Секреты внутреннего уха

Багатьом з нас не з чуток знайомий інтенсивний біль у вусі, що супроводжується підвищенням температури, погіршенням чутності й так званими «прострілами». Медики розцінюють ці малоприємні симптоми, як наявність у пацієнта отиту. Статистика свідчить, що кожен третій мешканець планети хоча б раз у житті страждав запаленням середнього вуха, тобто мав проблеми в зоні порожнини, розташованої за барабанною перетинкою.

Вушний біль часто намагаються, на жаль, лікувати самостійно, не володіючи навіть азами медичного мистецтва. Пацієнти, керуючись помилковими висновками, можуть нанести собі непоправної шкоди. Щоб виключити сумні наслідки, потрібно чітко розуміти, що є фактом, а що — дозвільними домислами.

Помилка 1. Застуда є єдиною причиною отиту

Протяги та значне переохолодження далеко не завжди є основною причиною розвитку отиту. Не слід скидати з рахунків присутність у навколишньому середовищі патогенних мікроорганізмів та грибків, які при необхідному для них збігу обставин миттєво розмножуються, виділяючи токсичні речовини, що призводять до запалення.

Крім того, виникненню отиту сприяє сильний нежить: у цьому випадку в порожнині носа накопичується слиз, який у зв’язку з недостатньою циркуляцією повітря в зоні носоглотки просочується у порожнини вуха.

Відчуття, що виникають при потужних перепадах тиску, супутніх зльоту й зниженню літаючих транспортних засобів, звуться аероотитом. Ця недуга за своїми проявами схожа з отитом нирця, що виявляється через різку й часту зміну тиску. Останні викликають появу мікротравм і дрібних тріщин на слизовій, що, в свою чергу, провокує появу надлишкової рідини і солей, які є причиною сильного болю і запалення.

Помилка 2. Холодна пора року продукує отит

Безумовно, саме на осінь і весну припадає найбільше число захворювань, однак відбувається це внаслідок того, що у людей в цей час значно слабшає імунна система. Вогкість, вітер і знижена температура повітря — це всього лише супутні фактори. Слабкий імунітет — ось справжня причина захворювання, яка може спрацювати навіть в жарку пору року.

Помилка 3. Хворобливі відчуття є головним симптомом отиту

Само собою, біль можна зарахувати до ознак запалення, проте вона цілком може мати іншу причину — приміром, травму. Самостійні патології типу сірчаних пробок, фурункулів, стоматологічних проблем або запалення слинної залози схожі з проявами, які несе з собою отит. Вони повинні диференціюватися при ретельному огляді фахівцем.

Помилка 4. Лікувати отит зовсім необов’язково

Ця в корені неправильна думка неминуче веде до катастрофічних наслідків. Саме на тлі занепалого отиту виникають такі серйозні захворювання, що важко піддаються лікуванню, як зараження крові, енцефаліт і менінгіт. Запалення мало коли проходить само собою: зазвичай, необхідно застосування комплексної терапії, метою якої є усунення причин запального процесу.

Помилка 5. Необхідно підстрахуватися антибіотиками

Звичайно, антибіотики допомагають усунути багато захворювань, тим не менш, в більшості випадків без них легко можна обійтися. Антибактеріальна терапія абсолютно недоречна там, де запалення викликане грибковою інфекцією. До того ж призначати курс має право лише отоларинголог, який враховує симптоматику і визначить рівень складності ситуації, що виникла.

Самостійне призначення і застосування крапель, що містять антибіотики, раціональне тільки при наявності отвору в перетинці. В іншому випадку речовина виявиться повністю даремною. Не варто захоплюватися засобами, які в аптеках видають без рецепта — вони, поза сумнівом, будуть або недієвими або посприяють погіршенню.

Помилка 6. Прогрівання — це панацея

Такий спосіб лікування лікарями навіть не обговорюється — настільки він небезпечний. В момент, коли запальний процес входить в активну форму, прогрівання призведе лише до посилення кровообігу, що дозволить інфекції максимально швидко поширитися на сусідні ділянки.

Помилка 7. Допоможе народна медицина

Ніхто не сперечається, що за допомогою відварів і примочок з цілющих трав можна зменшити запалення, а в інших випадках — взагалі його ліквідувати. Але, не будучи гомеопатом, не намагайтеся самостійно призначати собі подібне лікування: завжди консультуйтеся з лікарем, щоб уникнути можливих ризиків.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *