МРТ-в-лор-центре

Відомо, що глотка і гортань є одними з найбільш незахищених органів людини. Тому так часто зустрічаються захворювання цих частин тіла. Для чіткого постановлення діагнозу у деяких випадках потрібен звичайний огляд, а іноді доводиться проводити ларингоскопію. Найчастіше дану процедуру призначають у поєднанні з магнітно-резонансною томографією гортані. Завдяки цьому додатковому діагностичному методу з’являється можливість отримати детальну інформацію щодо причин та локалізації захворювання.

Переваги та недоліки магнітно-резонансної томографії гортані

  • Головний козир МРТ — висока контрастність відображення м’яких тканин. При обстеженні гортані за допомогою цього діагностичного методу можна уточнити характер змін в м’яких тканинах і провести оцінку розповсюдження патологічних процесів.
  • Основний недолік — неможливість вивчення кісткових структур. Крім того, в процесі дослідження пацієнти рухаються і ковтають слину, що ускладнює інтерпретацію результатів, тому що отримання достовірних відомостей про характер захворювання можливе лише при повній нерухомості пацієнтів.

Чи потребує пацієнт підготовки перед проведенням дослідження МРТ?

Магнітно-резонансна томографія гортані — діагностичний метод, що не вимагає ніяких підготовчих заходів. Процедура відрізняється простотою, але займає досить тривалий час. Пацієнтам необхідно запастися терпінням, щоб магнітно-резонансна томографія пройшла успішно. Отримати вичерпні відомості вийде тільки в тому випадку, якщо людина зможе протягом процесу лежати нерухомо.

Гортань досліджують, поклавши пацієнта на спину. За допомогою імпульсних послідовностей фахівець отримує зображення ділянок дихальної системи. Для більшого ефекту зображення робиться в декількох площинах. Розглядається інформація, отримана в аксіальній, фронтальній та сагітальній площині.

У деяких випадках МРТ горла і гортані проводиться з використанням спеціальної контрастної речовини, що вводиться у вену безпосередньо перед процедурою. Контрастна речовина дозволяє дати оцінку поширеності патології та виявити її характер.

Патологічні процеси, які можна виявити на основі результатів МРТ гортані

Завдяки магнітно-резонансній томографії фахівець в змозі назвати точний діагноз, а також описати причини виникнення патологічних змін. При застосуванні даної інформативної діагностичної методики можна дати чітке пояснення розладам ковтання, больовим відчуттям і втраті голосу.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *