проблемы со слухом у детей фото

Більш ніж 350 мільйонів мешканців нашої планети мають порушення слуху. Майже 10% з них – діти. Статистика свідчить, що переважна більшість людей є громадянами держав, де економічна ситуація залишає бажати кращого.

Людина, яка втратила слух у дорослому віці, зазнає багато труднощів. В деяких випадках вона стає недієздатною, руйнуються соціальні зв’язки, а у певної кількості людей втрата слуху викликає депресивний стан і навіть думки про суїцид.

Наскільки ж більш катастрофічні та масштабні повинні бути наслідки проблем зі слухом у дитини, яка ще тільки вчиться розмовної мови та стоїть на порозі суспільного життя! Виникають майже непереборні бар’єри, що перешкоджають одержанню інформації про навколишній світ, сповільнюється розвиток та соціальна інтеграція.

У більшості ситуацій втраті слуху можна запобігти

Компетентні особи, які представляють Всесвітню організацію охорони здоров’я, переконані, що завдяки профілактичним заходам діти в більш ніж 50% випадків можуть уникнути втрати слуху. І навіть якщо трагедія вже сталася, батьки в змозі забезпечити їм реабілітацію, яка допоможе розкриттю потенціалів дитини відносно мови й навчання.

Причини, які призводять до втрати слуху дітей

Перше місце, поза сумнівів, займають вроджені дефекти та порушення, придбані незабаром після народження. Також у багатьох випадках дитина стикається з порушенням слуху, трохи подорослішавши. В цілому привід для занепокоєння викликають такі фактори:

  • генетична схильність. Шлюби людей, які перебувають у кровній спорідненості, часто призводять до народження потомства, що має вроджені вади розвитку слухової системи. Більш ніж третина слабочуючих дітей в усьому світі у своїх проблемах можуть звинуватити саме батьків;
  • критичні стани при народженні. Недоношені діти, які народилися з надзвичайно малою вагою, жовтяниця та асфіксія безпосередньо впливають на стан слуху у новонародженого;
  • вплив інфекції. Жінка, заражена під час вагітності цитомегаловірусом чи краснухою, сильно ризикує завдати шкоди плоду, що знаходиться в утробі. Навіть дитина, що народилася здоровою, може наразитися на небезпеку, якщо захворіє на менінгіт, кір або завушницю. Інфіковані вуха у дитини — джерело підвищеної тривоги батьків. Особливо серйозне становище в цьому плані наявне в країнах і місцевостях, де спостерігається недостатньо високий рівень життя. Найбільш часто можна зустріти гнійний отит, який характеризується витіканням з вух. Це захворювання нерідко тягне за собою ускладнення, у тому числі викликає втрату слуху;
  • неприємності з вухами. Навіть банальне скупчення вушної сірки може вплинути на гостроту слуху. Сірчана пробка вимагає негайного втручання фахівця, а якщо проігнорувати скупчення рідини у вусі, яке найчастіше зустрічається при ексудативному отиті, то можна спровокувати глухоту;
  • вплив шуму. Прослуховування дитиною музики в навушниках протягом довгого часу та зі збільшеною гучністю — прямий шлях до приглухуватості. Пам’ятайте, що навіть феєрверк здатний завдати непоправної шкоди слуху, якщо перебувати в безпосередній близькості від місця, де запускають ракети. Крім того, відділення, в яких проводиться неонатальна інтенсивна терапія, забезпечені апаратурою, що видає досить гучні шуми, тому теж можуть негативно впливати на слух дітей;
  • медикаментозні препарати. Існують ліки, використання яких загрожує настанням глухоти. Інфекція, малярія, туберкульоз та ракові захворювання, виявлені у тільки що народженої дитини, потребують термінового лікування. Лікарі в багатьох країнах застосовують з цією метою ототоксичні препарати, які можуть завдати (і часто завдають) непоправної шкоди слуховій системі. У розвинених країнах використання таких засобів регламентується законом.

Не можна відсувати дії на безрік!

потеря слуха у детей фото

Які профілактичні та лікувальні заходи вживати?

Вкрай важливо вживати заходи, спрямовані на те, щоб зупинити втрату слуху, а також зберегти та поліпшити результати, досягнуті в процесі лікування.

Абсолютно необхідна спільна робота структур влади, соціальних служб і установ охорони громадського здоров’я. Слід проводити агітаційні та роз’яснювальні заходи, усувати прогалини у свідомості населення, активно сприяти поліпшенню якості обслуговування в медичних закладах.

Знизити відсоток слабочуючих дітей можна, якщо зайнятися впровадженням програм з надання медичної підтримки матерям і дітям. При цьому медичні працівники повинні навчитися надавати допомогу з метою збереження слуху. Також варто включити в число обов’язкових профілактичних заходів перевірку слуху дітей — як тільки що народжених, так і школярів.

Потрібно зробити слухові апарати доступними всім верствам населення і забезпечити комунікативну терапію, відрегулювати застосування ототоксичних препаратів та знизити показники шумового забруднення. Значну роль, крім перерахованого, зіграє також ліквідація безграмотності населення у цій справі.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+380500358717

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *