Лікування отосклерозуОтосклероз – це патологічне розростання кісткової тканини всередині вуха. Захворювання супроводжується зниженням слуху та може викликати вестибулярні розлади. Розвивається переважно у дорослому віці, і найчастіше на них страждають жінки. Втім, у поодиноких випадках може зустрічатися і у дітей. У довгостроковій перспективі хвороба може призвести до втрати слуху. Щоб цього уникнути, зверніться за допомогою до нашого ЛОР-центру. Тут працюють толкові лікарі, які знають, як зупинити отосклероз та вилікувати його.

Причини захворювання

Найчастіше отосклероз вуха – спадкове захворювання. Також його можуть провокувати:

  • гормональні збої в організмі – тому патологія часто прогресує у вагітних;
  • вірусні інфекції – кір, скарлатина та інші;
  • акустичні травми;
  • судинні патології.

Класифікація патології

По локалізації виділяють одно-і двосторонній отосклероз. За характером розвитку він буває швидким, стрибкоподібним та повільним. По етіології розрізняють:

  • Кохлеарний отосклероз – кісткова тканина наростає у внутрішньому вусі, це призводить до порушень звукосприйняття та провокує розвиток нейросенсорної приглухуватості.
  • Кондуктивний – розвивається при розростанні слухових кісточок, викликає порушення звукопроведення та легко піддається лікуванню.
  • Змішаний – вражає кісткову тканину середнього та внутрішнього вуха, порушуючи проведення та сприйняття звуків.

Отосклероз – симптоми:

  • зниження слуху;
  • шум у вухах;
  • запаморочення;
  • біль у вусі;
  • порушення сну.

Ускладнення

Без правильного лікування захворювання прогресує та погіршує функції лабіринту, слухового нерва та інших важливих структур вуха. У результаті слух знижується все сильніше, і згодом може розвинутись повна глухота. Тому важливо записатися прийом до отоларинголога при перших ознаках захворювання.

Діагностика та лікування

Діагностика та лікування отосклерозуПри підозрі на отосклероз діагностика проводиться методами отоскопії та мікроотоскопії це дозволяє відрізнити патологію від отиту, сірчаних пробок, пухлин вуха і т.д. Щоб виявити зміни кісткової тканини, лікар призначає рентген або КТ черепа. Також обов’язкове дослідження для пацієнтів, у яких виявлено отосклероз – аудіограма. Вона дозволяє оцінити рівень втрати слуху.

При діагнозі отосклерозу лікування залежить від типу хвороби. При кондуктивній формі гарний результат дає операція – стапедопластика. Пацієнту видаляють кісткові зрощення в середньому вусі та створюють нове вікно у стінці присінка внутрішнього вуха. Це допомагає відновити механізм проведення звуку, а з ним і слух.

Якщо пацієнт має кохлеарний отосклероз, лікування без операції проводиться шляхом слухопротезування. Для цього використовується слуховий апарат, який допомагає покращити чутність навколишніх звуків. При змішаній формі хвороби застосовують і хірургічні методи, і реабілітація слуху.

У нашому ЛОР-центрі пацієнтам доступне ефективне лікування отосклерозу у Києві. Тут працюють кваліфіковані лікарі, які уважно вивчають анамнез пацієнта, проводять комплексну діагностику, визначають тип захворювання. Точна аудіограма на сучасному обладнанні допомагає оцінити рівень втрати слуху. Надалі наші лікарі використовують її для підбору слухових рішень, які можна купити тут – з офіційною гарантією виробника.

Спеціаліст нашого центру підбере та налаштує прилад для корекції слуху індивідуально для вас, а також допоможе пройти реабілітацію. Запишіться на прийом, щоб отримати професійну допомогу у лікуванні отосклерозу!

Ціни на послуги в Києві:

 

Послуга Ціна грн.
 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) в Києві 450
 Аудіометрія мовленнєва 300
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія) 700
 Діагностика методом отоакустичної емісії 750
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 200

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном::
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю