Услуги по проведению для детей

Повноцінно сприймати звуки хочеться будь-якій людині, однак для дітей, беручи до уваги їх організм, що росте і розвивається, нормальний слух має першорядне значення. Відновлення нормальної чутності можливо завдяки правильно підібраному слуховому апарату, але спочатку необхідно провести діагностику і отримати достовірні результати.

Наш ЛОР-центр проводить дослідження слухової системи дорослих і юних пацієнтів. При тестуванні використовується звукове поле з сучасним комп’ютеризованим ігровим поєднанням методів ДІАК. Комплекс складається з пристрою, що носить назву аудіометр та двох з’єднаних з аудіометром гучномовців. Гучномовці розташовуються на спеціальній підставці з боків голови дитини, що проходить обстеження. За допомогою двох моніторів, встановлених також праворуч і ліворуч, на екран виводяться зображення, метою яких є формування у дитини реакції на акустичні повідомлення. Умовна реакція на звуковий сигнал змушує маленького пацієнта повертати голову у бік джерела звуку.

Інформація, одержувана в ході такого роду діагностики, на відміну від безумовно-рефлекторної аудіометрії, практично не буде обумовлена психологічним станом дитини та її настроєм. Наведена нижче методика сприяє виявленню частотно-специфічних порогів чутності для обох вух.

Аудіометрія в ігровій формі

Цей спосіб дослідження застосовується до дітей, починаючи з 3-х річного віку. Для того, щоб дитина спокійно сприйняла обстеження, попередньо необхідно підготувати — навчити виявляти реакцію на звуки, що надходять, шляхом виконання обумовленої ігрової дії. Те, яку ситуацію вибере фахівець, залежить і від характеру дитини, від її настрою на поточний момент. Наприклад, лікар може попросити юного пацієнта перекласти кубики з одного місця на інше або встановити кільця на пірамідку. Починати діагностику не можна аж до того моменту, поки фахівець не впевниться, що дитина чітко усвідомила, що від неї вимагають. Об’єктивна діагностика має певний фізіологічний сенс і свої переваги. Серед видів об’єктивної діагностики можна виділити наступні:

  • імпедансна аудіометрія, під час якої проводять заміри звукової провідності середнього і внутрішнього вуха за допомогою реакції на сигнал, який подається;
  • тимпанометрія, в процесі якої створюється повітряний тиск у зовнішньому слуховому проході. При тимпанометрії застосовують спеціальний зонд і вушні вкладиші. Введений у зовнішній слуховий канал, зонд створює тиск, сила якого може коливатися в межах від + 200 мм до -400 мм водяного стовпа. Реєстрація зміни параметрів стає можливою завдяки відбитому від барабанної порожнини звуку. Усього кілька хвилин буде потрібно для отримання достовірних даних у разі, якщо маленький пацієнт зможе посидіти спокійно. Інформація, яка опинилася в руках лікаря після проведення тимпанометрії, дозволить судити про стан барабанної перетинки і рівні рухливості ланцюга слухових кісточок;
  • звукова рефлексометрія з допомогою акустичних сигналів викликає скорочення у стременного м’яза середнього вуха, за рахунок чого можна судити про слухову прохідність різних структур вуха;
  • фіксація ОАЕ, інакше кажучи — фіксація отоакустичної емісії – може дати достовірну інформацію тільки в період, коли дитина не рухається. Ззовні у вухо вводять спеціальний зонд, але діагностика не належить до розряду болючих, до того ж не забирає багато часу: зазвичай, вся процедура триває не більше трьох хвилин. Відомості, отримані в ході ОАЕ, потрібні, щоб визначити, в якому стані перебувають зовнішні волоскові клітини на внутрішній частині вуха.
  • реєстрація КСВП виявляє, наскільки коректно працюють клітини равлика та вивчає відповідь мозкового стовбура на акустичну стимуляцію. Розшифровується абревіатура, як фіксація коротколатентних слухових викликаних потенціалів. При тестуванні оцінюють чутність частот аудіометричного типу, виявляють синдром слухової нейропатії, аналізують порушення слухових елементів.

Типи тестування слухової системи у маленьких дітей та їх значення

Наймолодші пацієнти потребують проведення всіх перерахованих вище методик. В іншому випадку картина об’єктивного діагностування слуху буде неповною і неточною. Лікар при зрівняльному аналізі результатів тестування зможе визначити характер патології. Крім визначення патології результати абсолютно необхідні для коректного вибору і грамотного налаштування слухового апарату. Для проведення деяких тестів окремо знадобиться направлення, видане профільним фахівцем, наприклад, педіатром, сурдологом або отоларингологом. Частина заходів може проводитися з метою нагляду за динамікою лікування при певних захворюваннях або як додатковий засіб для встановлення діагнозу.

Батькам варто пам’ятати, що своєчасна перевірка слуху у дитини забезпечить їй шанс повернути нормальне звукосприйняття і допоможе лікарям у підборі найбільш ефективних методів лікування. Звернення до фахівців, що зарекомендували себе — гарантія того, що дитина зможе всупереч патології стати гідним членом суспільства. Отримайте детальну інформацію у наших консультантів, записавшись на приймання до одного з провідних ЛОР-лікарів.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *