Мы все оглохнем

Експерименти показали, якими вражаючими здібностями володіє людина. Виявляється, якщо вона не в змозі почути всю фразу повністю, то мозок автоматично заповнює прогалини. У свідомості людини з математичною точністю вибудовуються певні логічні ланцюжки, завдяки яким вона з легкістю прогнозує те, про що має бути сказано в наступний момент. При втраті слуху ця дивовижна здатність, на жаль, втрачається. Слід також врахувати, що оброблення інформації в мозку чоловіків та жінок відрізняється, що впливає на слухові здібності.

Що про слух людини говорять наукові дослідження

Поняття «слухати» та «чути» мають різне значення. Можна сказати, людина чує тоді, коли може вільно займатися інтерпретацією почутого. Завдяки безлічі проведених вченими дослідів ми достеменно знаємо, що чуємо те, що очікуємо почути. Не існує людини, свідомість якої не мала б точної математичної моделі, побудованої для кожного конкретного співрозмовника. Ми заздалегідь, хоча б приблизно, знаємо, що нам скаже та чи інша людина.

Внаслідок такої здатності люди, навіть в тому випадку, коли частина інформації з різних причин вислизає від них, все одно можуть відтворити відсутній фрагмент. При легкому погіршенні гостроти слуху людина не припиняє побудову згаданих математичних моделей і з майже стовідсотковою точністю робить прогнози. Однак, якщо є картина, при якій людина змушена пропускати звуки й цілі слова, ситуація різко змінюється — можливість прогнозувати зникає. Таку особливість мозку підтверджують люди, що втратили слух. Безумовно, зіткнувшись з втратою звукосприйняття, ці люди намагалися йти ходженим шляхом, змушуючи мозок заповнювати порожнечі в сприйнятті. Ці спроби обробляти інформацію за допомогою старих моделей призводили лише до зростання кількості помилок.

Ми вже говорили про те, що різностатеві представники людства по-різному обробляють інформацію, що надходить.

Чоловікам властиво під час бесіди присвячувати всю свою увагу людині, з якою вони розмовляють. Сприймати інше оточення в ці моменти у них не виходить. Такий стан має кілька вагомих переваг: приміром, чоловіки, на відміну від жінок, чудово виконують свої обов’язки в умовах підвищеного шуму, не відволікаючись на всілякі подразники. Але тут є й мінус. Чоловік може не почути, якщо його хто-небудь покличе, а він в цей час зосереджений на виконанні справи або сприйнятті інформації. Чоловік, який сидить перед телевізором і дивиться спортивну передачу, навряд чи зможе почути звернений до нього заклик дружини або іншого члену родини. Твердження вірно навіть для тих чоловіків, у яких зі слухом все в порядку. І воно вдвічі вірне для осіб чоловічої статі, які мають порушення слуху.

У жінок все по-іншому. Вони, розмовляючи, не концентрують увагу на співрозмовнику повністю, а намагаються тримати під контролем все, що відбувається навколо, щоб у разі чого не пропустити важливе повідомлення. Дана властивість має свої переваги. Жінка може одночасно вирішувати декілька завдань, іншими словами, вона охоплює увагою всі об’єкти, що знаходяться в полі її зору. Всім, мабуть, відома здатність жінок активно виконувати роботу по дому, наприклад, мити посуд або прати білизну, і водночас спостерігати за дитиною, відстежуючи її дії. Це вміння успішно концентруватися відразу на кількох об’єктах незнайоме чоловікам. Але і в цьому випадку потрібно відзначити значний недолік: при прослуховуванні жінкою важливого повідомлення зі складним або новим змістом, вона може випустити з уваги його частину, тому що її увага буде, як зазвичай, відвернута деталями на задньому плані.

Таким чином ми приходимо до закономірного висновку, що процес слуху досить складний, і при цьому не має значення, чи добре людина чує. При втраті слуху налагоджений механізм руйнується, і процеси сприйняття у людини, природно, ускладнюються.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *