Проблемы со слухом ,лечение фото

Погіршується слух? Не будьте безтурботні – це може бути ознака отосклерозу. Дізнайтеся, як перемогти захворювання, і чим можуть допомогти фахівці нашого центру.

Отосклероз – це захворювання, пов’язане з патологічним ростом кістки в структурах середнього і внутрішнього вуха. Він зустрічається приблизно у 1% населення планети, і найчастіше їм страждають жінки – це пов’язано з ендокринними і гормональними змінами, анатомічними особливостями. Перші ознаки хвороби проявляються в досить молодому віці – 20-35 років. Також патологія виникає у дітей.

Навігація по сторінці:

Симптоми і види

Захворювання може вражати звукопровідний або звукосприймальний апарат і має досить характерні прояви.

Види

 1. Кондуктивний отосклероз – порушує повітряне проведення звуку, а кісткове практично не зачіпає. Ця форму найкраще піддається лікуванню і зазвичай виправляється за допомогою операції.
 2. Кохлеарний отосклероз вуха – більш важка форма хвороби, що вражає звукосприймаючу функцію слуху. В цьому випадку хірургічне лікування виявляється малоефективним, а відновити втрачене сприйняття практично не вдається.
 3. Змішаний – вражає і проведення, і сприйняття звуків.

Симптоми

На ранніх стадіях патофізіологія захворювання практично не проявляється. У міру того, як прогресує отосклероз, симптоми наростають:

 • Погіршується слух – спочатку незначно, потім поступово стає все гірше. При цьому хворий погано сприймає низькі частоти (чоловічий голос), а високі (дитячу і жіночу мову) чує досить непогано. Слух може тимчасово загострюватися в галасливій обстановці і погіршуватися при пережовуванні їжі або ходьбі.
 • Шумить у вухах – сам шум при цьому ненав’язливий, більше нагадує шелест листя або потік води.
 • Болить вухо – найчастіше в області соскоподібного відростка. Біль при цьому розпирає, і після неї, як правило, погіршується слух. Це пов’язано з процесами розростання кістки.
 • Паморочиться в голові – це пов’язано з вестибулярними розладами, якими супроводжується захворювання.

Помітивши ці симптоми, потрібно терміново здатися до отоларинголога.

Причини отосклерозу

Етіологія захворювання до кінця не вивчена. Багато лікарів пов’язують його зі спадковою схильністю. Приблизно у 40% хворих у роду були випадки цієї патології. Також якщо розвивається отосклероз, причини можуть бути наступними:

 • Вагітність і пологи – при виношуванні дитини відбуваються порушення метаболізму і гормональні зміни в організмі.
 • Інфекційні та запальні процеси – захворювання середнього вуха, грип, кір та інші.
 • Акустичні травми – негативно впливають на роботу слухової системи.
 • Зустрічаються й інші причини – хрящовий кальциноз, порушення кровопостачання кісткової капсули.

Діагностика

Коли підозрюють отосклероз, діагностика проводиться такими методами:

 • отоскопія і мікроотоскопія;
 • дослідження камертонами;
 • імпедансометрія;
 • аудіометрія;
 • вестибулометрія;
 • комп’ютерна томографія скроневих кісток.

Комплексна діагностика дозволяє максимально точно поставити діагноз, виключивши інші патології. Особливо інформативна при діагнозі отосклероз аудіограма. Вона дозволяє встановити порушення сприйняття мови і визначити точний ступінь приглухуватості.

лечение проблем со слухом у детей и взрослых фото

Отосклероз у дітей

Для дитини ця патологія особливо небезпечна. Якщо вчасно не звернути увагу на втрату слуху, вона може в подальшому відставати в розвитку, терпіти невдачі в навчанні, бути замкнутою. Важливо звернутися до лікаря при перших же симптомах. Також рекомендується проводити малюкам профілактичний скринінг слуху.

Особливості лікування отосклерозу

Спеціаліст, який лікує отосклероз – ЛОР. Він вивчає анамнез, визначає тип захворювання і підбирає відповідні методи лікування.

При діагнозі тимпанальний отосклероз лікування хірургічне. Пацієнту відновлюють функціональність кісткової тканини за допомогою операції. Є 3 методики:

 1. мобілізація стремена – його звільняють від кісткових наростів, що порушують рухливість;
 2. фенестрація лабіринту – в стінці лабіринтового передодня створюють нове вікно;
 3. стапедопластика – пацієнту імплантують протез, який замінює стремено.

Найтриваліший і ефективний результат дає 3-й тип операції.

При діагнозі кохлеарний отосклероз лікування без операції полягає в слухопротезуванні. Це не повертає втрачений слух, але допомагає його компенсувати і чути усі звуки. Слуховий апарат при отосклерозі може бути використаний як самостійна міра, або ж в комплексі з операцією.

Можливі ускладнення

Якщо вчасно не почати лікування і не підібрати слуховий апарат, погіршення слуху прогресує. Людина може втратити слух повністю, і цей процес буде незворотним.

Профілактика

Специфічних заходів профілактики поки не розробили. Але прогноз буде більш райдужним, якщо вчасно лікувати вушні хвороби і захищати вуха від шуму.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+380986368979

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *