Ассоль Владимировна Палферова
Ассоль Владимировна Палферова недавно опублікувала (подивитися всі)

Дізнайтеся:

  • Чим гучна музика і навушники можуть вам нашкодити
  • Як правильно слухати музику, щоб зберегти слух
  • Як вибирати і використовувати навушники

Людський слух – дуже тонкий орган почуттів. З ним потрібно звертатися дбайливо, намагатися захищати від різких звуків. Коли ми слухаємо музику, то часом забуваємо про це. Включаємо колонки на максимальну гучність, вставляємо навушники, з яких виливаються величезні децибели. Наслідки такої недбалості бувають дуже важкими. Щоб захистити вас від них, розповідаємо, ніж може нашкодити музика, і її правильно слухати!

Як слухати музику в навушниках

Ми розуміємо, що музика – це те, що красиво і надихає. Коли ми слухаємо музику, то ніби несемося в паралельний світ, відчуваємо ейфорію. І звичайно, зручніше за все це робити за допомогою навушників – відгородившись від навколишнього світу, максимально занурюючись в улюблені мелодії.
Щоб занурення було безпечним, потрібно знати, як правильно слухати музику в навушниках. Робити це краще на середній гучності. Завищені децибели можуть нашкодити вухам і спровокувати серйозні проблеми зі слухом. Ще одна порада – не варто слухати музику занадто довго. Після кожних 30 хвилин прослуховування рекомендується влаштовувати перерви.

Як правильно слухати музику без навушників

Багато меломанів люблять, щоб музика лилася з колонок потужним потоком, заповнювала собою весь простір. Але це не правильно. По-перше, вона може заважати  іншим людям – вашим домочадцям, які відпочивають в іншій кімнаті, або сусідам за стіною. По-друге, це шкідливо для слуху. Слухати музику без навушників потрібно так, щоб ви не відчували її вібрацій – тільки звук.

У чому небезпека навушників

Чи шкідливо слухати музику в навушниках? Безумовно так. Вуха постійно страждають від акустичної травми, в результаті гинуть чутливі волоскові клітини – слухові рецептори. Саме тому навушники псують слух.
Якщо ви занадто часто або неправильно використовуєте навушники, шкода може бути незворотнім. Розвивається нейросенсорна туговухість, яку неможливо вилікувати, а можна лише компенсувати. Згодом, якщо продовжувати в тому ж дусі, втрата слуху прогресує, викликаючи серйозні ускладнення, наприклад, повну глухоту.
Варто сказати, що різні моделі навушників по-різному впливають на слух. Найменше шкодять накладні. А ось якщо ви використовуєте внутрішньоканальні вакуумні навушники, шкода від них в рази більше. Тому вибір навушників повинен бути дуже вдумливим.

Як правильно вибрати навушники

Кілька порад допоможуть слухати музику безпечно:

  1. Не беріть занадто дешеві моделі – як правило, вони не мають обмежень по гучності
  2. Зверніть увагу на додаткові опції – деякі моделі мають шумопоглинання і іншими корисними функціями
  3. Між накладними та внутрішньоканальними навушниками краще віддати перевагу першому варіанту
  4. Щоб знизити шкідливість, замовте індивідуальні амбушюри – вкладиші, які вставляються в вухо

Сьогодні останнім писком моди стали бездротові навушники, шкода від яких досить велика. Вони кріпляться всередину вуха максимально герметично, тому створюють всередині щільний вакуум. В результаті гучна музика атакує слухові рецептори і в рази активніше і травмує їх. Тому вибір бездротових навушників повинен бути максимально прискіпливим. Краще брати моделі дорожче, у яких є різні види захисту.
протезирование на два уха фото

Як носити навушники

Головне правило – не тримати ці аксесуари довго у вухах. Деякі користувачеві люблять вставити їх і так ходити весь день, навіть коли не слухають музику. У результаті порушується вентиляція вуха і можуть бути серйозні наслідки. Також важливо стежити за гігієною самих вух і навушників.

Гігієна вух і навушників

Вуха треба постійно промивати – за допомогою ватного тампона. Якщо утворюються сірчані пробки, рекомендується видаляти їх відразу – перекисом водню або за допомогою спеціальних крапель. Навушники рекомендується періодично протирати, очищаючи від сірки. Амбушюри варто міняти раз в 3-4 місяці.

Профілактика втрати слуху при частому використанні навушників

Якщо музика для вас – невід’ємна частина життя, намагайтеся слухати її на середніх гучності. Також рекомендується щорічно проходити профогляд у ЛОРа і робити діагностику слуху. Це допоможе вчасно виявити проблему. Пройти тест можна в нашому ЛОР-центрі – запишіться зараз!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+380966344848

Записатися на прийом до лікаря:    Залиште коментар