Интересное про слух

Припущення: При погіршенні слуху людина сама легко про це дізнається.

Дійсність: Хибна думка. Оскільки мозок володіє всіма можливостями до адаптації, при найменших змінах у рівні слуху він скоректує сприйняття так, що людина навіть не помітить різниці. У свою чергу тест від лікаря допоможе точно дізнатися, наскільки гострий ваш слух.

Припущення: Для того, щоб відновити слух, достатньо приймати певні ліки.

Дійсність: Як у випадку з втратою зору, так і зі слухом – ліки в переважній більшості випадків не повертають ослабленим органам колишній стан, вони в змозі тільки пригальмувати згасання функцій і послужити підтримкою спеціальним вправам і технічним засобам, у даному випадку – слуховим апаратам.

Припущення: У мене слух став гіршим тільки на одне вухо, інше чує чудово!

Дійсність: Якщо людина помітила таку різницю, значить проблема однозначно з двома органами слуху. Причина в здатності мозку адаптуватися – він обирає одне вухо на роль «головного». Таке може бути і у здорових людей, а тим, у кого і так проблеми зі слухом, слід відразу записуватися до фахівця і починати лікуватися.

Припущення: Погіршення слуху або його втрата – це вікове.

Дійсність: Насправді серед людей у віці від 18 до 45 років частка тих, хто страждає проблемами зі слухом не набагато менша, ніж серед людей похилого віку. Ймовірно, вся справа в тому, що люди в похилому віці уважніші до свого здоров’я, ніж молоді.

Припущення: Слуховий апарат – явна ознака того, що я інвалід.

Дійсність: Людський розум дивно влаштований, люди скоріше будуть терпіти до останнього, ніж погодяться насолоджуватися життям, але з апаратом на додачу. І справа не в грошах, а в побоюванні людини визнати свої недоліки й почати виправляти їх та лікувати. Адже ті ж окуляри куди помітніші та покликані підтримувати рівень зору, однак носять їх багато хто. В міру того, як писалася ця стаття, було знайдено багато прикладів слухових апаратів настільки незначних розмірів, що їх просто не видно у вусі й вони не заважають. Ні, тут немає заклику користуватися ними всім без винятку. Проте, якщо у вас з’явилася потреба в слуховому апараті – не соромтеся, користуйтеся технічними новинками й не зазнавайте незручностей!

Припущення: При погіршенні слуху людина сприймає навколишні звуки набагато тихіше.

Дійсність: Може бути й навпаки – рівень відчуваної гучності не змінюється, а ось сама мова стає нерозбірливою. Або, наприклад, куди краще людина сприймає звуки в тиші, ніж серед вуличного шуму.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *