Кристина Альбертовна Оганян

Стали гірше чути? Це може бути ознакою сенсоневральної приглухуватості. На ранніх стадіях втрату слуху можна успішно вилікувати. Дізнайтеся, що для цього потрібно зробити, і чим ми можемо допомогти.

Сенсоневральна приглухуватість (СНП) – це порушення слуху, яке розвивається при ураженнях слухового аналізатора. Захворювання може проявлятися на одному або обох вухах і найчастіше протікає в хронічній формі. У нього є синоніми – кохлеарна невропатія, а також перцептивна і нейросенсорна приглухуватість. Цією патологією страждає приблизно 6% населення земної кулі, і найчастіше в літньому віці. Також вона може зустрічатися і у досить молодих людей, і навіть у дітей. Давайте розберемося, чому розвивається ця хвороба, і як з нею боротися.

Причини і симптоми СНП

Патологія розвивається при ураженні звукосприймаючого апарату, який складається з таких структур:

  • внутрішнього вуха – складається з Кортієвого органу і лабіринту, де розміщуються слухові рецептори (волоскові клітини), які розпізнають звуки і перетворюють їх на нервові імпульси;
  • переддверно-равликового нерва – так називають слуховий нерв, які передає імпульси від вуха до мозку;
  • центральних аналізаторів – знаходяться в стовбурі і корі головного мозку і відповідають за інтерпретацію звукових імпульсів.

Фактори ризику

Причини розвитку цього типу приглухуватості діляться на вроджені та набуті. У першому випадку хвороба пов’язана зі спадковістю, патологічним перебігом вагітності або родовими травмами. Придбана сенсоневральна глухота розвивається при:

  • перенесених інфекційних захворюваннях;
  • впливі шуму – постійному монотонному або раптовому і гучному (акустична травма);
  • судинних патологіях, що викликають підвищення тиску;
  • черепно-мозкових травмах;
  • прийомі ототоксичних препаратів;
  • старінні організму.

Симптоми

Головною ознакою захворювання є втрата слуху – вона буває часткова або повна, одностороння або двостороння. Слух може погіршитися раптово, або ж падати поступово – тоді людині складно вчасно помітити перші стадії хвороби. Ще один характерний симптом, яким проявляється нейросенсорна приглухуватість – шум у вухах. Він може відчуватися як дзвін, тріск, шипіння та інші звуки, що не мають зовнішніх джерел.

Сенсоневральна приглухуватість у дітей

Приблизно у 1 дитини із 1000 зустрічається вроджена нейросенсорна приглухуватість. Симптоми при цьому практично не помітні. Тому важливо проводити скринінг слуху у новонароджених у перші місяці життя. Адже хороший слух необхідний дітям для пізнання світу і формування мови. Якщо в дитинстві почати процес корекції приглухуватості, то малюк розвивається на одному рівні з однолітками.

Діагностика СНП

Помітивши у себе ознаки погіршення слуху, потрібно звернутися до ЛОРа. Щоб виявити патологію і її тип, він проводить комплексне обстеження. У нього входить тональна порогова аудіометрія, що дозволяє визначити можливість чути на різних частотах. Також для підтвердження сенсоневральної природи захворювання лікар призначає отоакустичну емісію (ОАЕ) і тест на викликані потенціали (КСВП). Ці обстеження проводиться без активної участі пацієнта, тому підходять не тільки дорослим, але й маленьким дітям.

нейросенсорная тугоухость фото

Як вилікувати нейросенсорну приглухуватість

У гострій фазі, на ранніх стадіях, нейросенсорна приглухуватість виліковна. ЛОР-лікар призначає пацієнту курс препаратів і процедур, які допомагають зупинити і повернути процес і навіть повернути втрачений слух. Але якщо упустити момент, то хвороба переходить в хронічну форму, яка незворотна.
Якщо у людини запущена двостороння нейросенсорна приглухуватість, лікування зводиться до того, щоб зупинити процес її прогресування і компенсувати втрачений слух. Для цього використовуються слухові апарати, що дозволяють пацієнту повноцінно чути всі звуки світу. Придбати їх можна в нашому ЛОР-центрі. Ми проводимо діагностику слуху, за результатами якої фахівці підбирають пацієнтам відповідний варіант корекції. Також наші лікарі призначають пацієнтам ефективне лікування, яке допомагає зупинити процес втрати слуху.

Профілактика

Щоб зберегти слух, лікарі рекомендують:

  • вчасно лікувати запальні ЛОР-хвороби та інфекційні процеси;
  • захищати вуха від шуму спеціальними берушами;
  • перед прийомом ліків обов’язково консультуватися з лікарем;
  • підтримувати гігієну вух;
  • вести здоровий спосіб життя.

Ці прості заходи профілактики показують високу ефективність і допомагають уберегтися від розвитку приглухуватості.

До чого призводить сенсоневральна приглухуватість

Якщо вчасно не звернутися до лікаря і не розпочати корекцію слуху, процес прогресує. В результаті людина стикається з ще більш глибоким ураженням слухової системи і навіть може повністю оглухнути. Поряд із цим зростає ризик тривожних розладів, депресій, ранньої деменції та інших ускладнень. Щоб не допустити цього, запишіться до нас на прийом при перших же симптомах приглухуватості!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар