Слуховой аппарат при снижении слуха фото

З віком людина усвідомлює, що її здатність чути починає погіршуватися. Старіючи, багато людей стикаються з проблемою виникнення приглухуватості, а деякі й зовсім втрачають слух. У цьому матеріалі знаходяться відповіді на запитання, пов’язані з порушеннями роботи слухового апарата. Ви дізнаєтеся, як підібрати слуховий апарат, з якими обмеженнями при його виборі можна зіткнутися, в чому полягають причини зниження слуху, як можна попередити та припинити його подальше погіршення.

Критерії вибору слухового приладу

Перед тим, як купити слуховий апарат, слід визначитися з вибором моделі. Прилади випускаються в двох варіантах: ті, що носяться за вухом та ті, що вводяться безпосередньо в слуховий канал. В останньому випадку пристосування мають важливу перевагу – його практично не видно. Даний тип апаратів підбирається індивідуально і виготовляється відповідно анатомічній будові зовнішньої частини вуха. До недоліків застосування внутрішньовушних приладів можна віднести неможливість носіння при наявності патологій системи слуху та технічної складності їх експлуатації, у тому числі чищення. Це актуально, якщо у людини наявна схильність до посиленої секреції сірки, а також схильність до розвитку запалення зовнішнього вуха. Завушні моделі добре зарекомендували себе при носінні дітьми та дорослими. Слухові апарати зазначеного типу можуть стати стильним аксесуаром, підходять при будь-якому ступені приглухуватості та легкі в обігу. Такі прилади підійдуть людям похилого віку, тому що вони практичні та не вимагають складних маніпуляцій при встановленні.

Хто не може носити слуховий апарат

Будь-яка форма приглухуватості є підставою для призначення носіння слухового апарату. Тим не менш, в медичній практиці існують ситуації, при яких використання приладу протипоказано. Серед них слід відзначити:

  • наявність епілепсії;
  • часті напади судом;
  • захворювання вуха з порушенням роботи вестибулярного апарату;
  • присутність запалень (спричинені носінням внутрішньовушних слухових апаратів).

Щоб переконатися в доцільності та безпеці носіння тієї чи іншої моделі слухового приладу, слід проконсультуватися з фахівцем.

Людям у віці рекомендується носити класичні слухові апарати, що кріпляться за вухом. Перевагою таких є простота догляду за ними.

Причини погіршення слуху

Факторів, що впливають на зниження гостроти звукосприйняття, існує багато. Найчастіше в цьому винна сірчана пробка, що утворилася в вушному каналі. Зазвичай вона виникає у людей з підвищеним сіркоутворенням. Але самостійно позбавлятися від ущільнення не варто. У такому випадку рекомендується відвідати ЛОРа, який акуратно витягне пробку без травматизації внутрішньої структури слухового органу.

Проблеми з середньою частиною слухової системи створюють інфекційні ураження різної етіології. Погіршення слуху можуть викликати своєчасно не проліковані аденоїди.

У важких випадках, що призводять до повної глухоти, причиною виступає отит. Пізно почате лікування або невірна діагностика захворювання призводить до поширення інфекції всередину вуха. Відновити здатність чути при такому перебігу обставин може стати проблемою. Патологія вимагає хірургічного лікування.

Ще одним негативним фактором є старіння. Коли людина досягає віку в 60 років, в її організмі починаються дегенеративні процеси, що позначаються на слухових здібностях. Люди старше за 70 років погано розрізняють звуки на високих частотах.

слуховой аппарат и проблемы со слухом фото

Попередження втрати слуху

Для збереження здорового слуху слід дотримуватися наступних правил:

  • не піддавати вуха впливу шуму понад 85 дБ;
  • не знаходитися тривалий час на протязі;
  • не переохолоджуватися;
  • своєчасно відвідувати кабінет отоларинголога;
  • при зниженні слухових здібностей не утримуватися від лікування і не відкладати слухопротезування.

Слід розуміти, що погіршення слуху з віком – процес незворотний. При виникненні проблем слід відвідати лікаря. Фахівці нашого центру завжди готові проконсультувати вас з приводу будь-яких питань і допомогти у виборі правильного слухового апарату, виходячи з вашого бюджету та індивідуальних особливостей.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38(096) 634-48-48

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *