подбора слуховых аппаратов для ребенка

Вашій дитині поставили діагноз – приглухуватість? В наші дні це захворювання коригується з допомогою сучасних слухових апаратів. Ця проблема не так давно була серйозно досліджена провідними американськими вченими та науковими діячами. У проекті взяли участь понад 400 дітей, більша частина з яких – слабочуючі (317), а менша – здорова (117). У 76% захворювання у малюків було діагностовано завдяки спеціальній процедурі неонатального скринінгу. Рівень приглухуватості був різним – від 20 до 75 децибелів, двостороння і одностороння, виліковна і незворотна. Досліджувані діти з першої групи мали слухові апарати.

І слабочуючі діти, і здорові спостерігалися в спеціалізованому центрі протягом декількох років. Вчені вивчали два основних фактора:

  • навички мовлення;
  • успішність у шкільних установах.

В ході проведення, було виявлено, що приглухуваті діти зі своєчасно встановленими якісними слуховими апаратами оволодівають навичками мовлення і засвоюють шкільну програму нарівні зі здоровими однолітками. На базі отриманих даних вчені зробили однозначний висновок, який має величезне значення для батьків і лікарів, що займаються лікуванням такого роду захворювань.

Про те, що діти з туговухістю без кваліфікованої медичної допомоги суттєво відстають у розвитку, фахівці знають давно. Дані дослідження підтверджують, наскільки важливо своєчасно проводити слухопротезування та реабілітацію у спеціалізованих центрах. Сучасні технології надають унікальну можливість маленьким пацієнтам соціально адаптуватися і вести нормальний спосіб життя.

У багатьох розвинених країнах впроваджуються спеціальні медичні програми, які дозволяють виявляти глухоту ще в дитячому віці. Це дозволяє вчасно проводити реабілітацію, не чекаючи розвитку супутніх ускладнень та посилення розвитку патології. До недавнього часу об’єктивної інформації з дослідженнями спеціальних слухових апаратів для малюків не було. Наукові програми дозволили підтвердити даний факт і довести важливість своєчасного діагностування, лікування, спостереження та вікової реабілітації.

Ще однією важливою умовою оптимального оволодіння навичками мовлення є правильний вибір слухового апарату. Прилад в обов’язковому порядку повинен бути зручним для носіння, сертифікованим і високоякісним. Також суттєве значення мають грамотні налаштування апарату. У міру того як дитина росте і дорослішає, функції потребують налаштування і оптимізації.

Своєчасне діагностування в більшості випадків гарантує нормальний розвиток дитини. Слухові апарати нового покоління дозволяють істотно скоротити розрив у розвитку здорових і слабочуючих дітей. Це ж стосується соціалізації – спілкування з однолітками та навчання. Провідні фахівці впевнені, що навіть при невеликому ступені приглухуватості необхідно забезпечити поліпшення звукового сприйняття. Чим раніше буде прийнято таке рішення і фахівці почнуть роботу з дитиною, тим ефективнішими та довшими будуть результати.

Хороший слух для дитини, незалежно від віку, – це перш за все дуже важлива, життєво необхідна умова. Будь-які порушення в роботі слухових органів можуть стати величезною перешкодою в процесі засвоєння шкільного матеріалу, формування стосунків з однолітками, пізнання світу, соціальної адаптації. Враховуючи той факт, що слабочуючі діти не можуть в повній мірі розуміти, що їм говорять вчителі та ровесники, нескладно зробити висновок, що їм буде важко оволодіти знаннями, вміннями, дружити зі здоровими дітьми, домагатися успіхів і реалізовувати себе в житті.

Шкода, що до цього часу було проведено дуже мало по-справжньому серйозних наукових досліджень, що стосуються теми дитячої глухоти та її впливу на розмовні здібності дітей дошкільного та шкільного віку. Якщо б ці питання вивчалися більш поглиблено, то було б отримано більше інформації про можливі засоби допомоги таким дітям.

Організатор проведеного американцями дослідження, професор Меллер, ще раз підкреслив, що саме рання діагностика і акустична реабілітація дозволяє слабочуючим дітям повноцінно формувати здібності, а також освоювати лінгвістику.

Для проведення наукових досліджень були запрошені діти з 17 американських штатів, 317 з яких були з діагнозом приглухуватість. У більшості пацієнтів першої групи були виявлені вроджені патології органів слуху. Слухові можливості у них ефективно компенсували за допомогою слухових апаратів.

На сьогодні виявлення даного діагнозу стало доступним за допомогою спеціального устаткування і проведення скринінгу. Дане обстеження проводиться для малюків з народження. В Америці його обов’язковому порядку проходять понад 90% немовлят.

У національному центрі Америки, який спеціалізується на оцінюванні та менеджменті слухових можливостей, з’ясували, що рання дошкільна діагностика дозволяє заощадити дорогоцінний час і кошти на проведення подальшої індивідуальної реабілітації.

Якщо вашій дитині поставили такий діагноз – не варто зневірятися, при правильному спеціалізованому підході, своєчасній медичній допомозі та носінні якісних слухових апаратів вона зможе закінчити школу, завести друзів і вибрати професію. Завдання батьків – докласти всі зусилля, щоб звуковий світ став доступний для дитини зі слуховими порушеннями, і зробити це потрібно якомога раніше.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *