реабилитации слуха у детей

Здатність нормально чути не є чимось особливим для кожної дитини в будь-якому віці. Це – природна щоденна потреба. І якщо вона буде втрачена, то це негативно позначиться на її розвитку, стане перешкодою для спілкування, зменшить шанси на успішне навчання. Річ у тому, що діти, які погано чують, не так добре засвоюють те, чого їх навчають викладачі, не можуть придбати нові знання в ході спілкування. Їм важче зближуватися зі своїми ровесниками. І з цих причин досягти успіхів у тій чи іншій сфері їм значно важче.

На жаль, до сьогодні було здійснено не так багато наукових досліджень, які розглядають проблему настання глухоти у дітей і те, яким чином це впливає на розвиток здатності розмовляти в дитячому і шкільному віці. Само собою зрозуміло, у випадку більш ретельного вивчення даної проблеми з’явилося б істотно більше даних, що дозволяють визначити найбільш ефективні способи реабілітації дітей зі слуховими проблемами.

Якщо говорити про повноцінні дослідження в цій галузі, необхідно відзначити наукові дослідження, що проводилися в США вченими з різних університетів у період з 2008 по 2015 рік. Даний проект здійснювався за фінансової підтримки Американського Національного інституту, який займається проблематикою втрати слуху та іншими розладами, які негативно впливають на процеси комунікації. Метою проведених в ході дослідження заходів було зрозуміти те, яким чином різні ступені втрати чутності впливають на здібності дітей адаптуватися у суспільстві, а також визначити найбільш ефективні підходи у наданні їм відповідної медичної допомоги. Це дослідження спиралося на дані тривалих спостережень дітей у віці від 6 місяців до семи років.

За результатами отриманих даних було встановлено, що будь-яке порушення слухових здібностей, в тому числі й незначне, впливає як на мову дитини, так і на її психоемоційний стан. І в міру збільшення ступеня зниження здатності чути підвищується різниця в здібностях між приглухуватим і його однолітками. Також було зафіксовано, що не всі слухові апарати, які використовувалися для поліпшення слухових здібностей у дітей, відповідали реальним потребам. Внаслідок некоректного збирання і неоптимальних параметрів даних пристроїв проблема слухового сприйняття не вирішувалася належним чином.

У цьому контексті слід сказати, що українські фахівці в галузі сурдології протягом багатьох років не повною мірою оцінювали те, наскільки важлива оптимізація застосовуваних слухових апаратів та їх настроювання. Довго було заведено вважати, що якщо малюк з використанням слухового апарату досить добре все чує у лікарському кабінеті, то і в інших умовах не буде відчувати з цим проблем. Але за фактом виявилося, що пристрої, які використовуються для покращення чутності у діточок, потребують ретельного індивідуального налаштування, щоб надалі вони не відчували дискомфорту при носінні. І тільки в тому випадку, коли параметри повною мірою відповідають індивідуальним характеристикам, буде досягнутий позитивний результат.

По мірі зростання слухової проблеми здібності дитини швидше освоїтися у суспільстві значно знижуються. Вона починає відставати в розвитку від своїх ровесників у всіх сферах. Внаслідок цього, діти зі значною втратою слуху повинні проходити інтенсивний курс медичної реабілітації, у роботі з ними слід використовувати передові медичні технології.

Як показали дані проведених спостережень, використання малолітніми дітьми слухових апаратів надає благотворний вплив на становлення і розвиток мови, дає їм можливість у своєму розвитку йти врівень з іншими дітьми. І коли приглухувата дитина починала носити слуховий апарат пізніше, то у великому числі випадків зазначалося відставання у розвитку. Втім, це не є показником того, що все втрачено. Надалі, якщо використовуються оптимальні методи реабілітації, дитина з втратою слуху наганяє інших дітей. Запорукою успішного розвитку туговухих дітей є дотримання двох основних умов: використання якісних слухових апаратів з оптимальним налаштуванням параметрів і щоденне посилене спілкування у родині. І якщо батьки хочуть, щоб їхні діти підтяглися до рівня своїх однолітків, ефективно розвивалися і в майбутньому не мали проблем з комунікацією та адаптацією в суспільстві, вони повинні пам’ятати ці умови та працювати в цьому напрямку.

Приглухуватість – не вирок. Навіть наявність серйозних проблем зі слухом не є перешкодою для спілкування, встановлення дружніх відносин, досягнення успіхів у навчанні. Все це вирішується, якщо з усією відповідальністю підійти до слухової реабілітації своєї дитини.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *