Проверка настройки слуховых аппаратов
 • Головне призначення слухового апарату полягає у відновленні чутності. Крім того, він позитивно впливає на психологічний стан людини та її нервову систему.
 • Природними причинами погіршення діяльності слухової системи вважаються вікові захворювання, яким піддана більшість людей зрілого та похилого віку. Сюди входять хвороби, пов’язані з кістковими тканинами та судинами, які ведуть до зниження чутності та інших проблем в організмі.
 • Всупереч поширеному міфу, в якому сказано, що апарати для корекції слуху, видимі оку, породжують підвищену увагу з боку навколишніх, активне обговорення і негатив забезпечує саме неможливість людини нормально чути та її звичка вічно перепитувати. З цієї причини необхідно подбати про те, щоб повернути собі можливість повноцінно спілкуватися і не викликати нарікань з боку тих, хто змушений підвищувати голос і неодноразово повторювати звернені до приглухуватої людини речення.

Сучасні слухові рішення — це цілий перелік інноваційних модифікацій з різноманітними функціональними та конструктивними особливостями. Існує безліч дизайнерських і колірних рішень. Тим не менш, для будь-якого приладу необхідні індивідуальні налаштування, тому що слухові апарати випускаються серійно, а не на замовлення.

Слухові апарати класифікують за місцем розташування корпусів. За цією ознакою розрізняють два види апаратів:

 • ITE (слухові апарати “у вусі”). Внутрішньовушні апарати, які виготовляють з урахуванням індивідуальних показників пацієнта;
 • BTE (слухові апарати “за вухом”). Завушні пристрої, у яких корпус винесений назовні — за вухо.

Внутрішньовушні слухові апарати (ITE)

Слухові апарати ITE розташовуються або в вушному каналі, або частково візуалізуються у вушній раковині. Щоб повністю приховати прилад від цікавих поглядів, безпосередньо перед виготовленням необхідно зняти індивідуальні зліпки, які є прообразом майбутньої мініатюрної конструкції. Такий тип апарату рекомендований для носіння людям з будь-яким ступенем приглухуватості.

Традиційні завушні слухові апарати (BTE)

Даний тип слухових пристроїв є універсальним технологічним рішенням, яке здатне повернути слух навіть людям з найбільш високим ступенем приглухуватості. Мають достатні розміри, наділені великою функціональністю. Моделі, які належать до цього типу, дуже різноманітні й можуть бути як зовсім маленькими (S), так і відносно великими (SP). Відмінності таких пристроїв у кількості опцій і принципі дії.

Наприклад, щоб підвищити чіткість мови при різних шумових ефектах, деякі моделі забезпечуються направленими мікрофонами. Також користувач зможе вибирати між слуховими апаратами з відкритою системою, де вушний вкладиш, виконаний за індивідуальними мірками, приховує слуховий прохід, або закритою системою, де такий підхід не застосовується.

Вкладиш і корпус, розміщений за вухом, контактують з допомогою звуковода, що представлений у вигляді маленької трубочки. Велике значення при виготовленні вкладиша має точність, тому що від неї залежить, чи буде коректним посилений сигнал. Значна роль відводиться також кріпленню — зовнішня частина приладу повинна бути надійно зафіксована, інакше це негативно позначиться на якості звуку. При недостатній герметичності заповнення може з’явитися специфічний свист, таким чином, використання обладнання буде спричиняти користувачеві явний дискомфорт.

Завушні слухові апарати (BTE) – протезування відкритого типу

У таких приладах застосовуються перфоровані вкладиші, а не індивідуально виготовлені. Такий спосіб виключає найменші незручності для користувача, позитивно впливає на якість звукового сигналу, і, що важливо, нейтралізує фактор, який ініціює надмірне зволоження вушного каналу. Завушний слуховий апарат підходить не всім людям, а лише при певних видах приглухуватості.

Receiver-In-Canal (RIC) – телефон для слухового проходу

Відкрите протезування складно уявити без застосування технології RIC, що максимально наближена до завушної технології. Вона дозволяє зробити корпус більш мініатюрним і легким за рахунок винесення його з динаміка. Такі моделі не дуже помітні та чудово підійдуть тим, хто не хоче афішувати свою приглухуватість.

Переваги внутрішньовушних слухових апаратів

Насамперед варто відзначити естетичний зовнішній вигляд. Внутрішньовушні моделі ефективно підсилюють високочастотний сигнал внаслідок того, що функціонують разом з вушною раковиною. Вони мають покращену звукову орієнтацію, компактні та мають цільну конструкцію.

Переваги внутрішньоканальних слухових апаратів

 • Чудовий дизайн, що дозволяє виділитися серед інших моделей.
 • Якісне посилення звуків на високих частотах.ю
 • Точність при визначенні джерел звуків за рахунок внутрішнього розміщення мікрофона.

Основні переваги внутрішньоканальні вкорочених слухових апаратів

Насамперед, такі пристрої відрізняються фактично повною відсутністю візуалізації через внутрішньоканальне розташування. Володіють, крім того, підвищеною герметичністю, іноді частковою, іноді — повною. При використанні вкорочених слухових пристроїв не потрібне забезпечення припливу повітря, з цієї причини виключаються будь-які незручності при розмові по мобільному телефону. Відрізняються також чистотою передавання сигналу і стабільністю роботи навіть при вітряній погоді. Збільшена потужність звуку, що надходить, а зворотний звуковий зв’язок відсутній. Крім усього, акустичний сигнал у них відмінно локалізується.

Переваги використання завушних слухових апаратів

Хоча деякі вважатимуть часткову видимість завушних моделей істотним недоліком, не можна не відзначити, що цей тип пристроїв може похвалитися більш тривалим терміном експлуатації. Особливості конструкції дозволяють їм безперебійно функціонувати як мінімум протягом п’яти років. Всі технічні елементи тут розташовані посекційно, а кожен відсік надійно ізольований, що виключає зволоження і можливість негативного впливу температурних перепадів.

Крім тривалого терміну експлуатації, завушні слухові апарати мають наступні переваги:

 • висока потужність, що дозволяє користуватися такими апаратами тим, у кого діагностована важка ступінь приглухуватості;
 • чудовий дизайн, що перевершує за всіма показниками кишенькові варіанти;
 • зручні налаштування і опції, що дозволяють здійснювати контроль за апаратом;
 • продумане розташування приймача відносно мікрофона: вони розділені, що зменшує нікому не потрібний зворотний зв’язок.

Перед відправленням на реалізацію кожен завушний слуховий апарат проходить обов’язкове випробування з метою оптимізації.

Ще однією безперечною перевагою завушних технологій можна назвати абсолютну безпеку при використанні. Цікаво, що навіть захворювання типу хронічного отиту не є протипоказанням для носіння завушного слухового приладу завдяки його підвищеній герметичності. Завушні моделі чудово функціонують в умовах вологого середовища, а при отиті та схожих захворюваннях, як відомо, відбувається внутрішнє скупчення рідини.

Вартість завушного слухового пристрою належить до бюджетних варіантів. У порівнянні з іншими моделями вони виділяються демократичною ціною, що, тим не менш, не впливає на їх відмінну функціональність. Якість оброблюваних звуків може конкурувати з аналогічними пристроями більшої вартості. Завушні слухові апарати рекомендовані до носіння людям будь-якого віку без будь-яких обмежень. Мабуть, поєднання вищезазначених властивостей робить завушні моделі найпопулярнішими: їх частка відносно загального обсягу продажів наближається до 70%.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *