Цифровые слуховые аппараты

Мова в статті піде про останні досягнення сучасної науки та техніки. Фахівці, що працюють у цих сферах, спрямовують зусилля на створення цифрових пристроїв високої потужності.

На початку XX століття цифрові технології стають буденним явищем, мало кого здатним серйозно здивувати. Сьогодні люди, які не розбираються в технологічних нюансах, обізнані про те, що оброблений сигнал здатний забезпечити оптимальне звучання і набагато краще здійснює подачу звуку. Обробка сигналу використовується нині всюди. Складно уявити собі, як би ми користувалися без неї мобільними телефонами, комп’ютерами та іншою апаратурою. Не обійшли стороною новітні віяння і слухопротезування. Останні тенденції свідчать, що аналогові апарати вже давно не так швидко розкуповуються, як цифрові.

Ймовірно, варто приділити цій темі більше уваги та розповісти про те, як здійснюється цифрова обробка звуків і які плюси з цього можуть отримати люди, які втратили звукосприйняття.

Прилади, оснащені цією системою обробки, діють за таким алгоритмом: звук, що надходить до них, перетворюється на сувору послідовність чисел. Далі цю послідовність обробляє процесор, який є своєрідним мозковим центром цифрового пристрою. Він забезпечений мініатюрною мікросхемою-чіпом, яка за швидкістю може дати фору деяким сучасним ноутбукам. За рахунок високої швидкодії оброблення звуку стає можливим за рекордно короткий час — на це підуть тисячні частки секунди, тобто майже стільки ж, скільки потрібно людському мозку, щоб сприйняти та проаналізувати сигнал, що надходить. Процесор створює цифровий код, має нову структуру, і перетворює його на новий звуковий сигнал.

З появою цифрової обробки в галузі слухопротезування почалася інша ера. Аналогові технології, у порівнянні з цифровими, не могли дати людству такі розширені можливості. Тим не менш, не слід вважати, що цифрова обробка — це панацея. Функціонал слухового пристрою невіддільний від того, наскільки складні та ефективні алгоритми, що беруть участь в обробленні сигналів. Нинішні алгоритми повинні змінювати структури так, щоб сприяти компенсації проблем і враховувати разом з тим складності звукосприйняття у людини з його порушенням. Ці алгоритми надають апарату істотну допомогу в аналізі інформації, що надходить, і ефективному виділенню мови із загального шумового потоку. Крім цього, вони активно борються зі зворотним зв’язком.

У кращих цифрових апаратах втілений функціонал, що дозволяє значно повніше та якісніше виконувати запити туговухих людей. При цьому в розрахунок беруться і ті, у кого функції слуху частково збережені, і повністю глухі люди.

Цифрові апарати зручні у використанні завдяки таким характеристикам:

  • великий розкид частотного діапазону, він перевищує 6 кГц і допомагає розпізнавати безліч всіляких звуків;
  • присутні вбудовані системи, що виділяють слова і фрази, тому в будь-якій ситуації й за будь-яких обставин людина може зберігати впевненість у власних силах;
  • точні налаштування здійснюються за рахунок вбудованих незалежних каналів. Таким чином налаштувати апарат можна індивідуально під потреби пацієнта з будь-якими запитами;
  • регулювання інтенсивності надмірно гучних звуків доручена компресійному пристрою, чий механізм відрізняється складністю, тому користувач не зіткнеться з неприємними або різкими звуками;
  • спотворення майже повністю відсутні, рівень власних шумів, що видаються приладом, досить невисокий, що веде до поліпшення якості звучання;
  • в цифровому приладі застосовані схеми, які пригнічують зворотний зв’язок, що виключає свист;
  • електромагнітні поля, що зазвичай виникають в слуховому апараті при використанні техніки, нівелюються за допомогою спеціально розроблених систем придушення;
  • батарейки цифрового апарату служать значно довше, тому що при експлуатації потрібно менше струму.

Перед остаточним вибором пристрою рекомендується з ретельністю прислухатися до порад фахівців-сурдологів, які проінформують вас щодо функцій і можливостей представлених моделей.

Важливо: Переваги цифрових апаратів яскраво виділяють їх в умовах складної звукової ситуації. В атмосфері цілковитої тиші та спокою, навпаки, їх плюси виявляються не настільки явно.

Переваги, які несуть з собою цифрові апарати, мають особливу важливість у випадках, коли протезують дітей. При глибокій приглухуватості, тим більше, якщо вона є вродженою, слуховий апарат надає дитині можливість знайомитися з усіма звуками навколишнього світу. Однак не варто забувати, що дитина буде сприймати їх так, як їх буде передавати слуховий пристрій. Тому від досконалості апарату залежить те, наскільки яскравою, правдоподібною і барвистою стане інформація, що надходить до мозку дитини. Достовірно передані звуки дозволять дитині не відставати в розвитку від однолітків, своєчасно формувати мовленнєві здібності та інтелект.

Інтенсивні заняття з сурдопедагогом, укупі з участю і підтримкою батьків, що проводяться регулярно, багатьом допомагають досягати відмінних результатів. Реабілітації, при забезпеченні належних умов, звичайно, підлягають діти з важкими втратами звукосприйняття. Фахівці не помиляються, стверджуючи, що раннє носіння слухового приладу — краще цифрового, ніж аналогового — дає дитині можливість використовувати всі шанси для оптимального розвитку мовлення.

Потужні цифрові прилади нового покоління обладнанні додатковими засобами, що задумані спеціально саме для протезування дитини. При наявності адаптера для окулярів, батарейного відсіку, дитячого ріжка і блокіраторів корпусу і гучності, дитині буде комфортно користуватися апаратом. Для того, щоб надати носінню слухового пристрою форму гри, корпус пофарбований в різні яскраві кольори.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *