Слуховой аппарат

Коли туговуха людина спілкується з опонентом по телефону, їй, цілком природно, також потрібен слуховий апарат, який подбає про те, щоб звуки не спотворювалися, а мова була ясною і розбірливою. Деякі слухові апарати не потребують додаткових пристроїв, щоб виконувати цю функцію. Інші ж оснащуються телефонними котушками, у завдання яких входить приймання наведених телефонних сигналів.

Людям, які користуються внутрішньовушними апаратами або слуховими приладами, поставленими з допомогою протезування відкритого типу, ніяких пристосувань не потрібно. Опції, що дозволяють користуватися телефонними котушками, потрібні у всіх інших випадках. При включенні котушки наведений сигнал починає передаватися, що призводить до відключення мікрофона: він автоматично перестає функціонувати. Остання обставина виключає зворотний зв’язок, і це дає можливість користувачу не відводити під час розмови слуховий прилад від голови: ніяких неприємних звуків або нав’язливого свисту він не почує.

Ще донедавна виникали певні складнощі з апаратами стільникового зв’язку — при бесіді користувач часто міг відволікатися на перешкоди на зразок тріска або ледь чутного гудіння. Сьогодні, на щастя, закон зобов’язує виробників таких телефонів контролювати їх сполучуваність зі слуховими апаратами. Фахівці настійно радять купувати телефони лише після тестування: не полінуватися апробувати всі моделі, щоб зупинитися на найбільш оптимально звучній.

Інноваційні слухові апарати радують своїх користувачів спеціально розробленими пристроями, що забезпечують безпровідний зв’язок, при якому застосовується мініатюрна гарнітура. За допомогою цієї гарнітури й встановлюється з’єднання телефону зі слуховим приладом. Цей пристрій під час телефонних переговорів залишає руки вільними та гарантує передачу сигналу в обидва вуха одноразово, звичайно, лише в ситуації, коли є бінауральне протезування. Завдяки цьому факту якість прослуховування досягає максимуму.

Не забуті й власники кохлеарних імплантів: для них розроблені спеціальні рішення, що представляють собою дублюючі мову титри, що з’являються на екрані в ході розмови. Цікаво, що за непотрібністю цю функцію можна легко відключити, а при виникненні проблем з наступним співрозмовником – знову активувати.

За допомогою різних телефонних апаратів, забезпечених спеціальними підсилювачами, можна спокійно регулювати гучність звучання одним рухом.

Будь-яка модель слухового апарату сумісна з мобільним телефоном. Усім, хто користується завушними слуховими апаратами, слід в ході розмови притуляти трубку до корпусу слухового пристрою, ближче до мікрофону, тоді як власникам внутрішньоканальних або внутрішньовушних моделей цього робити не слід, щоб уникнути появи зворотного зв’язку, що виражається у формі свисту.

Не зважаючи на хитрощі виробників, антена з передавачем стільникового телефону так чи інакше буде випромінювати хвилі, які беруть участь у створенні чутних перешкод. Апаратів, які не реагують на це, не існує в природі, просто є моделі, які відрізняються мінімальною сприйнятливістю до радіочастот.

Тішить одне: якщо в минулі роки можливості здійснювати контроль за якістю зв’язку не було і в помині, то сьогодні створені організації, основною метою яких є наглядання за дотриманням стандартів якості і участь у розробленні рейтингів сумісності слухових апаратів з мобільними телефонами.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *