4 рекомендации

Ми щодня використовуємо такий подарунок природи як слух, але найчастіше щиро не розуміємо, як потрібно доглядати за своїми вухами. А це так важливо! Тільки люди, що втратили слух, можуть оцінити, що таке життя без звуків.

Ми рекомендуємо уважно прочитати наступні рекомендації, які підкажуть вам, як подбати про свої вуха, щоб зберегти слух на довгі роки, та позбавлять від необхідності незапланованих візитів до лікаря.

Правила догляду за вухами

  1. Забудьте про палички для вух.
  • Вушний секрет необхідний для захисту слухового проходу від травмування та інфікування. Сірка виробляється постійно і в каналі завжди знаходиться певна її кількість. При спробах очистити вухо ватною паличкою вона просто заштовхується вглиб, до барабанної перетинки, що може призвести до травмування слухового проходу.
  • Немає ніякої необхідності видалення сірки з вух. Організм має функцію самоочищення, і чим частіше дратується слуховий канал, тим більший об’є́м сірки виробляється. Щоб вуха були чистими, їх досить просто добре мити під час прийняття душу.
  1. Природні масла – ваші помічники
  • Але якщо ви відчуваєте дискомфорт у вусі, видалити сірку можна маслом – ватний тампон, просочений будь-якою рослинною олією, вкладається в слуховий прохід хвилин на 20. Це можна робити раз на тиждень для профілактики сірчаних пробок. Якщо нахилити голову й злегка поплескати по вуху, сірка вийде швидше.
  1. Медогляд повинен бути регулярним.
  • Раз на півроку відвідуючи лікаря, ви будете впевнені, що з вашими вухами все в порядку. При потребі, спеціаліст промиє слуховий канал і видалить утворення сірки, що скупчилася. Не варто такі маніпуляції проводити в домашніх умовах – помилкові дії можуть тільки нашкодити.
  1. Не використовуйте вакуумні навушники.
  • Відмовившись від цих пристосувань, ви збережете гостроту свого слуху і чистоту вух. Такі навушники, розташовуючись далеко у вусі, викликають роздратування, провокують посилене вироблення вушної сірки й негативно впливають на слух. Набагато безпечніше користуватися пристроями, які зовні прикривають вушну раковину.

Уважно доглядайте за своїми вухами і ви зможете надовго зберегти якість свого слуху. І візити до лікаря стануть набагато рідшими – ваші вуха скажуть вам за це «спасибі».

Поділитися нашими цінними порадами ви можете і з друзями – нехай їх вуха теж будуть здоровими.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *