеною. Кожен з нас з нею стикався неодноразово. Лікар вимовляє слова пошепки, а пацієнт, прикривши одне вухо, повинен їх повторити.

За допомогою спеціального обладнання проводиться тональна аудіометрія. У навушники подається ряд звуків з різною тональністю, рівень гучності яких лікар змінює доти, поки пацієнт їх не почує.

Також існують методи перевірки з допомогою отоакустичної емісії (починаючи з раннього віку), камертона або електростимуляції стовбура головного мозку.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *