Пидтоптана Наталия Юрьевна

Дізнайтеся:

  • Як зимовий холод може нашкодити вашим вухам
  • Чому взимку псується слух
  • Що робити, якщо взимку падає слух

З настанням зими слух потребує особливого захисту. Поява різних інфекцій і простуд в цей час – звичайна справа. Через це нерідко відбувається втрата слуху взимку, коли вуха особливо уразливі. Розповідаємо, як попередити це і як зберегти гостроту слуху.

Чому може погіршитися слух взимку

Глухота може розвинутися у людини в будь-які пори року. Але взимку з’являється більше факторів, що провокують туговухість. Головний з них – холод. Низькі температури шкідливі для вух, вони порушують роботу важливих структур слухової системи. Через це слух може погіршуватися.
Слух і холод – погані компаньйони. Особливо добре це знають ті, хто ходить без шапки. Коли на вулиці мороз і вітер, вухо може надути, і тоді трапляється раптова втрата слуху, причини якої можуть бути різними: переохолодження, інфекція, загибель слухових рецепторів.
Нерідко в зимовий період трапляється тимчасова втрата слуху через отит. У середньому вусі виникає запальний процес, і розвивається кондуктивна приглухуватість. Якщо відразу ж почати лікування, з часом здатність чути повністю відновлюється.
Для людей з вадами слуху зимовий період особливо складний. Може здатися, що глухота взимку погіршилася. Насправді ж, іноді причина в тому, що слуховий апарат працює гірше. У цьому випадку краще звернутися до лікаря-сурдолога.

Втрата слуху після застуди

Зима традиційно вважається сезоном застуд та інфекційних хвороб. Дуже часто ці захворювання дають ускладнення на вуха. Втрата слуху при застуді може бути тимчасовою – вона проходить після лікування. В інших випадках запальні процеси викликають загибель волоскових клітин внутрішнього вуха, і розвиваються незворотні порушення слуху. Найчастіше це відбувається при інфекційних хворобах – грипі, ГРВІ, скарлатини та інших.

Діагностика

Щоб зрозуміти, трапилася у пацієнта втрата слуху, ЛОР-лікар проводить аудіометрію. Вона допоможе зафіксувати, чи є зниження порогів сприйняття на різних частотах. Також щоб визначити причину проблеми лікар може призначити отоскопію, імпедансометрію, отоакустичну емісію.
ринит у детей и взрослых фото

Лікування втрати слуху

Отже, у вас раптова глухота – що робити? Зверніться по допомогу в наш ЛОР-центр – ми знайдемо причину і приймемо необхідних заходів для її усунення. У «Беттертон» знають, як повернути зникаючий слух, або компенсувати його в разі незворотною втрати.
Для тих, у кого виявлена ​​кондуктивна втрата слуху, лікування включає прийом медикаментів для зняття запалення і усунення патогенного середовища. Додатково можуть бути призначені лікувальні процедури.
Пацієнтам з незворотною приглухуватістю наші фахівці пропонують якісні слухові апарати в Києві і інших містах, де є філії. У нашому асортименті є моделі різного призначення – для дитини, дорослого та похилого, для легких, середніх і важких порушень.

Правильний догляд за СА взимку

У зимовий час слухові апарати нерідко барахлять. Якщо ваш прилад не функціонує належним чином, вимкніть його і вийміть батарею з відсіку. Спробуйте поміняти батарейки і включити його знову. Якщо не допомогло – звертайтеся до фахівців нашого центру. Ми піклуємося про слухові апарати своїх клієнтів і завжди допомагаємо їм усунути проблему.

Як зберегти слух взимку

Щоб не сталася втрата слуху в холоди, носіть шапку. Вона допоможе вберегти вуха від переохолодження та вітру. Також рекомендується вчасно лікувати простудні захворювання, щепитися від інфекцій і зміцнювати імунітет вітамінами.

Подробную информацию можно получить в колл-центре нашего ЛОР-центра для взрослых и детей по телефону:

+380500358717

 

Записатися на прийом до лікаря:    Залиште коментар