Осложнения при остром гнойном гайморите

Дане захворювання може з’явитися як наслідок респіраторно-вірусної інфекції. Головною передумовою для його зародження є знижений імунітет. Значну роль у виникненні верхньощелепного синуситу, як ще називають гострий гнійний гайморит, відіграє неправильне лікування. Відмова від якого б то ні було лікування також може привести до ускладнень.

Етіологія гострого гаймориту

Найчастіше саме віруси, будучи етіологічним чинником, провокують верхньощелепний риносинусит. Вони проникають в людський організм через слизові оболонки, що розташовані в порожнині носа, і викликають місцеву реакцію. Починає сильно набрякати слизова оболонка, з’являються всі ознаки закладеності носа, дихання утруднюється. Відсутність чітких дій, спрямованих на зняття цих симптомів, змінює клінічну картину, приводячи до переходу набряку на придаткові пазухи носа, внаслідок чого природні протоки повністю закриваються. Через негативний тиск, що повільно, але неухильно формується в пазухах, хвора людина починає відчувати біль, який з часом набуває все більшої сили. Вміст, що перепотіває в зону пазух укупі з бактеріальною флорою, після першого тижня від початку захворювання веде до виникнення гною.

Вірусні бактеріальні гайморити відрізняє двобічна локалізація. Однак, якщо наявна специфічна етіологія, то процес буде проходити в односторонньому порядку. Специфічні гайморити протікають довше, і передбачають оперативне втручання. Причинами такого захворювання можуть бути неякісні пломбувальні матеріали, чужорідне тіло, що потрапило до порожнини десни, або наявність у пацієнта глибокого карієсу.

Клінічні прояви гнійного гаймориту

Захворювання, зазвичай, завжди починається раптово, має гострий початок, характеризується присутністю таких симптомів, як гнійні виділення, головний біль, важкість у районі верхньощелепних пазух. У деяких випадках відзначається одутлість шкіри в районі нижньої повіки, а також її набряклість. Фактично всі хворі відзначають загальну слабкість, що межує з гарячковим станом, ломоту і гостре нездужання.

Діагностичні методи та лікування гострого гнійного гаймориту

В сучасній отоларингології використовують кілька методів для встановлення точного діагнозу. Найчастіше перед призначенням лікування проводять відеоендоскопію на якісному обладнанні, застосовують ультразвукове дослідження і рентгенографію придаткових пазух.

Рентгенограма допомагає визначити, чи потовщена слизова оболонка пазух через набряк або цей симптом відсутній. Виявити цю ознаку можна на ранніх стадіях, коли людина стикається з катаральним запаленням. Видимий на рентгенограмі накопичений вміст грає роль у визначенні горизонтального рівня рідини. Після проведених діагностичних заходів лікар вибирає лікувальні заходи, враховуючи при цьому загальний стан людини, епідемічну обстановку і стадію, у яку встиг увійти процес. Необхідно також брати до уваги супутню захворюванню патологію.

Головні заходи при лікуванні завжди спрямовані на очищення пазух. Крім того, повинні бути створені умови для того, щоб організм міг бути придатним для самостійної санації носових пазух. З цією метою застосовується глобальна терапія, метою якої буде усунення набряків, з використанням антигістамінних засобів. Присутність гнійного вмісту змушує лікаря призначати короткі курси антибіотиків. Завдяки їхній широкій області дії виключається можливість внутрішньочерепних ускладнень. Підвищити імунітет і резистентність організму допомагають імуномодулятори неспецифічного типу і вживання полівітамінів.

При лікуванні гаймориту будь-якого типу головне — це зуміти швидко звільнити орган від ексудату. Санувати гайморові пазухи можна кількома способами. Найдієвіший, перевірений роками метод полягає в промиванні придаткових пазух і носових порожнин із застосуванням так званого методу «зозулі». Крім цього методу, при якому відбувається проміжне переміщення, існують такі ефективні способи, як застосування апарату КАВИТАР-УЗОЛ-терапія, за допомогою якого промивають порожнину носа. Пункції та вакуум-аспірація показані при гнійному запаленні. Остання процедура проводиться з участю ЯМИК-катетера.

Не зайвим буде ще раз нагадати, що при виборі того або іншого методу лікування фахівець повинен ґрунтуватися на загальному стані хворого і не забувати про стадії, на якій знаходиться захворювання.

Коли евакуація ексудату завершена, лікар приступає до впливу на уражену область лазерним випромінюванням низької інтенсивності. Використовуються промені інфрачервоного спектра; промені проникають у придаткові пазухи через шкіру.

Симптоми інтоксикації, супутні гнійному гаймориту, усуваються шляхом застосування ультрафіолетового опромінення крові. Даний захід має назву ВЛОК/УФОК і посилює ефективність санації. Вона також здатна посприяти процесу одужання та швидкій реабілітації хворої людини.

ЛОР-центр застосовує всі вищезазначені методики, необхідні для чіткого діагностування гострих синуситів, до яких відноситься і гайморит. Скориставшись створеними фахівцями програмами лікування, пацієнт отримує можливість найбільш ефективного лікування. При бажанні наші клієнти зможуть отримати таку послугу, як виклик ЛОРа додому дорослому або дитині.

Слід пам’ятати, що строки початку лікування безпосередньо впливають на швидкість і тривалість одужання. Скидати з рахунків ризик виникнення небезпечних ускладнень не можна.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *