Объективная компьютерная аудиометрия

Аудіометрія з використанням комп’ютерної програми

Головна перевага такої методики в тому, що розроблений метод оцінювання підходить для перевірки дітей, тому що виключає спілкування з доктором. Використовувати комп’ютерне обладнання можна навіть для роботи з недоношеними малюками. Якщо вік дитини перевищує три роки, то таке обстеження допоможе отримати точні дані про стан нервової системи маленького пацієнта. До того ж, комп’ютерні методи дослідження дають ретельну оцінку ступеня приглухуватості та діагностують працездатність аудіологічних секторів мозку.

Особливості аудіометрії за слуховими викликаними потенціалами

Аудіометрія за слуховими викликаними потенціалами – це високоточне дослідження, але для отримання достовірних даних потрібно дотримуватися кількох важливих факторів:

 • методика вимагає створення певних умов і рухи дитини можуть значно вплинути на результати дослідження. Тому обстеження проводиться у сні. При цьому сон може бути природним або штучно викликаним, з допомогою препаратів;
 • тривалість обстеження за слуховими викликаними потенціалами може тривати від 90 до 50 хвилин;
 • КСВП не викликає дискомфорту у пацієнта і не залишає після себе негативних наслідків. Проте, проведення такого дослідження потребує від лікаря максимальної зосередженості та значного досвіду роботи. Це стосується не тільки проведення саме перевірки, але й розшифрування отриманих даних;
 • комп’ютерна діагностика передбачає використання сучасної апаратури, яка налаштована належним чином.

Наш ЛОР-центр володіє необхідною технічною платформою для проведення такого обстеження і пропонує скористатися допомогою кваліфікованих фахівців для встановлення точного діагнозу.

КСВП для діагностування дитячого слуху проводиться в наступних випадках:

 • скринінг слуху у новонароджених і маленьких дітей;
 • перевірка порогу чутності в найбільш важливому діапазоні звукових частот;
 • визначення необхідності слухового апарата або ж імплантації;
 • встановлення наявності патологій, в тому числі й слухової нейропатії;
 • розрахунок параметрів для налаштування слухового приладу.

Для дорослих пацієнтів КСВП застосовується в наступних випадках:

 • діагностування невральних захворювань, наприклад акустичної невриноми;
 • визначення зниження слуху ретрокохлеарного характеру;
 • проведення експертизи при зайнятості на виробництві з підвищеним рівнем фонового шуму;
 • виявлення порогів чутності об’єктивним методом;
 • проведення перевіркової діагностики для виявлення симулянтів, які намагаються спекулювати захворюваннями слуху для отримання різних пільг.

КСВП дає можливість одержати найбільш достовірну аудіограму і діагностувати занедбаність захворювання для використання найбільш ефективного методу лікування.

Для проведення комп’ютерного дослідження використовується спеціальна апаратура, в тому числі й аудіометр, який налаштований на параметри КСВП. Щоб знизити рівень перешкод, діти проходять дослідження уві сні для максимального зниження рухливості, яка може спотворити результати. Звуковий сигнал подається на навушники, а електроди фіксують відгук мозку на почутий сигнал. Перевірка слуху таким методом займає до півтора годин і весь цей час дитина повинна зберігати повну нерухомість.

Коротколатентні діапазони КСВП

Методика КСВП будується на вивченні реакції організму на звукові подразники. Головною ділянкою дослідження є стовбур головного мозку і слуховий нерв, а тривалість сигналів розрахована на отримання точної відповіді. Для обстеження дорослих пацієнтів використовується короткий сигнал тривалістю до 10 мілісекунд, а для перевірки слуху у дітей використовують більш тривалий сигнал, який триває 20-30 мілісекунд.

КСВП цінна тим, що вже добре вивчені джерела сигналів. На якість перевірки не впливає фізичний стан пацієнта – він може спати чи не спати. Сигнали мають хорошу повторюваність і відтворюваність, тому хворий може не зосереджуватися. Латентність хвиль добре вивчена як відносно дорослих, так і дітей раннього віку. Дуже важливо, що процедура триває не більш ніж 2 години та її можна провести в рамках одного відвідування.

У нашому ЛОР-центрі ми використовуємо тільки найсучаснішу техніку, а всі фахівці володіють великим досвідом роботи та прекрасно розбираються у всіх тонкощах проведення комп’ютерної аудіометрії. Звертайтеся до нас і ми допоможемо встановити точний діагноз, що стане чудовою основою для розробки ефективного і результативного лікування.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *