гипертония причина нарушения слуха

Будь-яка сфера діяльності – соціальна, розумова або емоційна – тісно пов’язана з якістю слуху, і його втрата може значно ускладнити життя. Різного роду порушення слуху зустрічаються часто і вони досить різноманітні. Наведемо факти.

Сенсоневральна (нейросенсорна) приглухуватість викликається порушенням функціонування слухової зони ЦНС та елементів внутрішнього вуха. І однією з причин її появи виступають судинні патології, що часто протікають непомітно для самого пацієнта. З кожним днем судини, що відповідають за кровопостачання органів слуху, функціонують все гірше, і в один зовсім не прекрасний день людина прокидається глухою. Це відбувається через утворення великої кількості склеротичних бляшок, які перекривають кровотік, або внаслідок перепадів артеріального тиску, при яких судини постійно змінюють свій розмір, що призводить до їх руйнування. На сьогодні гіпертонією страждає приблизно половина населення земної кулі, й саме її називають головною причиною втрати слуху.

Втрата звукового сприйняття у людей, що страждають гіпертонією, спровокована особливістю будови слухового апарату, а саме – анатомією равлика. Кровообіг на цій ділянці залежить від рівня АТ загалом і стану кровообігу мозку. Кожен стрибок тиску знижує слух до двадцяти дБ, але якщо терапія почата вчасно, цей процес оборотний.

На жаль, але навіть ті, хто знає про свої проблеми з тиском, рідко помічають запаморочення чи шум у вухах після нападу. Тиннітус (шум у вухах) – це персональне сприйняття звуку, при якому відсутній звуковий сигнал ззовні. Поява такого шуму пов’язана з появою фонової активності на якійсь із ділянок слухового каналу.

Якщо протягом місяця після початку захворювання зробити діагностику і приступити до лікування, зберегти та відновити слух можна буде без особливих наслідків. Якщо час втрачено, то відновлення слуху часто можливо тільки за допомогою слухових апаратів.

Зараз часто здійснюються дослідження, за допомогою яких уточнюється вплив підвищення АТ на слуховий аналізатор. У РФ вишукування проводилися Самарським медуніверситетом разом з університетом ім. І. В. Мечникова. З допомогою тональної порогової аудіометрії досліджувалися люди з другим та третім ступенем АГ.

Перша група складалася з пацієнтів з артеріальною гіпертонією 2 стадії: з тиском до 160-169/100-109 мм рт. ст, і надмірністю лівого шлуночка.

Друга група складалася з пацієнтів з АГ 3 стадії: підвищення тиску до 210/120 мм рт. ст., з перспективою серцевої та ниркової недостатності, стенокардії, можливо мали в минулому інсульт або інфаркт.

Діаграми вказують, що у досліджуваних в першій групі у 25% був нормальний слух, а у 50% був незначно знижений. Це можливо було відновити, тоді як рівень слуху тих, хто залишився, вимагав реабілітації.

У другій групі рівень слуху у всіх був недостатнім – всі пацієнти мали 2 або 3 ступінь глухоти. Цей рівень втрати слуху вже вимагає спеціальної терапії та встановлення слухового апарату для відновлення якості життя.

Якщо всі здорові люди до 50 років будуть перевіряти слух не рідше 1 разу на 5 років, запобігання порушень слуху буде набагато успішнішим, а вчасно виявлене захворювання – вилікувано.

Людям після 50 років, а також пацієнтам з виявленою артеріальною гіпертонією, відвідувати отоларинголога слід:

  • не рідше 1 разу на рік при виявленні порушення слуху;
  • не рідше 1 разу на 3 роки при відсутності порушень.

Найчастіше дане захворювання вимагає спільної участі фахівців різних профілів. Якщо виявлена патологія слухової функції, потрібно призначення медикаментів двічі на рік.

Близько 50% пацієнтів, у яких діагностована нейросенсорна глухота, мають хороші шанси на одужання. Іншим доведеться спочатку стабілізувати слух, тобто виключити його подальшу втрату, а далі проводити реабілітацію слуховими апаратами.

Будь-яка ступінь приглухуватості успішно коригується з допомогою різних методів слухової реабілітації.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *