нарушения слуха имеет серьезные последствия!

Ви помітили, що ваша дитина погано чує? Стає зрозуміло, що потрібно щось робити… За кваліфікованою допомогою пропонуємо звернутися до ЛОР-центру для дітей і дорослих, де вам допоможуть наші фахівці.

Добре відомо, що повноцінний слух у малюка з перших днів життя має важливе значення, тому що:

  • повноцінне сприйняття всіляких звуків є важливою умовою нормального розвитку мозкових центрів, які повною мірою мають бути сформовані вже до півтора року;
  • більшу частину інформації про навколишній світ ми всі (не тільки діти) отримуємо з допомогою слухового аналізатора;
  • мовні навички затримаються у своєму розвитку, або взагалі не будуть розвиватися;
  • відсутність нормального слуху у дитини спровокує відставання інших психічних процесів (уваги, мислення, пам’яті).

Чим раніше буде виявлена приглухуватість у малюка, тим більше ймовірність, що до 1,5 років його мозок буде повноцінно розвинена.

Саме тому близькі дитині люди повинні бути особливо уважні й завжди звертати увагу на те, чи є у неї реакція на звуки. Це може бути дзвін брязкальця, стукіт предмета, що падає, голос матері. Адже чим раніше стане зрозуміло, що у дитини приглухуватість, тим більша ймовірність швидкої та адекватної допомоги. Значить, і вона почне розвиватися швидше, відповідно до віку.

Сучасна медицина має всі можливості для слухової реабілітації, але для цього необхідно адекватно і своєчасно оцінювати стан вашої дитини, бути максимально до неї уважним.

Чим можуть допомогти лікарі

У віці 3-х місяців дитина може прокинутися навіть від самого тихого звуку. Підростаючи, діти самі видають різні звуки – голосно плачуть, гулять, навіть сміються. У півроку вони вже відгукуються на своє ім’я, а в рік дитина, що нормально розвивається, вимовляє перші слова.

Навіть невеликий ступінь порушення слуху має серйозні наслідки – від поганої успішності в школі до труднощів у спілкуванні з однолітками та вчителями. Якщо не виходить вилікувати дитячу приглухуватість з допомогою оперативного втручання або ж медикаментів, залишається одне – скористатися слуховим апаратом. Реабілітацію слуху у немовлят рекомендовано застосовувати у ранньому віці – від трьох до шести місяців після народження. Адже навіть невеликий ступінь глухоти у дитини спричинить безліч проблем.

Все можна вирішити

Напевно всім повинно бути зрозуміло, що відновлення слуху – процес непростий і включає до себе кілька етапів. Найперше, що необхідно зробити кваліфікованому фахівцю – провести ретельну діагностику. Тільки потім лікар може поставити діагноз і підібрати адекватне лікування або ж слуховий апарат. У цьому випадку лікар обов’язково повинен проконсультувати батьків, навчити правильно його налаштувати та використовувати. Такого малюка фахівці обов’язково продовжують спостерігати й надалі.

Налаштування

Проявляючи турботу про приглухуватих дітей, розробники не тільки створюють якісні прилади для відновлення здатності чути, але й розробляють спеціальні програми для їх налаштування. Апарати для дорослих і дітей налаштовуються абсолютно по-різному. Спеціаліст-аудіолог, налаштовуючи слуховий апарат, враховує не тільки аудіометричні дані, але й різні функціональні можливості. Правильність установки приладу перевіряється кількома способами.

Щоб налаштування пристроїв, призначених для дітей до 16 років, не викликало великих труднощів, був винайдений гнучкий метод, який дозволяє налаштувати прилад, враховуючи вік дитини і її потреби.

Ці методи застосовують і в нашому ЛОР-центрі, враховуючи не тільки розмір вушок дитини, але і її вік, а також психологічні особливості кожного пацієнта.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *